AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU

AYDIN MESLEK YÜKSEKOKULU

ADAY ÖĞRENCİ

TANITIM

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Yerleşkesinde yer alan Aydın Meslek Yüksekokulu “Okul Başarısı ve Hayat Başarısı” hedefiyle yola çıkmıştır. Aydın Meslek Yüksekokulu, 2000 yılında 3 ön lisans programı ile öğretim hayatına başlamıştır. 2021-2022 Eğitim-Öğretim yılında ise öğrencilerimize, 16 program ile hizmet veren Aydın Meslek Yüksekokulu, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Merkez yerleşkesinde yer almaktadır. Aydın Meslek Yüksekokulu, Aydın merkez yerleşkesinde yer alması nedeniyle öğrencilerine sosyal, kültürel ve spor yapmak gibi yüksek olanaklar sunmaktadır. Bu olanakların yanında ayrıca merkez kampüs civarında konaklama ihtiyacı ve ulaşım kolaylığı da öğrencilerimize sağlanmaktadır. Okulumuz, bilgisayar laboratuvarları, derslikleri, mobilya ve dikiş atölyeleri, elektrik –elektronik, makine resim ve otomotiv laboratuvarları ile yeni öğrencilerini beklemektedir. Aydın Meslek Yüksekokulu 2 profesör, 1 doçent, 7 doktor öğretim üyesi ve 41 öğretim görevlisi ile zengin ve seçkin bir kadroya sahiptir. Öğrencilerine, sosyal, akademik ve kültürel anlamda kendilerini geliştirebilecekleri ve dolu dolu bir üniversite yaşamını tecrübe edebilecekleri bir kampüs içinde eğitim sunmaktadır.

Üniversitemiz, zengin kütüphane ve e-kaynaklar erişimi, Spor, Sanat, Akademik Sosyal Sorumluluk projeleri hazırlama imkânları ile tüm öğrencilerini beklemektedir.

 

Tanıtım Broşürümüz için tıklayınız...

 

PROGRAMLAR

BASIM VE YAYIN TEKNOLOJİLERİ PROGRAMI

BİLGİSAYAR PROGRAMCILIĞI PROGRAMI

BÜRO YÖNETİMİ VE YÖNETİCİ ASİSTANLIĞI PROGRAMI

ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMI

ELEKTRİK PROGRAMI

ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ PROGRAMI

İÇ MEKÂN TASARIMI PROGRAMI

İNŞAAT TEKNOLOJİSİ PROGRAMI

İŞLETME YÖNETİMİ PROGRAMI

MAKİNE PROGRAMI

MAKİNE RESİM KONSTRÜKSİYON PROGRAMI

MAKİNE RESİM KONSTRÜKSİYON PROGRAMI

MUHASEBE ve VERGİ UYGULAMALARI PROGRAMI

OTOMOTİV TEKNOLOJİSİ PROGRAMI

PAZARLAMA PROGRAMI

ÖZEL GÜVENLİK ve KORUMA PROGRAMI

 

EĞİTİM SÜRECİ

Okulumuzu tercih eden öğrenciler, iki yıllık, dört yarıyıl ön lisans programlarına sahiptir. Aydın Meslek Yüksekokulu kadrosunda, iki profesör, bir doçent, yedi doktor öğretim üyesi, 41 öğretim görevlisi bulunmaktadır.

 

SOSYAL VE KÜLTÜREL YAŞAM

Sosyal kültürel mekânlar, bina yakınında bir adet kantin bulunmaktadır. Öğrenciler Üniversitenin Merkezi Öğrenci kafeteryasından da yemek ve diğer ihtiyaçlarını karşılamaktadırlar.

Öğrencilerine, sosyal, akademik ve kültürel anlamda kendilerini geliştirebilecekleri ve dolu dolu bir üniversite yaşamını tecrübe edebilecekleri bir kampüs içinde eğitim sunmaktadır.

Üniversitemiz, zengin kütüphane ve e-kaynaklar erişimi, Spor, Sanat, Akademik Sosyal Sorumluluk projeleri hazırlama imkânları ile tüm öğrencilerini beklemektedir.

 

ULAŞIM VE İLETİŞİM BİLGİLER

Adnan Menderes Üniversitesi Aydın Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü Merkez Kampus Kepez Mevkii 09010-Aytepe/AYDIN

Minibüsler ; otogar önünden 2 numara, şehir içinden de 11-14-15-16-17-18 numaralardır.

 mkocaman @ adu.edu.tr

Tel: 0256 218 20 00-3914 -3915 /0 256 214 50 78-3914- 3915

 Fax: 0256 212 5714