ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Veteriner Fakültesi

2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA FAKÜLTEMİZE YENİ KAYIT YAPTIRACAK ADAYLARIN DİKKATİNE…


2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA
ÜNİVERSİTEMİZE YENİ KAYIT YAPTIRACAK
ADAYLARIN DİKKATİNE…

 

Sevgili Adaylar;

Aydın Adnan Menderes Üniversitesine Hoşgeldiniz.
Kayıt işlemine başlamadan önce duyuruları dikkatle okuyunuz!

 

KESİN KAYIT İŞLEMLERİ 

E-Kayıt İşlemleri

1. E-kayıt yapacak adaylar, 19-21 Ağustos 2019 tarihleri arasında e-devlet şifresi ile https://www.turkiye.gov.tr/ adresinden giriş yaparak elektronik ortamda kayıtlarını gerçekleştireceklerdir.

2. E-devlet üzerinden e-kayıt işlemi yapan öğrencilerden herhangi bir belge istenmemektedir.
3. Kayıt işlemini elektronik ortamda yapan öğrenciler, 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında http://yenikayit.adu.edu.tr adresinden giriş yaparak ders kayıt işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

 

KİMLER E-KAYIT YAPAMAZ?

1. Milli Eğitim Bakanlığından lise mezuniyet bilgisi alınamayan adaylar elektronik kayıt yapamayacaktır.
2. Aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıtlı öğrenciler elektronik kayıt yapamayacaktır.
3. İkinci yükseköğretim programına (Açıköğretim ve Uzaktan Eğitim programları dahil) kayıt yaptıracak olan adaylar elektronik kayıt yapamayacaktır.
4. Özel yetenek ile öğrenci alan programlar ile sağlık raporu istenen programlara yerleşen adaylar elektronik kayıt yapamayacaktır.

Devlet Konservatuvarındaki tüm programlar,
Eğitim Fakültesi Müzik Öğretmenliği Programı,
Eğitim Fakültesi Resim-İş Öğretmenliği Programı,
Spor Bilimleri Fakültesindeki tüm programlar,

Diş Hekimliği Fakültesi,
Hemşirelik Fakültesi,
Sağlık Bilimleri Fakültesi Ebelik programı,
Tıp Fakültesi,
Veteriner Fakültesi,
Aydın Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Fizyoterapi programı,
Aydın Meslek Yüksekokulu Özel Güvenlik ve Koruma programı,


E-Kayıt yapamayacak olan adaylar, 19-23 Ağustos 2019 tarihlerinde yüz yüze kayıt yaptıracaklardır.
E-kayıt yapmak isteyen adaylar, E-KAYIT İÇİN TIKLAYINIZ. https://www.turkiye.gov.tr/
E-kayıt yapan öğrenciler, DERS KAYDI YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ. http://yenikayit.adu.edu.tr

 

Yüz Yüze Kayıt İşlemleri
1. Üniversitemize 2019-YKS ile yerleşen adaylardan, herhangi bir nedenle ekayıt yaptıramayanlar ile sağlık raporu istenen birimlere yerleşen adaylar 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında, yerleşmiş oldukları Fakülte Dekanlıklarına veya Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine, şahsen veya noter vekaleti verilmiş vekilleri aracılığı ile yüz yüze kayıt işlemi yapacaklardır.
2. Yüz yüze kayıt işlemi yapan öğrencilerden aşağıda belirtilen belgeler istenmektedir.
3. Kayıt işlemini yüz yüze yapan öğrenciler, 09-13 Eylül 2019 tarihleri arasında http://yenikayit.adu.edu.tr adresinden giriş yaparak ders kayıt işlemlerini gerçekleştireceklerdir.

Yüz Yüze Kayıt İçin Gerekli Belgeler

1. 2019 YKS Sonuç Belgesi Bilgisayar Çıktısı,
2. Diplomanın ya da yeni tarihli mezuniyet belgesinin onaylı sureti (Aslı kayıt anında kayıtla ilgili memura mutlaka gösterilmelidir),
3. Nüfus Cüzdanının fotokopisi (Aslı kayıt anında kayıtla ilgili memura mutlaka gösterilmelidir),
4. Fotoğraf (4 adet 4.5 x 6 cm ebadında fotoğraf),
5. Askerlik Durum Beyanı (1997 ve daha önceki yıllarda doğmuş erkek adaylar için http://kamu.turkiye.gov.tr/ adresinden askerlik durum belgesinin temin edilmesi gerekmektedir),
6. Sağlık Raporu (kayıt için sağlık raporu isteyen birimlere yerleşen adayların kendilerinden istenen nitelikte rapor getirmeleri gerekmektedir).

 

İstenen Rapor ve Diğer Belge Nitelikleri:

Tam teşekküllü devlet veya üniversite hastaneleri ile sağlık bakanlığı eğitim ve araştırma hastanelerinden alınacak sağlık kurulu raporu istenmektedir. (2019 YKS Kılavuzu Bkz.87 koşulunu inceleyiniz

Yüz yüze kayıt yapan öğrenciler, DERS KAYDI YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ. http://yenikayit.adu.edu.tr

Geçici Kayıt İşlemleri
1. Üniversitemiz bünyesinde bir Yükseköğretim Programına kayıt hakkı kazanan ancak ortaöğretim kurumlarından henüz mezun olamayarak bütünleme veya tek ders sınavına girecek adaylar, 19-23 Ağustos 2019
tarihleri arasında yüz yüze Geçici Kayıt yaptıracaklardır.
2. Bu adayların mezun olduklarına ilişkin belgelerini 31 Aralık 2019 tarihi mesai bitimine kadar getirmeleri halinde asıl kayıtları yapılacaktır.
3. Bu tarihe kadar mezun olduklarını belgeleyemeyenlerin geçici kayıtları silinecektir.
4. Bu durumda olup 19-23 Ağustos 2019 tarihleri arasında geçici kaydını yaptırmayan adayların kayıtları yapılmayacaktır.
5. Geçici kayıt yaptıran adaylar, derslere devamsızlık sınırı aşılmadan asıl kayıtları yapıldığı takdirde ders kaydı yapabileceklerdir.

