Veteriner Fakültesi

Veteriner Fakültesi

Revir

REVİR (Tel:332)


  Sağlığınız bizim için önemli…
  Üniversitemiz Batı Yerleşkesi Işıklı Kampüsünde yer alan Veteriner Fakültemiz bünyesinde öğrencilerimiz ve üniversite personelimizin sağlık hizmetlerinin görülmesi amacı ile hemşirelik ve koordinatörlük hizmetlerimiz mevcuttur.
Dekanlık Eğitim Öğretim Bloğu 1.katta (Derslik 1’in yan tarafında) bulunan Revir, 1 hemşire ile hizmet vermektedir. Fakültemiz revirinden sağlık güvencesi olup olmadığına bakılmaksızın doğrudan hizmet alınabilmektedir.
    Revirde; Fakültemiz içerisinde herhangi bir sağlık sorunu ile karşılaşan öğrenci ve personelimize ücretsiz olarak ilk bakım hizmeti, küçük müdahaleler, yara ve yanık pansumanları, hekim tarafından yazılı olarak verilen (reçete ile) tedavi uygulamaları:enjeksiyon-serum, ateş, tansiyon, kan şekeri ölçümleri, oksijen inhalasyonu, hot-cold kompres ve müşahade hizmetleri verilmektedir. Hastalar acil durumlarda gerekli görüldüğü takdirde hemşiremiz tarafından ileri tetkik ve tedavi için en yakın hastanelere yönlendirilmektedir. Acil durumlarda vakit kaybetmeden hem reviri hem de 112 acil yardımı arayınız.
Hangi durumlar acildir;
- Travmalar, trafik ve iş kazaları
- Solunum güçlüğü durumları
- Çok şiddetli bölgesel ağrılar
- Baygınlık hissi veya baygınlık durumu
- Ağır allerjik reaksiyonlar
- Ani hastalık nöbetleri veya krizler
 Fakültemiz ile ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesi arasında öğrencilerimiz, çalışanlarımız ve birinci derece yakınları için koordinatörlük sistemi oluşturulmuştur. ADÜ Uygulama ve Araştırma Hastanesinde muayene olmak istediğinizde Hemşire Mebrule Camuz’a müracaat edebilirsiniz.

Çalışma Saatleri: Hafta içi her gün 08:00 – 12:00  ve 13:00 - 17:00
Not: Mesai harici acil durumlarda 112 acil yardımı arayabilirsiniz.
Birimin Yeri: Dekanlık Eğitim Öğretim Bloğu 1. kat Derslik 1 ‘in yanındaki oda
Birim Çalışanı: Hemşire Mebrule Camuz
İletişim: Tel: 0 256 247 0700 Dahili: 332 E-posta: mebrule.camuz@adu.edu.tr
Acil Tıbbi Yardım: 112