Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu

Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulu

Müdür Mesajı

Değerli Öğrencilerimiz,

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Karacasu Memnune İnci Meslek Yüksekokulumuz 2000 yılında Aydın İlinin Karacasu İlçesi’nde bölgenin ekonomik, tarihi ve kültürel zenginlikleri ile uyumlu olarak açılan Seramik Programı ve Dericilik Programındaki 42 öğrencisi ile faaliyete başlamıştır. Gelinen son noktada ise Yüksekokulumuz 7 program, yaklaşık 1000 öğrenci ve 20 öğretim elemanından oluşan genç ve dinamik kadrosu ile geleceğe; belirlemiş olduğu vizyon ve misyonuna uygun olarak yoluna kararlı bir şekilde devam etmektedir.

Bölgenin ve Ülkemizin temel ihtiyaçlarına yönelik açılan hem sosyal hem de teknik nitelikli programları ile birçok alanda öncülük yapan bir yüksekokuluz. 

Özellikle, Mimari Dekoratif Sanatlar Bölümü’nde okuyacak olanlar; binaların, saray, köşk ve cami gibi sanat eserlerinin mimari plana uygun olarak yapılacak olan onarım çalışmalarında, duvar süsleme vb. işleri gerçekleştiren, ressam, heykeltraş, seramik sanatçısı, iç mimar ve restorasyon uzmanları ile usta ve işçiler arasında görev yapan kişiler olarak yetişeceklerdir. 

Ayrıca bünyemizdeki Mimari Restorasyon Ön Lisans Programı, kültür varlıklarının yapısal ve görsel özelliklerini değiştirmeden, bilimsel ve doğru yöntemlerle korunması ve onarılması işlemini yapan restorasyon teknikerleri yetiştirmeye yönelik bir programdır. Bu program ile Mimari restorasyon teknikerleri, koruma mevzuatına hâkim rölöve ve restitüsyon çalışmaları yapabilen, restorasyon projeleri hazırlayabilen ve bu projelerin uygulanmasında görev alabilen teknik elemanlar yetiştirilmektedir. 

İş Sağlığı ve Güvenliği, Dış Ticaret Programı, Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı ve İşletme Yönetimi Programı'ndan oluşan sosyal programlarımız ise teknik programların ortaya çıkarttığı ürünlerin ekonomik faaliyetlerini yürütecek nitelikte eğitim vermekte ve öğrencileri farklı iş yaşamlarına hazır hale getirmektedir. Karacasu ilçesinde bulunan Ülkemizin de en önemli Tarihi eserlerinin bulunduğu ve sergilendiği Afrodisias gibi çok değerli turistik özelliğiyle ilgi olarak açılan Turizm ve Otel İşletmeciliği programlarını da içinde barındırmaktadır.

Karacasu MİMYO ailesi olarak; sizleri ülkemizin ihtiyaçlarına doğru cevap verebilmek adına sahip olmanız gereken her türlü pratik ve teorik bilgi, beceri ve tecrübe ile donatmaya hazırız. Alacağınız eğitimler ile hem ulusal hem de uluslararası boyutta alanınız ile alakalı her türlü ara eleman ihtiyacını karşılamak için hayata hazır hale gelmeniz için seçgin kadromuz ile sizlerin her konuda yanınızda olacağımız konusunda inancımız tamdır. Bu duygu ve düşüncelerle hepinize sevgi ve saygılar sunarım.

 

Dr. Öğr. Üyesi Umut Tolga GÜMÜŞ

Müdür