Önemli Notlar
1. Adayların kayıt için bizzat başvurmaları (elektronik kayıt hariç) gerekmektedir. Posta ile kayıt yapılmaz.
2. Kayıt için istenen belgelerin onaysız sureti veya fotokopisi kabul edilmez.
3. Belgeler eksik ise kayıt yapılmaz.
4. Belirtilen tarihler arasında kaydını yaptırmayan aday herhangi bir hak iddia edemez.
5. Yükseköğretim kurumları, kayıt yaptıracak adaylardan sağlık kurulu raporu isteyebilir.
6. Üniversiteler, gerçeğe aykırı beyanda bulunarak kayıt yaptıran adaylar hakkında gerekli yasal işlemleri yapmaya yetkilidir.
7. ÖSYS Kılavuzlarında yer alan yükseköğretim programlarında aynı anda örgün iki ön lisans veya iki lisans programına kayıt yaptırılamayacağına ve eğitime devam edilemeyeceğine ilişkin 19/12/2013 tarihli Yükseköğretim Genel Kurul kararı uyarınca, durumları bu açıklamaya uyan adaylar halen kayıtlı oldukları yükseköğretim kurumundan ilişiklerini kesmedikleritakdirde yeni yerleştirildikleri yükseköğretim programına kayıt yaptıramazlar.
8. Yurt başvurusu için öğrenci belgenizi, yüz yüze kayıtlarda kayıt bitiminde kayıt bürosundan, e-kayıt ile kayıt yapılması halinde e-devlet sitesinden kayıt yaptırdıktan sonraki iş günü temin edebilirsiniz.
9. İkinci öğretim programı öğrencileri ile ikinci bir yükseköğretim programına kayıt yaptıracak adayların, ders kaydını yapmadan önce katkı payı/öğrenim ücretlerini yatırmış olmaları gerekmektedir.
10.İkinci öğretim programlarına yerleşen veya ikinci bir yükseköğretim programına kayıt yaptıracak şehit ve gazi yakınları (kendisi, eş ve çocukları) durumlarını gösteren belge ile başvurmaları halinde katkı
payı/öğrenim ücreti ödemeyeceklerdir; yapmış oldukları ödeme varsa iade talebinde bulunabileceklerdir.
11.İkinci öğretim programlarına yerleşen engelli öğrenciler, engel oranını gösteren sağlık raporu ile başvurmaları halinde engel oranı kadar indirimli öğrenim ücreti ödeyeceklerdir; yapmış oldukları ödeme varsa iade talebinde bulunabileceklerdir.

Ders Kayıt İşlemleri  
  Üniversitemize e-kayıt yoluyla veya yüz yüze kayıt yaptıran öğrencilerin http://yenikayit.adu.edu.tr adresine giriş yapmaları ve aşağıdaki işlemleri tamamladıktan sonra ders kayıt işlemlerini gerçekleştirmeleri gerekmektedir:
- Katkı Payı / Öğrenim Ücreti Ödemesi; İkinci Öğretim Programlarına ve ikinci bir yükseköğretim programına kayıt yaptıran öğrencilerin ders kaydı yaptırabilmesi için öğrenim ücretini veya katkı payı ödemelerini yapmaları gerekmektedir. Ödemeler, T.C. Kimlik Numarası ile Vakıfbank Bankamatikler, Mobil Bankacılık veya İnternet Bankacılığı üzerinden, 09 Eylül 2019 tarihinden itibaren yapılacaktır. Hesaba havale veya EFT yoluyla ödeme yapılmayacaktır.
- Öğrenci Bilgi Güncelleme, E-Devlet tarafından alınan kayıt bilgilerinizin kontrol edilmesi ve varsa eksik bilgilerin tamamlanması gerekmektedir.
- Kütüphane Üyeliği; Üniversitemizde öğrenim gördüğünüz sürece kütüphane hizmetlerinden yararlanabilmeniz için kütüphane üyeliğinizin gerçekleştirilmesi gerekmektedir.
Ders Kayıt Kılavuzu için TIKLAYINIZ…
https://obisnet.adu.edu.tr/pdfs/Kilavuz-Ogrenci-Ders-Kaydi.pdf
Ders kayıt işlemleri için TIKLAYINIZ… http://yenikayit.adu.edu.tr

Derslere Başlama
Öğrencilik kaydı sonrasında http://yenikayit.adu.edu.tr adresinden giriş yaparak Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemi üzerinden gerekli bilgilerin doldurulması ve ders kayıt işleminin yapılması ile kesin kayıt işlemleri tamamlanmış olacaktır.Öğrencilik ve ders kayıt işlemini tamamlayan öğrencilerimiz, 23 Eylül 2019 Pazartesi günü kayıtlı oldukları Fakülte Dekanlıklarına veya Meslek Yüksekokulu Müdürlüklerine giderek derslerine başlayabilirler.

 

Üniversitemizdeki tüm birimlerde dersler, 23 Eylül 2019 Pazartesi günü başlayacaktır.


YENİ KAYIT-1.jpg