Kuyucak Meslek Yüksekokulu

Kuyucak Meslek Yüksekokulu

Belgeler ve Süreçler

Başvuru için Gerekli Belgeler


1. Aday Öğrenci Başvuru Formu
2. Öğrenci İşleri Biriminden alınmış  transkript belgesi.
3. Eğitim Gördüğü Program Yabancı dilde eğitim veriyor  ise Yabancı Dil belgesi
2009 -2010 Akademik Yılı Farabi Öğrencisi Seçim Takvimi
Farabi Öğrencisi Seçildiniz, Ne Yapmalısınız?
1. Gideceğiniz üniversitenin web sitesini dikkatle inceleyerek , bilgi paketini okuyunuz. Farabi  öğrencilerinin başvuru son tarihlerini, ders programlarını, akdemik takvimlerini eğer varsa doldurup göndermeniz gereken belgeleri dikkatlice inceleyiniz.
2. Misafir olacağınız üniversiteden KABUL BELGENİZİ isteyiniz.
3. Bütün işlemleriniz boyunca Farabi Programı Koordinatörlüğü ile iletişim halinde olunuz. Giden öğrencilerimiz tüm işlemlerini Farabi Program Koordinatörlüğü Sıhhiye Kampüsünden yürüteceklerdir.
4. Gideceğiniz üniversitenin varsa başvuru formunu ve konaklama formunu doldurup, belirtilen yere sizden ne şekilde istendiyse (posta, fax,scan) gönderiniz.
5. Kabul Belgeniz  geldikten sonra (belgede karşı üniversitede bulunacağınız tarihler belirtilmelidir) belgenin bir kopyasını ofise bırakınız.
6. Öğrenim Protokolü'nü Bölüm Koordinatörünüz ile beraber doldurunuz. Belgeyi  önce siz daha sonra Bölüm Koordinatörünüz imzalamalı, daha sonra Farabi Programı Koordinatörlüğü Sıhhiye kampüsüne Kurum Koordinatörü imzası için teslim edilmeli. (Bırakılan tüm belgeler 1 gün sonra öğrencilere teslim edilir.)Öğrenim Protokolü  karşı üniversiteye imzalanıp onaylanması için fakslanmalıdır. Öğrenim Anlaşmanız karşı üniversiteden onaylanmadan bursunuz  yatırılmaz!
7. Garanti Bankası Aydın Şubesinde vadesiz TL hesabı açtırınız. Hesap Cüzdanınızın fotokopisini Farabi Programı Koordinatörlüğüne teslim ediniz.
8. YÖK'ün  istediği belgeler olan Öğrenci Bilgi Formu ve Öğrenci Yükümlülük Sözleşmesini doldurup, Farabi Programı Koordinatörlüğüne teslim ediniz.
9. Farabi Programı Koordinatörlüğünün ilan edeceği "Oryantasyon Haftası"nı takip ediniz.
10. Son kontrolleriniz ve burs işlemlerinizi tamamlamak için mutlaka Farabi Programı Koordinatörlüğüne uğrayınız.
11. Öğrenci Beyannamenizi belgeler kısmından indirerek okuyunuz.
12. Gittiğiniz üniversitede alacağınız derslerle ilgili değişiklikleri varışınızdan sonra en geç 1 ay içinde yapmanız gerekmektedir. Bu değişikliği dersler başlamadan önce mutlaka Adnan Menderes Üniversite'sindeki bölüm koordinatörünüzle görüşerek Öğrenim Protokolü'nün değişiklik bölümünü doldurunuz, mutlaka gittiğiniz üniversitede onaylatınız ve Adnan Menderes  Üniversitesi'ndeki bölüm koordinatörünüze e-posta, faks veya posta yolu ile ulaştırınız.


 


Dönüşünüzde Yapmanız Gerekenler


Farabi değişim sürecinizi tamamladığınızda kalan bursunuzu alabilmek için ofise teslim etmeniz gereken evraklar bulunmaktadır. Bu evrakları  dönüşünüzden itibaren en geç 15 gün içinde teslim etmelisiniz. Süresi içinde belgelerinizi tam olarak teslim etmediğiniz takdirde, işlemleriniz geçersiz sayılır ve tarafınıza yapılan burs ödemelerinin geri iadesi istenir.
Aşağıda belirtilen evrakları tamamladıktan sonra Farabi Programı Koordinatörlüğüne teslim ediniz.


• Gidilen üniversitede kalınan süreyi gösteren, Katılım Belgesi. Bu belge karşı üniversiteye vardığınız gün ve ayrıldığınız gün ayrı ayrı imzalatılıp, mühürlenmeli ve geri dönüşünüzde ofise orijinal belge teslim edilmelidir.
• YÖK tarafından istenen Nihai Rapor .
• Misafir olduğunuz üniversitede aldığınız notları gösteren transkript.
• Kişisel izlenim raporu. Farabi sürecinizi ve izlenimleriniz aktaracağınız bir rapor olmalı