Turizm Fakültesi

Turizm Fakültesi

Sosyal ve Kültürel Yaşam

Sağlık/MEDİKO İmkanlarımız

Fakültemizin bulunduğu Kuşadası ilçesinde, öğrencilerimizin sağlık hizmeti alabileceği, farklı mahallelerde hizmet veren 10 adet Aile Sağlığı Merkezi, 1 adet Devlet Hastanesi, 1 adet özel hastane ve 1 adet de özel tıp merkezi bulunmaktadır.

Aynı zamanda Aydın'da üniversitemizin merkez kampüsünde yer alan ve yasalarla belirlenmiş koşulları taşıyan öğrencilerimizin sağlık sorunlarının çözümlenmesi için Mediko Sosyal Merkezi'mizde bir Poliklinik, bir Diş Polikliniği, bir Laboratuvar bulunmakta ve öğrencilerimize hizmet vermektedir.

Mediko Sosyal Merkezi ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Kütüphanemiz

Fakültemiz bünyesinde bulunan ve turizm alanında yüksek lisans, doktora tezi veya diğer araştırmalar için 2.227 kitaplık oldukça zengin bir arşiv oluşturan kütüphanemiz aynı zamanda daha önce Turizm Geliştirme Vakfı'nın (TURGEV) kütüphanesinde bulunan ve Türk turizm tarihini içeren birbirinden değerli kitaplara ev sahipliği yapmaktadır.

Aydın merkez kampüsümüzde bulunan kütüphanemiz ise basılı ve elektronik ortamda yer alan arşivleri ile tüm öğrencilerimize 7/24 hizmet vermektedir.

Merkez kütüphanemiz ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Binamız ve Sosyal Tesislerimiz

Binamızda 12 adet  70 kişilik akıllı tahta donanımlı Teorik Derslik, 1 Adet Yiyecek ve İçecek Servisi Uygulama laboratuvarı, 1 Adet Yiyecek Üretimi için Mutfak Laboratuvarı,  2 adet 30 kişilik bilgisayar laboratuarı bulunmaktadır. Ayrıca, 1 yemekhane, 1 kantin ve1 adet de kütüphane mevcuttur.

 

Burs Olanakları

Fakültemizde okuyan öğrencilerimiz için Kredi Yurtlar Kurumunun sağladığı burs olanakları dışında, ATİOYOMED Mezunlar Derneğimiz, Türk Eğitim Vakfı (TEV), GÖÇTUR Vakfı gibi çeşitli kurumlardan da başarı bursu olanakları sağlanmaktadır.

Burs olanakları ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Öğrenci Toplulukları

Adnan Menderes Üniversitesi her yıl sayısı artan Öğrenci Topluluklarıyla öğrencilerimize eğitimleri boyunca geniş bir hobi yelpazesi sunmaktadır. Bilim, kültür ve sanatın hemen her dalında bir öğrenci Topluluğuna sahip olan Üniversitemizde öğrencilerimiz, zamanını dolu dolu geçirirken bir şeyler üretip kendilerini geliştirebilme olanağı bulabilmektedirler.

Öğrenci Toplulukları ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

 

Öğrenci Hareketliliği

Üniversitemizde öğrencilerimizin eğitim süreleri içerisinde, yükseköğretimde kaliteyi artırmak, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ve iş dünyası ile işbirliğini güçlendirmeyi sağlamak için Erasmus, Farabi ve Mevlana gibi yurt içi ve yurt dışı öğrenci değişim programlarından faydalanmaları için olanaklar sağlanmaktadır.

Öğrenci Değişim programları ile ilgili ayrıntılı bilgi için tıklayınız.