Çine Meslek Yüksekokulu

Çine Meslek Yüksekokulu

ÖĞRENCİ

 

Kampüsümüz, Çine ilçesinin Aydın istikameti girişindedir. İlçe merkezi ile ulaşım, düzenli olarak çalışan Belediye otobüslerince sağlanmaktadır. Aydın-Muğla karayolunun kampüs önünden geçmesi sebebi ile, Aydın il merkezi ile de düzenli olarak ulaşım ilçe minibüslerince sağlanmaktadır. Kampüs Aydın il merkezine 35 km, Çine ilçe merkezine 3 km uzaklıktadır. 
 
İlçede özel kız-erkek öğrenci yurtları-pansiyonları vardır. Öğrencilerin bir kısmı ev kiralamak suretiyle barınma ihtiyaçlarını karşılamaktadır. Ayrıca ilçenin il merkezine yakın olmasından dolayı, Aydın ilindeki benzer imkanlar da öğrenciler için alternatiftir.  İlaveten Yüksekokulumuz kampusünde 40 öğrenci kapasiteli bir kız öğrenci yurdu bulunmaktadır.
 
Öğrencilerimiz beslenmeleri ile ilgili olarak; kampüsümüzde Üniversitemizce öğle yemekleri çıkartılmakta, ilçede bulunan özel yurt-pansiyonların bir kısmı üç öğün yemek çıkartmaktadır. Bunun dışında ilçede birçok lokanta, fast-food vb. mevcuttur.
 
Çine ilçesinde personel sayısı 70, yatak sayısı 50 olan Devlet Hastanesi, 36 sağlık evi ve 6 sağlık ocağı bulunmaktadır.
 
Öğrencilerimiz Erasmus ve LDV programları dahilinde yurt dışı eğitim imkanlarından yararlanabilmektedir.