Veteriner Fakültesi

Veteriner Fakültesi

Aday Öğrenci

2023-2024 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA
YENİ KAYIT YAPTIRACAK ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE

 

Gerekli durumlarda Öğrenci İşleri birimimizle iletişim kurabilirsiniz.

Veteriner Fakültesi Öğrenci İşleri:
0256 220 60 00 – 6014/6015

 

Neden Aydın Adnan Menderes Üniversitesi?

 • Kuruluş tarihi göz önünde bulundurulduğunda Türkiye’nin birçok köklü üniversitesini geride bırakan Aydın Adnan Menderes Üniversitesi, Aydın’ın en büyük kamu ailesi olarak ilimize katma değeri sağlamaktadır. Aydın Adnan Menderes Üniversitesi 20 Fakülte, 3 Enstitü, 1 Yüksekokul, 1 Devlet Konservatuarı, 19 Meslek Yüksekokulu ve 34 Araştırma ve Uygulama Merkezi ile bilim dünyasına hizmet etmektedir.
 • ADÜ, Ülkemize gelişmesinde ve Aydın’ın kalkınmasında, doğal , çevresel ve insan kaynaklarının daha verimli kullanılmasını sağlayacak iş gücünün yetiştirilmesi amacına yönelik projeleriyle , donanımlı, kalifiye elemanlar yetiştirir.
 • ADÜ, uygulamalı ve öğrenci odaklı eğitim sağlar. Bu sayede gençlerin problem çözme ve analitik düşünme yetileri gelişmiş bireyler olarak yetişmelerini hedefler.
 • ADÜ, uluslararası bir üniversitedir, farklı programlarla öğrencilerine uluslararası eğitim imkanı sağlar.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Aday Öğrenci Bilgilendirme Sayfası

 

Neden ADÜ Veteriner Fakültesi?

 • Veteriner Fakültesi Aydın ili Efeler-Merkez ilçesi, Işıklı Mahallesinde bulunan Batı Yerleşkesinde toplam 170.000 m² açık, 19.097 m² kapalı alana sahip 11 adet blokta hizmet vermektedir. Fakültemizde 6 anfi, 4 sınıf ile 2 kimya, 2 mikroskop ve 1 bilgisayar laboratuvarı, 1 nekropsi salonu ve 1 konferans salonu bulunmaktadır.
 • Fakültemiz beş bölüm altında bulunan 17 Anabilim Dalı ve bu anabilim dallarında görev yapan 53 Profesör, 14 Doçent, 17 Doktor Öğretim Üyesi, 4 Öğretim Görevlisi, 18 Araştırma Görevlisi olmak üzere toplamda 106 kişilik akademik ve 49 kişilik idari personeliyle hizmet vermektedir.
 • Fakültemiz, lisans düzeyinde beş yıl süreli Veteriner Hekimlik eğitimi vermektedir. Ayrıca öğretim üyelerimiz Sağlık Bilimleri Enstitüsüne bağlı olarak alanıyla ilgili lisansüstü eğitime katılmaktadır. 2021 yılı itibariyle fakültemizde 761 Lisans ve 323 Lisansüstü öğrenci eğitimine devam etmektedir.
 • Fakültemiz Veteriner Hekimliğine yönelik Eğitim-Öğretim faaliyetleri yanında Hayvan Hastanesi ve çeşitli laboratuvarları ile bölge hayvancılığına yönelik hizmetler vermektedir.
 • Fakültemiz çiftlik alanları eğitim, araştırma ve üretim fazlası hayvan ve hayvansal ürünlerin satışı amacıyla kullanılmaktadır.
 • Fakülte yerleşkesinde Binicilik, Kanat-Ger ve IVSA Aydın öğrenci topluluklarımız aktif olarak çalışmalarını sürdürmektedir.
 • Avrupa Veteriner Eğitim Kurumları Birliği (EAEVE) ve Veteriner Hekimliği Eğitim Kurumları ve Programları Değerlendirme ve Akreditasyon Derneği (VEDEK) üyesidir. Mayıs 2016 döneminde beş yıl süre ile EAEVE onayı, Aralık 2016 döneminde de VEDEK tarafından yedi yıl süre ile akreditasyon onayı almıştır.
 • Lisans ve Lisansüstü programlara kayıtlı öğrencilerimiz Erasmus, Farabi ve Mevlana gibi değişim programları ile yurt içi veya yurt dışında anlaşmamız bulunan Veteriner Fakülteleri ya da kurumlarda belirli süreyle öğrenim görebilmektedir.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi YÖK Atlas Bilgilendirme Sayfası

 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Tanıtım Filmi

 

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Tanıtım Filmi

 

Aydın Tanıtım Filmi