ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Yabancı Diller Yüksekokulu

Üniversite Haber Merkezi
31
05
ADÜ, Borsa Yarışmalarında Rekor Kırmaya Devam Ediyor Boğaziçi Üniversitesinin her yıl üniversiteler arasında finansal okuryazarlığı geliştirmek için düzenlediği Türkiye’nin en prestijli Borsa ve Para Yönetimi Yarışması INVESTIMATE’de Üniversitemiz Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi (İİBF) öğrencileri, şampiyonluk ve üçüncülük dereceleri alarak büyük bir rekora imza attı.
31
05
Mühendislik Fakültesinin Projesine TÜBİTAK’tan Destek Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü Öğretim Elemanları Dr. Özgün Güzdemir'in yürütücü ve Dr. Öğr. Üyesi Selda Bulca'nın danışman olduğu proje, TÜBİTAK 1002 A Hızlı Destek Programı kapsamında desteklenmeye hak kazandı.
31
05
Üniversitemiz Davutlar MYO, Kuşadası Charisma De Luxe Hotel’i Ziyaret Etti Üniversitemiz Davutlar Meslek Yüksekokulu (MYO) Müdürü Doç. Dr. Pınar Altıok Gürel, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Dr. Ahu Sezgin ve Öğr. Gör. Nurcan Yılmaz tarafından 30 Mayıs 2023 tarihinde, turizm ve otelcilik alanında Kuşadası’nın önde gelen kuruluşlarından olan Charisma De Luxe Hotel’e ziyaret gerçekleştirildi.
30
05
Milli Sporcumuz Mehmet Çelik, 45 Yıllık Türkiye Rekorunu Kırdı Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi Antrenörlük Bölümü öğrencisi Milli Atlet Mehmet Çelik, yeni bir Türkiye rekoru kırdı. Fransa'nın Forbach kentinde düzenlenen “World Athletic Bronz” kategorisinde 800 metrede yarışan sporcumuz Mehmet Çelik, 1:47.21'lik derecesi ile Sermet Timürlenk’e ait olan ve 1978’den beri 45 yıldır kırılamayan rekoru kırarak 800 metrede U23 Türkiye rekorunun yeni sahibi oldu.