ADÜ Menü

Davutlar Meslek Yüksekokulu
Adnan Menderes Üniversitesi

HABERLER
Kas
11
DAVUTLAR MYO GELECEĞE NEFES OLDU Davutlar Meslek Yüksekokulu 11.11.19 tarihinde saat 11:11’de 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen ‘11 Milyon Fidan Dikim Etkinliği’ne Kirazlı Mahallesi Tekkecivarı Mevkii’nde katılım göstermiştir. Davutlar MYO öğrencileri ve akademik personeli fidan dikimi ile geleceğe nefes olmak adına anlamlı bir adım atarak yeni nesilin çevre bilinci ile yetişmesine katkı sağlamayı amaçlamıştır. Etkinlik toplu fotoğraf çekimi ile son bulmuştur.  
Kas
8
GELECEĞİN MİNİK ŞEFLERİ DAVUTLAR MYO MUTFAĞINDA Güzelçamlı Mustafa Kemal İlkokulu 1-A sınıfı öğrencileri, sınıf öğretmeni Ruhan Sibel Polatcan eşliğinde Davutlar Meslek Yüksekokulu’nu 8 Kasım 2019 tarihinde ziyaret etti. Misafirlerimiz, Yüksekokul toplantı salonunda Yüksekokulumuz akademik personeli ile tanıştıktan sonra, meslekleri tanıma kapsamında Uygulama Mutfağında gerçekleşen Temel Pastacılık Teknikleri dersine girip kek, kurabiye yapımını görerek kendi hünerlerini de sergileme fırsatı buldular. İkram Hizmetleri Programı 2. Sınıf öğrencilerinin rehberliğinde küçük şefler hamurlara şekil vermenin mutluluğunu yaşadılar. Etkinlik kapsamında yapmış oldukları kek ve kurabiyelerin tadımını yaptıktan sonra, toplu fotoğraf çekimi ile etkinlik son bulmuştur.  
Kas
5
DAVUTLAR MYO’DAN VEFA ÖRNEĞİ Davutlar Meslek Yüksekokulu Türkiye’nin ilk Yiyecek İçecek Öğretim Görevlisi Mihrinur Gülal’ı 05.11.2019 tarihinde ağırladı. Sektöre sayısız öğrenci kazandıran Sayın Gülal, Yemek Pişirme Kitabı yarışmasını kazanmış ve Bar Yönetimi ve Restoran Operasyonları kitabını yazmıştır. 1999 yılında Adnan Menderes Üniversitesi’nden emekli olan Gülal, emekliliği sonrasında da üniversitemize katkılar sunmaya devam etmiştir. Davutlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğ. Üyesi Aziz Bostan, kıymetli Mihrinur Gülal’ı ağırlamaktan onur duyduğunu ifade ederek deneyim ve bilgi birikimini paylaşması üzere öğrenciler ile buluşmasını sağlamıştır. Gülal, yaptığı konuşmada sevgiye vurgu yaparak, sevginin her kapıyı açacak anahtar olduğunu dile getirmiştir. Bunun yanında üzerinde durulması gereken en önemli konunun saygı olduğunu da vurgulamıştır. Öğrencileri ile kurduğu bağın gücünden bahsederek, öğrencilerine verdiği değeri ve öğrencileri ile hala iletişim ve ilişki halinde olduğunu, bu ilişkilerin onları büyük bir aile haline getirdiğinden bahsetmiştir. Kurulan bu güçlü bağların insanın ömrünü uzattığını, aynı çatı altında olup herkesin birbirine sahip çıktığı bağların oluşturulmasının öneminden bahsetmiştir. Sayın Gülal, Adnan Menderes Üniversitesi’ne gönlünü vermiş bir insan olduğunu ve gönlünün hala burada attığını dile getirmiştir. Davutlar Meslek Yüksekokulu’nda bulunduğundan ötürü çok mutlu olduğunu ve buraya davet edildiği için Yüksekokul Müdürü Dr. Öğ. Üyesi Aziz Bostan’a teşekkürlerini iletmiştir. Davutlar Meslek Yüksekokulu kütüphanesine turizm endüstrisi ile ilgili kendi kitaplığında bulundurduğu tüm kitaplarını, öğrencilere katkıları olması dileği ile bağışladığını dile getirerek herkesi çok sevdiğini ve burada olmaktan mutluluk duyduğunu ifade etmiş, teşekkürlerini iletmiştir. Davutlar Meslek Yüksek Okulu kütüphanesinde vefa borcu olarak Öğretim Görevlisi Mihrinur Gülal adına bir köşe düzenlenmiştir.    
Eki
11
TÜRK KIZILAY'INA KAN BAĞIŞI 10.10.19 tarihinde Davutlar Meslek Yüksekokulu akademik personeli, idari personeli ve öğrencileri Türk Kızılay'ına kan bağışında bulundu.  
Eyl
10
Gıda Hijyeni ve Güvenli Gıda Tüketimi Eğitimi Verildi 06.09.2019 tarihinde Yüksekokulumuz Öğretim Görevlisi Ahu Sezgin tarafından, Renkli Paletler Kreşinde personele yönelik “Gıda Hijyeni ve Güvenli Gıda Tüketimi” eğitimi verilmiştir. Eğitim içeriğinde; Hijyen ve önemi, gıda hijyeni, gıdaların kirlenme nedenleri, mikroorganizma üreme koşulları ve önlemleri, okul öncesi çocukların beslenmesinde gıda güvenliği konuları yer almıştır.   
Üniversite Haber Merkezi
15
11
Anjiyo ve Ameliyat Bir Arada Gerçekleşti Hastanın Ayağı Kesilmekten Kurtuldu Üniversitemiz Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tünay Kurtoğlu ve ekibi tarafından aynı anda gerçekleştirilen anjiyo ve ameliyatın ardından ileri yaş grubu Fadime Ay’ın ayağı kesilmekten kurtuldu.
15
11
Öğretim Üyemiz Uluslararası Mikrobiyoloji Dergisinin Editörlüğüne Seçildi Üniversitemiz Fen – Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Hazır, dünyanın en saygın mikrobiyoloji dergilerinden biri olan ‘Frontiers in Microbiology’ Dergisi’nin çıkaracağı ‘New Antimicrobial Peptides From Bacteria/Invertebrate Obligate Symbiotic Associations’ başlıklı özel sayısı için dergi tarafından seçilen beş editörden biri oldu
15
11
ADÜ Kan Bağışları ile Farkındalık Yaratıyor Üniversitemiz fakülte ve meslek yüksekokulları yaptıkları kan bağışı kampanyaları ile farkındalık yaratmaya devam ediyor. Aydın Türk Kızılay Kan Merkezi iş birliğiyle yürütülen çalışmalarla Söke İşletme Fakültesi, Bozdoğan Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Köşk MYO’da kan bağışı gerçekleşti.
15
11
Spor Farklı Nesilleri Buluşturdu Üniversitemiz Koçarlı Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, 14 Kasım 2019 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Aydın Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri ile “Nesiller Buluşuyor Projesi” kapsamında bir araya geldi.