ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Yenipazar Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
Kas
12
MASA TENİSİ TURNUVASI 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Yenipazar MYO’da düzenlenen masa tenisi turnuvası sonuçlandı. Toplam 16 öğrencinin katıldığı turnuvanın final maçında setlerde rakibine 2-0 üstünlük sağlayan Maliye Bölümü öğrencisi Hasan Kaya şampiyon oldu. İşletme Yönetimi Programından Eyüphan Onat ise ikinci oldu.      
Kas
11
YENİPAZAR MYO’DA İŞARET DİLİ VE DİKSİYON KURSU   Yenipazar Meslek Yüksekokulu’nda İşaret Dili ve Diksiyon kursu açıldı. Öğretmenler Gamze Akkanat ve Aydan Ballıoğlu’nun yürüttüğü kurs 21 Ekim 2019 tarihinde başladı. 60 öğrencinin kayıtlandığı İşaret Dili ve Diksiyon kurs 15 Ocak 2020 tarihinde sona erecek.    
Kas
5
SATRANÇ TURNUVASI YENİPAZAR MYO’DA SATRANÇ TURNUVASI 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında Yenipazar MYO’da düzenlenen satranç turnuvası sonuçlandı. Toplam 10 öğrencinin katıldığı turnuvanın final maçında rakibine üstünlük sağlayan Bankacılık ve Sigortacılık Programı öğrencisi Erdem Gök şampiyon oldu. Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programından Eyüp Gülşen ise ikinci oldu.          
Eki
3
Yenipazar Meslek Yüksekokulu’nda Öğrenci Yolu Uygulaması Yenipazar Meslek Yüksekokulu okul bahçesinde ortaya çıkabilecek olası kazaların önüne geçebilmek amacıyla öğrenci yolu uygulaması başlattı. 17 Eylül 2019 tarihinden başlayarak araçlar yalnızca okul girişinde park yeri olarak ayrılan küçük bir bölümü kullanabilecek. Yeni uygulama en çok öğrenciler mutlu etti. Okul bahçesi artık tümüyle bizim diyen öğrenciler Sezen Zambak’ı da unutmadı. Sezen Zambak 16 Eylül 2019 günü Ege Üniversitesi'nin Bornova kampüsünde çiçekleri sulayan traktörün altında kalmış ve hayatını kaybetmişti.  
Üniversite Haber Merkezi
15
11
Anjiyo ve Ameliyat Bir Arada Gerçekleşti Hastanın Ayağı Kesilmekten Kurtuldu Üniversitemiz Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tünay Kurtoğlu ve ekibi tarafından aynı anda gerçekleştirilen anjiyo ve ameliyatın ardından ileri yaş grubu Fadime Ay’ın ayağı kesilmekten kurtuldu.
15
11
Öğretim Üyemiz Uluslararası Mikrobiyoloji Dergisinin Editörlüğüne Seçildi Üniversitemiz Fen – Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Hazır, dünyanın en saygın mikrobiyoloji dergilerinden biri olan ‘Frontiers in Microbiology’ Dergisi’nin çıkaracağı ‘New Antimicrobial Peptides From Bacteria/Invertebrate Obligate Symbiotic Associations’ başlıklı özel sayısı için dergi tarafından seçilen beş editörden biri oldu
15
11
ADÜ Kan Bağışları ile Farkındalık Yaratıyor Üniversitemiz fakülte ve meslek yüksekokulları yaptıkları kan bağışı kampanyaları ile farkındalık yaratmaya devam ediyor. Aydın Türk Kızılay Kan Merkezi iş birliğiyle yürütülen çalışmalarla Söke İşletme Fakültesi, Bozdoğan Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Köşk MYO’da kan bağışı gerçekleşti.
15
11
Spor Farklı Nesilleri Buluşturdu Üniversitemiz Koçarlı Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, 14 Kasım 2019 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Aydın Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri ile “Nesiller Buluşuyor Projesi” kapsamında bir araya geldi.