ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Aydın Sağlık Yüksekokulu

Olanaklar

Barınma Olanakları

Öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumuna başvurarak kız ve erkek öğrenci yurtlarından şehirdeki özel yurtlardan ve konutlardan faydalanabilirler.

Sağlık Hizmetleri

Sosyal güvencesi olmayan öğrencilerimiz Üniversitemiz bünyesindeki Mediko Sosyal Merkezi tarafından verilen hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

Kredi ve Burslar

Uygun  koşulları taşıyan Fakültemiz öğrencileri Üniversitemiz Yardım Derneğinden Yemek Bursu, Kredi Yurtlar Kurumu, Başbakanlık vs. özel ve devlet burslarından faydalanabilmektedir.

Danışmanlık Hizmetleri

Öğrencilerimiz uygun zamanlarda akademik danışmanları ile ders veya ders dışı konularla ilgili problemlerini konuşma olanağına sahiptir.

Yatay Geçişler

Eşdeğer eğitim programları uygulayan Yükseköğretim Kurumları arasından koşulları yerine getiren öğrencilere yatay geçişle geliş ve gidiş imkanı sağlanmaktadır.

Mezunlarımızın İş İmkanları

Okulumuzdan mezun olan öğrencilerimiz, sağlık bakanlığına bağlı sağlık kuruluşları, üniversite hastaneleri, özel hastaneler, özel sağlık kuruluşlarında iş bulma imkanına sahiptirler. Beslenme ve Diyetetik bölümü mezunları ayrıca kendileri beslenme danışmanlığı verebilmektedir.