Veteriner Fakültesi

Veteriner Fakültesi

VEDEK

VEDEK

Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Ulusal Akredite oldu

Veteriner Fakültesinden Ulusal Akreditasyon

Üniversitemiz Veteriner Fakültesi ulusal akreditasyon çalışmalarını başarıyla tamamlayarak 29 Aralık 2016 tarihinde Ankara’da akredite oldu.

 

Mayıs 2016’da Uppsala-İsveç’te düzenlenen Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) Genel Kurulunda uluslararası tanınırlığını kazanan ve eğitim kalitesinin Avrupa Birliği Standartlarını karşıladığı tescil edilen Veteriner Fakültesi, şimdi de Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Akreditasyon Komitesi’nin (VAK) toplantısında alınan kararla, 7 yıl süreyle Ulusal Akredite Fakülte oldu.

Ülkemiz Veteriner Fakülteleri içerisinde EAEVE uygunluğuna (approval) sahip 4 fakülteden bir tanesi olan Veteriner Fakültesi, 11-15 Kasım 2016 tarihinde Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK) Değerlendirme ziyareti sonrasında Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr.Ergün Ömer Göksoy’un da katılımıyla 29 Aralık’ta Ankara’da Akredite olmayı başardı.

Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ergün Ömer Göksoy yaptığı açıklamada Ülkemiz Veteriner Fakülteleri içerisinde bu akreditasyona hak kazanan 5 fakülteden biri olduklarını vurgulayarak Veteriner Fakültesi’nin eğitim kalitesini her geçen gün daha da arttırarak öğrencileriyle birlikte daha büyük hedeflere ulaşmak için çalışmalarını sürdüreceklerini ifade etti.