ADÜ Menü

Davutlar Meslek Yüksekokulu
Adnan Menderes Üniversitesi

HABERLER
Nis
17
YÜKSEKOKUL MÜDÜRÜMÜZÜN TURİZM HAFTASI MESAJI Günümüzde dünyanın önemli sektörlerinin başında gelen turizm, sosyal ve kültürel etkilerin yanı sıra ülkelerin ekonomisine yaptığı katkı ile de ülkelerin kalkınmasında önemli bir yere sahiptir. Dünyanın en hızlı gelişen sektörlerinden biri olan turizm, ülke ekonomisine yaptığı katkının yanı sıra kültürlerin birbirini tanımasında, kaynaşmasında ve evrensel anlamda barışın sağlanmasında da önemli bir araçtır. Ülkemizde turizmin önemi konusunda toplumda farkındalık yaratmak, turizm bilincini geliştirmek, doğal, tarihi ve kültürel varlıklarımızı koruma kullanma dengesi içinde turizme kazandırmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla1976 yılından itibaren her yıl çeşitli etkinliklerle 15-22 Nisan tarihleri arasındaki hafta “Turizm Haftası” olarak kutlanmaktadır. Tüm dünyayı derinden etkileyen ve insan hayatını tehdit eden Covid-19 pandemisi sebebiyle, turistik faaliyetler ve seyahat sektörü geçici olarak kısıtlanarak durağan bir duruma geçmiştir. Bu geçici süreç sonrası sağlıklı ve güzel günler geleceğine inancımız tamdır. Çok daha güçlü bir şekilde, ülkemizde turizmi bir bütün olarak en iyi şekilde sürdürecek ve turizm hareketleri yeniden eski hızına ve potansiyeline kavuşacaktır. Güzel günlerin tekrar geleceği ümidi ile tüm turizm paydaşlarının “TURİZM HAFTASI” nı kutluyorum. Davutlar MYO Müdürü Doç. Dr. Aziz BOSTAN  
Oca
27
DAVUTLAR MYO DEPREM BÖLGESİNDE Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu ve Gastronomi Derneği ekibi depremzedelerimiz için 25.01.2020 tarihinde Elazığ'a gitti. Davutlar MYO Dr. Öğ. Üyesi Emrah Köksal Sezgin hocamızın başkanlığında, öğrencilerimiz Kadir Erdönmez, Mert Berk Apak, Berkay Baygın, Serhat Kurtay, Zeki Birkan Uz'dan oluşan ekip, deprem bölgesinde 5000 kişilik öğlen yemeği ile mobil mutfağı Kızılaydan devraldı. Hergün 15000 kişilik yemekle depremzedelerimizin yanında olacağını belirten ekip vatandaşların ihityaçlarını karşılamak için destek olacaklardır. Allah yardımcıları olsun.  
Oca
21
SEALIGHT HOTELS, İŞ-KUR VE DAVUTLAR MYO İŞBİRLİĞİ TOPLANTISI GERÇEKLEŞTİ Sealight Hotels İnsan Kaynakları Müdürü Yeliz Akın Başer, İş-Kur Kuşadası Hizmet Merkezi Müdürü Adnan Gönençer ve İş ve Meslek Danışmanı Gülenay Erbaş 20 Ocak 2020 tarihinde Davutlar MYO Müdürü Dr. Öğ. Üyesi Aziz Bostan ile bir araya geldi. Gerçekleşen buluşmada Adnan Gönençer, İş-Kur'un düzenlediği İşbaşında Eğitim Programı hakkında bilgiler vererek öğrencilerin istihdam konusunda sahip olabileceği olanaklardan bahsetmiştir. Sealight Hotels ile ortaklaşa gerçekleştirecekleri işbaşı eğitim programından Davutlar MYO öğrencilerinin de faydalanması ve istihdam edilmesi üzerine İnsan Kaynakları Müdürü Yeliz Akın Başer, Yüksekokul müdürümüzden, Sealight Hotels bünyesindeki 4 otelin departmanları için istihdam edilmek üzere öğrencilerin yönlendirilmesi konusunda  destek beklediğini dile getirdi. İşbaşı eğitim programı konusunda, Sealight Hotels departman müdürleri ile Yüksekokul öğrencilerimizin ileri bir tarihte bir araya gelmeleri konusunda anlaşma yapıldı. Öğrencilerimizin istihdamı için önemli bir adım atılmış oldu.  
Oca
17
RENKLERİN DANSI PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ Öğr. Gör. Bilge Sevim Okuyan'ın yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında "Renklerin Dansı" isimli proje gerçekleştirildi. Yüksekokulumuz çevresini düzenlemek ve renklendirmek için, yaklaşık üç hafta boyunca öğrenciler planlama ve uygulama aşamalarında aktif rol aldı. 23 Aralık 2019 tarihinde başlatılan proje, Davutlar MYO Müdürü Dr. Öğ. Üyesi Aziz Bostan ve Davutlar MYO Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Erhan Coşkun başta olmak üzere tüm personelden büyük destek gördü. Proje kapsamında yüksekokulumuzun kütüphanesi dekoratif şekilde renklendirilip Atatürk Köşesi ile donatıldı. Yüksekokulumuz bahçesinde ve bazı duvarlarda boyama çalışmaları yapıldı.  Ayrıca hayvan dostlarımız için iki adet kulübe yapıldı. Öğrencilerimize verdikleri emek için teşekkür ederiz.     
Oca
3
BAKIM MERKEZİ ENGELLİ KÜTÜPHANESİ İÇİN KİTAP BAĞIŞI PROJESİ GERÇEKLEŞTİRİLDİ Yüksekokul öğrencilerimiz, Öğr. Gör. Bilge Sevim Okuyan'ın yürüttüğü Sosyal Sorumluluk Projeleri dersi kapsamında, 30 Aralık 2019 tarihinde Kuşadası'nda zihinsel, ruhsal, bedensel engelli bakım hizmetlerini gerçekleştiren Özel Pamuk Bakım Merkezi'nin kütüphane oluşturma projesine katkıda bulundu. Öğrencilerin gayret ve teşvikleriyle toplanan kitaplar bakım merkezi sorumlulularına teslim edildi. Öğrenciler, yetkililerden Bakım Merkezi'nin işleyişi ve faaliyetleri hakkında bilgi alma şansı buldular.