ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
May
21
YÜKSEKOKULUMUZ MEZUN ÖĞRENCİLERİ YEMİN ETTİ Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu’nda Yaşlı Bakım Programı ve Evde Hasta Bakımı Programı öğrencilerinin yemin töreni gerçekleştirildi. 17 Mayıs 2019 tarihinde Sümer Kampüsü Konferans Salonunda yapılan yemin törenine Yüksekokul Müdür Doç. Dr. Tuncay Ercan SEPETCİOGLU, Öğr.Gör.Dr. H. Önlem ERSÖZ, Öğr.Gör. Aslı ÇAYAN, Öğr.Gör. Perihan SARI, Öğr.Gör. Sultan KILIÇ, son sınıf öğrencileri ve yakınları katıldı. Yüksekokul öğrencileri törene beyaz önlükleri ile katıldı. Yüksekokul Müdürü SEPETCİOĞLU törende mezun öğrencilere yönelik duygu dolu bir konuşma yaptı. Konuşmanın ardından 2018 yılında “Düşle Gerçek Olsun” projesine katılan öğrencilere katılım belgeleri verildi ve yemin töreni yapıldı. Yemin töreninin ardından öğrenciler bol bol hatıra fotoğrafı çektirdi.  
May
13
Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO’dan 100. Yıl Etkinliği Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün İstanbul'dan yola çıkarak Samsun'a ulaşmasıyla başlayan Kurtuluş Savaşı’nın en önemli basamaklarından biri olan 19 Mayıs 1919 tarihinin 100. yılı dolayısıyla yüksekokul öğrencileri çiçek ve fidan dikme etkinliği gerçekleştirdi. 13 Mayıs 2019 tarihinde düzenlenen etkinlikte 7 elma fidanı, 1 çam fidanı, 1 ıhlamur fidanı, 3 gül ve 80 çiçek Sümer Derslikleri Binası etrafına dikildi. Büyük bir coşkuyla gerçekleşen çiçek ve fidan dikme etkinliğinde öğrenciler alan düzenlemesi yaparak hatıra fotoğrafı çekerek anı ölümsüzleştirdiler.  
May
13
Yüksekokulumuz ADÜ Bahar Şenliklerine Katıldı. Adnan Menderes Üniversitesi tarafından düzenlenen 24. Kültür ve Sanat Şenliklerine Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO da katıldı. Yüksekokulumuz 29 Nisan - 03 Mayıs tarihleri arasında düzenlenen şenliklerde üç gün boyunca “Sağlıklı Yaşam Standı” açtı. Stantta sağlıklı yaşam ile ilgili broşürler ve ürünler sergilendi. Nazilli İl Sağlık Müdürlüğü, Nazilli Belediyesi Alzheimer Merkezi ve Nazilli Ticaret Odası yüksekokulumuzun açtığı standın kurulmasına destek oldular. Şenliklerin ilk gününde ADÜ Genel Sekreteri Baki Aslantaş ve Rektör Danışmanı Hüseyin Turgut yüksekokulumuzun standını ziyaret ettiler ve öğrencilerimizden bilgi aldılar. Atatürk Kongre Merkezi’nde yüksekokulumuz öğrencileri tarafından açılan standa şenliklere katılan öğrencilerin ilgisi yoğun oldu.  
May
3
REKTÖRÜMÜZÜN SÜMER KAMPÜS ZİYARETİ 02 Nisan 2019 Perşembe Günü Rektörümüz Prof. Dr. Osman Selçuk ALDEMİR, Nazilli Kaymakamı İbrahim KÜÇÜK, Nazilli Belediye Başkanı Kürşat Engin ÖZCAN Genel Sekreterimiz Baki ASLANTAŞ ve beraberlerinde ilgili amirlerle Sümer Kampüsümüzü ziyaret ettiler.Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.Tuncay Ercan SEPETCİOĞLU,Nazilli Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.Çağrı KÖROĞLU ve yardımcıları tarafından karşılanan heyet Sümerbank Müzesini,fabrika alanını,Gıdı-Gıdı trenini ve desen arşivini gezerek bilgilendirildiler. Doç.Dr.Tuncay Ercan SEPETCİOĞLU’nun Sümerbank arşiv görüntülerini içeren sunumunun ardından toplantıya geçildi. Nazilli’nin tarihine tanıklık eden Türkiye’nin gözbebeği Atamızın Mirası Sümerbank Fabrikasının değerlendirilmesi ve yaşatılması için bir yol haritası hazırlanması hususunda tüm mülki amirlerin desteğiyle fikir birliğine varıldı.Sümerbank ile ilgili projelerin hazırlanması ve yeni toplantıların organize edilmesi ile ilgili kararlar alındı.  
Mar
22
YAŞLILARA SAYGI HAFTASI KAPSAMINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN ZİYARETLER         Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yükekokulu;        Yaşlılara Saygı Haftası etkinlikleri kapsamında her yıl olduğu gibi bu yıl da bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Bu ziyaretlerden 22 Mart 2019 tarihinde olanında Nazilli'de ihtiyaç sahibi engelli yaşlılara tekerlekli sandalye hediye edildi. Bir yıl boyunca tüm öğrenci ve personelin desteği ile kumbaralarda biriktirilen para ile tekerlikli sandalye alan Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, bu sandalyeleri ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı.        Sandalyeler Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr. Tuncay Ercan SEPETÇİOĞLU, Yüksekokulumuz Eski Müdürü Doç. Dr. Çağrı KÖROĞLU, Müdür Yardımcıları, Akademik Personel ve Öğrencilerin katıldığı ziyaretlerle sahiplerine teslim edildi.        Bunun yanı sıra Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu' nda okuyan bir grup öğrenci Horsunlu Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi' ni ziyaret ederek, burada kalan yaşlılarla çeşitli etkinlikler gerçekleştirdi. FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN...