ADÜ Menü

ATÇA MESLEK YÜKSEKOKULU

Tarihçe

Adnan Menderes Üniversitesi Atça Meslek Yüksekokulu Aydın ili Atça Beldesinde 2008 - 2009  Egitim-Ögretim yılında hizmet vermeye baslamıştır.

    


Meslek Yüksekokulumuz, Aydın Ilinin 35 km doğusunda 7660 nüfuslu ve ekonomisi tarıma dayalı Atça Beldesinde bulunmaktadır. Nazilli ilçesine 12 km mesafede bulunan Meslek Yüksekokulumuza ulaşım Aydin-Nazilli ve Atça-Nazilli hatlarında alışan minibüslerle ve düzenli seferleri bulunan tren ile sağlanmaktadır.
Meslek Yüksekokulumuzda tüm dersliklerde bilgisayar ve projeksiyon cihazı bulunmaktadır. Bu sayede derslerde görsel unsurlardan da yararlanılabilmektedir. ğrencilerimizin hizmetine sunulmuş internet erişimli bilgisayar laboratuvarı, masa tenisi, basketbol ve voleybol sahası, kütüphane bulunmaktadır.
Beldede Atça Belediyesine ait üniversite öğrencilerine yönelik toplam 200 kişilik bir adet erkek öğrenci yurdu ve bir adet kız öğrenci yurdu bulunmaktadır. Bunun haricinde beldede kiralanabilecek evler de mevcuttur. Özel yurt yapımı konusunda başvurular ve çalışmalar devam etmektedir. Ayrıca beldede bir adet de özel pansiyon bulunmaktadır.

 

Tasarım : İletişim Fakültesi, Görsel İletişim Tasarımı Bölümü

Tasarım & Uygulama & Kodlama : Bilgi İşlem Web Tasarım Grubu