ADÜ Menü

Davutlar Meslek Yüksekokulu
Adnan Menderes Üniversitesi

HABERLER
Nis
26
KUŞADASI TADIM GÜNLERİ Kuşadası Belediyesi tarafından 43. Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen “2. Tadım Günleri” yoğun ilgi gördü. Tarihi Kervansaray’da düzenlenen 2. Tadım Günleri’nde yerel ve ulusal firmalar açılan stantlarda ürünlerini sergiledi. Kuşadası Belediyesi tarafından, Kuşadası Kaymakamlığı, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksek Okulu, Türkiye Aşçılar Federasyonu, Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği ve Kuşadası Ukrayna Kültür Deneği üyelerinin katkı sunduğu Kuşadası 2. Tadım Günleri’nin açılışına Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Davutlar Meslek Yüksek Okulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aziz BOSTAN, Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Dr. Erhan COŞKUN ve çok sayıda vatandaş katıldı. Türkiye genelinden 22 firmanın stant açtığı etkinlikte usta aşçılar tarafından hazırlanan Türk ve Dünya mutfağına ait yemekler katılımcıların beğenisine sunuldu. Oldukça ilgi gören tadım günleri etkinliğinde katılımcılar maharetli ustaların ellerinde hazırlanmış birbirinden güzel yiyecekleri tatmanın keyfini yaşadı.  
Nis
26
DAVUTLAR MYO DİDİM VEGAN FESTİVALİ' NE DAMGASINI VURDU 19-22 Nisan 2019 tarihlerinde Didim Belediyesi tarafından Didim Vegan Festivali’nin bu yıl 3.sü düzenlendi.  Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu ile imzalanan protokol neticesinde Otel, Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Köksal SEZGİN tarafından stant açanlara vegan felsefesi hakkında eğitimler verildi. Ayrıca Sezgin ve öğrencilerinin hazırladığı vegan yemekler misafirlere dağıtıldı. Müdür Yardımcısı Öğr. Gör. Bilge Sevim OKUYAN’ın da katıldığı festivalde, hayvansal ürünlerin olmadığı 200 stant açıldı. Türkiye’nin çeşitli illerinden festivale katılanlar, yaptıkları ürünleri beğeniye sundu. Mantardan yapılan kokoreç, patates ve bezelye püresinden yapılan peynir ve buğdaydan yapılan döner en çok ilgi çeken ürünler arasında yer aldı.  
Nis
26
KUŞADASI TURİZM KORTEJİ Kuşadası’nda Turizm Haftası kutlama etkinlikleri kapsamında turizm korteji düzenlendi. 2 km uzunluğa erişen kortej Kuşadası caddelerini adeta karnaval havasına büründürdü. Vatandaşların da yoğun ilgi gösterdiği korteje, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi’ni temsilen Davutlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aziz BOSTAN, Müdür Yardımcıları Öğr. Gör. Dr. Erhan Coşkun, Öğr. Gör. Bilge Sevim OKUYAN ve MYO öğrencileri katıldı. Bunun yanı sıra turizm işletmeleri, oteller, animasyon grupları ile beraber belediye ve okul bandoları, çeşitli sivil toplum örgütleri de katılım sağladı. Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel önderliğinde saat 17:00 de Kısmet Otel kavşağından yürüyüşe başlayan kortej, Sahil Bulvarı, İnönü Caddesi, Sağlık Caddesi, Kahramanlar Caddesi, Barbaros Hayrettin Paşa caddesinde devam ederek balıkçılar meydanında son buldu.  
Nis
19
GASTRONOMİ ŞENLİĞİ Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü tarafından hazırlanan Gastronomi Şenliği’ne Kuşadası Kaymakamı Sadettin Yücel, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir, Kuşadası Belediye Başkan Yardımcıları Seyfi Seyhan Süvari, Ayşe Şerifoğlu, İl Turizm Müdürü Murat Yılmaz, Kuşadası İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Ataman, Davutlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aziz Bostan, Kuşadası’nın Almanya’daki kardeş şehri Marl’ın Belediye Başkanı Werner Arndr ile beraberindeki heyet, öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı. Gastronomi Şenliği’nin açılışında konuşan Davutlar Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Aziz Bostan, Kuşadası’nın turizmin merkezi olması gerektiğini belirterek Türkiye’nin ekonomisine en büyük girdiyi sağlayacak olan sektörün turizm olduğuna dikkat çekti ve gastronominin önemine değindi. Davutlar Meslek Yüksekokulu’nda gençleri profesyonel turizmciler olarak yetiştirdiklerini ifade eden Bostan, organizasyona katılım sağlayan herkese teşekkür etti. Kuşadası Kaymakamı Yücel, Kuşadası’nın turizmde bir marka olduğunu söyledi ve sektör temsilcileri de dahil olmak üzere paydaşların bir araya gelerek turizmi daha etkin, daha anlamlı hale getirilebileceğini aktardı. Türkiye’nin üretken bir ülke olduğunu ifade eden Yücel,  turizmin bu üretkenlikte olduğunu, bunun için geleceğe akıl gözü ile bakarak potansiyeli büyük olan Kuşadası turizmini daha iyi bir noktaya getirmek için çalışmak gerektiğini anlattı. Yücel, herkesin elinden gelenin azamisini yapmak zorunda olduğunu söyleyerek emeği geçenleri kutladı. ADÜ Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir organizasyonun üniversite ile toplum arasında güzel bir bağ kurduğunu belirterek, bu bağın daha güçleneceğini belirtti. Aldemir, turizm konusunda da iç ve dış güçlere karşı güçlü olmak zorunda olduğunu söyleyerek Turizm Haftası'nı kutladı ve katılımcılara teşekkür etti. Konuşmalarının ardından Davutlar MYO Otel, Lokanta Ve İkram Hizmetleri Bölüm Başkanı Dr. Öğr. Üyesi Emrah Köksal Sezgin, okulun yurt içi ve yurt dışında büyük başarılara imza attığını söyledi. Okul adına yarışmalara girerek derece alan aşçı adayı öğrencilere teşekkür belgeleri takdim edildi. Protokole ve misafirler okulun kendi yaptığı turunç reçellerinden ikram edildi. Davutlar Meslek Yüksekokulu Otel Lokanta ve İkram Hizmetleri Bölümü öğrencileri tarafından “Aydın Kültürü ve Aydın Gastronomisi” konulu bir sunum yapıldı. Sunumun ardından protokol üyeleri tarafından mutfak atölyesinde menemen yapılarak katılımcılara sunuldu. Etkinlik sonunda misafirlere Davutlar MYO Aşçılık Programı Öğretim Görevlisi Ozan Güngör ve öğrencileri tarafından hazırlanan Aydın yöresine ait bolama (lok lok pilavı) ve zeytinli baklava ikram edildi.      
Nis
1
DAVUTLAR MYO VE ZÜBEYDE HANIM MESLEKİ VE TEKNİK ANADOLU LİSESİ ARASINDA PROTOKOL İMZALANDI Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Davutlar Meslek Yüksekokulu, 22 Mart 2019 tarihinde Aydın Efeler Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından ziyaret edildi. İki kurum arasında eğitim işbirliği protokolü kapsamında, Zübeyde Hanım Anadolu Lisesi Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında eğitim veren öğretmenlere ve eğitim gören öğrencilere ADÜ Davutlar MYO tarafından akademik bilgi ve danışmanlık desteği sağlanması hususu görüşüldü.  Görüşmeler sonucunda Davutlar MYO ve Aydın Efeler Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi arasında protokol imzalandı.