Veteriner Fakültesi

Veteriner Fakültesi

Öğrenci Toplulukları

Üniversitemizde bulunan Öğrenci Topluluklarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Öğrenci Toplulukları

 

Danışmanlığını Veteriner Fakültesi Öğretim Üyelerinin Yaptığı Öğrenci Toplulukları

Topluluk

Danışman

BİNİCİLİK Topluluğu

Dr. Öğr. Üyesi ÖMER SEVİM

KANAT-GER Topluluğu

Dr. Öğr. Üyesi Onur TATLI

ADÜ IVSA Aydın Topluluğu

Arş. Gör. Dr. Cemil ŞAHİNER

EGZOVARYUM Topluluğu

Dr. Öğr. Üyesi Onur TATLI

 

Fakülte yerleşkesinde Binicilik Topluluğu'na ait beş adet tavla, dört adet manej alanı (üç adet toprak, bir adet çim) ve iki adet yem deposu yer almaktadır. Bu alanlarda iki adet İngiliz (bir dişi, bir erkek), bir adet Arap (dişi) ve bir adet Haflinger (erkek) ırkı at bulunmaktadır.

Kanat-Ger topluluğu, alanı içinde çeşitli evcil kanatlı türleri (Tavuk, ördek, kaz, sülüngiller vb.) bulundurmakla birlikte özellikle Fakültemiz ile Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Aydın Şube Müdürlüğü arasında yapılan protokol çerçevesinde doğa kuşlarının tedavi ve rehabilitasyonlarını gerçekleştirmektedir.

IVSA (International Veterinary Students Association) Aydın topluluğu, ulusal ve uluslararası diğer IVSA toplulukları ile değişim anlaşmaları yaparak fakültemizi ziyaret eden veteriner hekimliği öğrencileri ile eğitim, kültür ve sosyal paylaşımlarda bulunmaktadır. Ayrıca IVSA Aydın veteriner hekimlik eğitimi ile sosyal sorumluluk projeleri gibi çeşitli alanlarda etkinlikler düzenlemektedir.