ADÜ Menü

Davutlar Meslek Yüksekokulu
Adnan Menderes Üniversitesi

HABERLER
Nis
19
GASTRONOMİ ŞENLİĞİ Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü tarafından hazırlanan Gastronomi Şenliği’ne Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları Seyfi Seyhan Süvari, Ayşe Şerifoğlu, İl Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, Davutlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aziz Bostan, Kuşadası’nın Almanya’daki kardeş şehri Marl’ın Belediye Başkanı Werner Arndr ile beraberindeki heyet, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Gastronomi Şenliği’nin açılışında konuşan Davutlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aziz Bostan, Kuşadası’nın turizmin merkezi olması gerektiğini belirterek Türkiye’nin ekonomisine en büyük girdiyi sağlayacak olan sektörün turizm olduğuna dikkat çekti ve gastronominin önemine değindi. Davutlar Meslek Yüksekokulu’nda gençleri profesyonel turizmciler olarak yetiştirdiklerini ifade eden Bostan, organizasyona katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Kuşadası Kaymakamı Yücel, Kuşadası’nın turizmde bir marka olduğunu söyledi ve sektör temsilcileri de dahil olmak üzere paydaşların bir araya gelerek turizmi daha etkin, daha anlamlı hale getirilebileceğini aktardı. Türkiye’nin üretken bir ülke olduğunu ifade eden Yücel,  turizmin bu üretkenlikte olduğunu, bunun için geleceğe akıl gözü ile bakarak potansiyeli büyük olan Kuşadası turizmini daha iyi bir noktaya getirmek için çalışmak gerektiğini anlattı. Yücel, herkesin elinden gelenin azamisini yapmak zorunda olduğunu söyleyerek emeği geçenleri kutladı. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir organizasyonun üniversite ile toplum arasında güzel bir bağ kurduğunu belirterek, bu bağın daha güçleneceğini belirtti. Aldemir, turizm konusunda da iç ve dış güçlere karşı güçlü olmak zorunda olduğunu söyleyerek Turizm Haftası'nı kutladı ve katılımcılara teşekkür etti. Konuşmalarının ardından Davutlar MYO Otel, Lokanta Ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Köksal Sezgin, okulun yurt içi ve yurt dışında büyük başarılara imza attığını söyledi. Okul adına yarışmalara girerek derece alan aşçı adayı öğrencilere teşekkür belgeleri takdim edildi. Protokole ve misafirler okulun kendi yaptığı turunç reçellerinden ikram edildi. Davutlar Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğrencileri tarafından “Aydın Kültürü ve Aydın Gastronomisi” konulu bir sunum yapıldı. Sunumun ardından protokol üyeleri tarafından mutfak atölyesinde menemen yapılarak katılımcılara sunuldu. Etkinlik sonunda misafirlere Davutlar MYO Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Ozan Güngör ve öğrencileri tarafından hazırlanan Aydın yöresine ait bolama (lok lok pilavı) ve zeytinli baklava ikram edildi.      
Nis
1
DAVUTLAR MYO VE ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu, 22 Mart 2019 tarihinde Aydın Efeler Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ziyaret edildi. İki kurum arasında eğitim işbirliği protokolü kapsamında, Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında eğitim veren öğretmenlere ve eğitim gören öğrencilere ADÜ Davutlar MYO tarafından akademik bilgi ve danışmanlık desteği sağlanması hususu görüşüldü.  Görüşmeler sonucunda Davutlar MYO ve Aydın Efeler Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında protokol imzalandı.  
Mar
29
VEDA YEMEĞİ Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu’nda İkram Hizmetleri Program Koordinatörü olarak görevini yürütürken Anadolu Üniversitesi, Turizm İşletmeciliği Bölümü’nde yeni görevine başlayan Öğr. Gör. Dr. Mehtap Yücel Güngör için 19.03.2019 tarihinde, Kuşadası’nda bir veda yemeği düzenlendi. MYO müdürü Dr. Öğretim Üyesi Aziz BOSTAN’ın öncülüğünde gerçekleşen organizasyona Davutlar MYO personeli katıldı. MYO müdürü Dr. Öğretim Üyesi Aziz BOSTAN, Dr. Mehtap Yücel Güngör’ü başarısından ötürü kutladı, yeni görevinde başarılar diledi ve üniversiteye verdiği emeklerden dolayı kendisine teşekkür etti. Dr. Güngör’e Dr. Öğretim Üyesi Aziz BOSTAN tarafından plaket takdim edilmesinin ardından toplu fotoğraf çekimi ile veda yemeği son buldu.    
Mar
29
SUN-İS EFES ROYAL PALACE HOTEL ZİYARETİ Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu, 11.03.2019 tarihinde Sun-İs Efes Royal Palace Hotel’i ziyaret ederek otel yetkilileri ile sektör-üniversite işbirliği hakkında görüştü. Davutlar MYO müdürü Dr. Öğretim Üyesi Aziz BOSTAN öncülüğünde gerçekleştirilen ziyarette Sun-İs Hotel İşletme Müdürü Hüseyin Batur, Executive Chef Abdullah Şeker ve İnsan Kaynakları Müdürü Ayla Aydın ile temasta bulunuldu. Davutlar MYO’yu temsilen MYO müdür yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Erhan Coşkun, Öğr. Gör. Dr. Mehtap Yücel Güngör ve Öğr. Gör. Ozan Güngör’ün katıldığı görüşmede stajyer öğrenci alımı, staj sürecinin iyileştirilmesi ile ilgili çözüm önerileri, Davutlar MYO ve Sun-İs Hotel ortaklığı ile gerçekleştirilecek muhtemel işbirliği projeleri konuları konuşuldu.    
Mar
23
BOLU 5. ULUSLARARASI MUTFAK GÜNLERİ Bolu Yeniçağ Profesyonel Aşçılar Derneği (YEPAD) Tarafından Yapılan 5. Uluslararası Mutfak Günleri’ne, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Davutlar Meslek Yüksekokulu Damga Vurdu Bu yıl 15-17 Mart 2019 tarihleri arasında Bolu’da gerçekleşen yarışmaya yaklaşık 300 aşçı katıldı. Jürisinde 14 ülkeden usta şefler ve deneyimli aşçıların yer aldığı yarışmanın başkanlığını Dünya Aşçılar Birliği (WACS) Başkanı Thomas Andreas Gugler yaptı. Jüride Slovenya, Mauritius, Ukrayna, Mısır, Suudi Arabistan, Katar, Lübnan, Filipinler, Makedonya, Bulgaristan, Almanya, İngiltere ve Türkiye’den üyeler bulundu. Davutlar Meslek Yüksekokulu 2 ekiple katıldığı Üniversiteler Grand Prix (Kapalı Kutu) yarışmasında hem şampiyonluğu, hem de ikinciliği kazandı. Ayrıca toplamda 10 altın, 8 gümüş ve 5 bronz madalya kazanarak büyük başarı elde etti.  Davutlar Meslek Yüksekokulu öğretim elemanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Köksal Sezgin, başarının tesadüf olmadığını, okulda öğrencilere bu işi en iyi şekilde öğretmeye çalıştıklarını ve böylece başarının geldiğini ve gelmeye de devam edeceğini söyledi. Öğrencilerimizin başarılarının devamını dileriz.