ADÜ Menü

Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu

2019-2020 ÖZEL YETENEK SINAV SİSTEMİ
Duyurular, aday işlemleri, sınav takvimi ve sınav bilgileri için lütfen internet sitemizi takip ediniz.

Kayıt Yenileme İşlemleri

Kayıt yenilemeyle ilgili bilgilere Öğrenci Bilgi Sisteminden (OBİS) ulaşabilirsiniz.

 

2018-2019 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILINDA DERS KAYIT (KAYIT YENİLEME) İŞLEMİ YAPACAK ÖĞRENCİLERİN DİKKATİNE

DERS KAYIT İŞLEMLERİ

1. Ders Kayıt İşlemi; öğrencilerin 2018-2019 Eğitim-Öğretim yılı bahar yarıyılında almak istedikleri derslerin sistemden seçilmesi işlemidir.
Kayıt döneminde ders kaydı yapıldığı halde katkı payı/öğrenim ücretinin ödenmemesi durumunda, ders kayıt işlemi geçersiz olacaktır.
2. Ders Kayıt İşlemi 21-27 Ocak 2019 tarihleri arasında https:\\obisnet.adu.edu.tr adresinden kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılarak sistem üzerinden yapılacaktır.
3. Öğrenci varsa başarısız olduğu derslere ve dönem derslerine öncelik vermek kaydıyla bir yarıyılda 45 AKTS kredisine kadar ders alabilir.
Staj, Türk Dili I, Türk Dili II, Atatürk İlke ve İnkılapları Tarihi I, Atatürk İlke ve İnkılapları Tarihi II, Yabancı Dil I, Yabancı Dil II dersleri 45 AKTS kredisi hesabında dikkate alınmaz.
4. Öğrenci kaydolmayı düşündüğü derslerle ilgili danışmanının görüşünü ve önerilerini alır. Ancak ders kayıtları ve öğretim programındaki dersleri tamamlama ile ilgili nihai sorumluluk öğrenciye aittir.
5. Bir dersin bir kampüste açılan tüm şubeleri birlikte listelenir ve öğrenci yer, gün ve saati kendisi için en uygun olan ve kontenjan açığı bulunan şubeye kaydını yapar.
6. Fazla talep gören bir dersin yeni bir şubesi açılabilir veya yeterli talep görmeyen bir dersin şubesi kapatılabilir. Bu durumda kapatılan şubedeki öğrencilerin kayıtları, bölüm başkanlığı tarafından sistem üzerinden aynı kampüsteki zaman çakışması olmayan diğer şubelere aktarılır. Şubesi değişen veya herhangi bir şubeye yerleştirilemeyen öğrencilerin durumları, e-posta adreslerine bildirilir. Bu nedenle öğrencilerin ekle-sil tarihleri sonuna kadar kayıtlandıkları ders ve şubelerde değişiklik olup olmadığını https:\\obisnet.adu.edu.tr adresinden sisteme giriş yaparak veya sisteme kayıtlı olan e-posta adreslerinden kontrol etmeleri önem taşımaktadır.

KATKI PAYI VE ÖĞRENİM ÜCRETİ İŞLEMLERİ

1. Birinci öğretim programı öğrencilerinden, programının normal süresi içerisinde bulunan (dönem uzatmayan) öğrenciler, katkı payı ödemesi yapmayacaklardır; program süreleri sonunda mezun olamayan (dönem uzatan) öğrenciler ile ikinci Yükseköğretim programına kayıtlı olan öğrenciler katkı paylarını ödeyeceklerdir.
2. İkinci öğretim programı öğrencilerinin tamamı (programının normal süresi içerisinde bulunan veya program süreleri sonunda mezun olamayan) programları için belirlenen öğrenim ücretini ödeyeceklerdir.
3. Yabancı uyruklu öğrenciler kendileri için belirlenen öğrenim ücretini ödeyeceklerdir.
4. Yukarıdaki 1. 2. ve 3. maddeye göre katkı payı/öğrenim ücreti ödemesi gereken öğrenciler ders kayıt tarihlerinde ödemelerini yapacaklardır.
5. Katkı payı/öğrenim ücretleri, https:\\obisnet.adu.edu.tr “Öğrenci İşlemleri” > “Öğrenci Bilgileri” > “Ödeme” ekranından öğrenilebilir.

Tasarım : İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

Tasarım & Uygulama & Kodlama : Bilgi İşlem Web Tasarım Grubu