Turizm Fakültesi

Turizm Fakültesi

Basında Fakültemiz

Kuşadası Belediye Başkanı Ömer Günel, Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi'nde öğretim üyeleri ve öğrencilerle bir araya geldi. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

 

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Kuşadası Turizm Fakültesi ile USA Güney Florida Üniversitesi işbirliğiyle gerçekleştirilen Smart PLS-Yapısal Eşitlik Modellemesi (PLS-SEM) çalıştayı başladı. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi tarafından hazırlanan “Kuşadası Turizm Söyleşileri’nin ilki kampus içerisindeki çok amaçlı salonda gerçekleşti. Moderatörlüğünü ADÜ Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Abdullah Tanrısevdi’nin yaptığı söyleşilerin ilk konuğu Kuşadası Belediye Başkanı Özer Kayalı oldu.

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Kuşadası Turizm Fakültesi tarafından “2017 Türk Turizminin Değerlendirilmesi, 2018 Yılından Beklentiler ve Turist Memnuniyetinin Arttırılması” başlıklı bir sempozyum düzenlendi. ADÜ Kuşadası Turizm Fakültesi Çok Amaçlı Salonu’nda yapılan toplantıda 2017 turizm sezonu değerlendirilirken 2018 sezonu hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Turizm Fakültesi Tiyatro Topluluğu, Mustafa Acar’ın yazdığı “Pembe’nin Hikayesi” adlı oyunu Kuşadası'nda sahneledi. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Turizm sektörünün paydaşlarının katılımıyla gerçekleştirilen etkinlikle, sektör temsilcileri ve öğrenciler buluşuyor. Program, Turizm Fakültesi öğrencilerinin kariyerleri için doğru adım atmasına imkan sağlıyor. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

TÜRK turizm tarihini içeren birbirinden değerli kitapların 2003 yılında İstanbul'da başlayan serüveni Aydın'ın Kuşadası İlçesi'nde son buldu. Kkitaplar; Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi'nde oluşturulan ihtisas kütüphanesinin raflarında yerini aldı. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Turizm Fakültesi, Türkiye’nin turizm alanındaki en  önemli buluşmalarından biri olan Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’ne katıldı. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Kuşadası Ticaret Odası, geçtiğimiz yıl lise öğrencileri arasında yaptığı “Gençliğin Kuşadası’na ve Ticarete Bakışı” konulu anket çalışmasından sonra, Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi işbirliği ile, Üniversitenin 4. Sınıf öğrencilerine “ADÜ Kuşadası Turizm Fakültesi Öğrencilerinin Kuşadası Turizmine Bakışı” konulu, 17 sorudan oluşan bir anket gerçekleştirdi. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesinin 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılı 37. Dönem Mezuniyet Töreni, Kuşadası Limanı’nda gerçekleşti. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesinin öğrencilerinden biri olan Mert Öksüz’ün yazıp yönettiği ve öğrenci arkadaşları ile birlikte oynadıkları “Ne olacak şimdi” isimli tek perdeli tiyatro oyunu Kuşadası Belediyesi kültür sanat etkinlikleri çerçevesinde Erkan Yücel sahnesinde oynandı. Oyun Kuşadalı sanat severlerden tam not aldı. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi öğrencileri 13. Uluslararası Gastronomi Festivali’nde 9 dalda 8 madalya kazandı. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesine bağlı Kuşadası Turizm Fakültesi’nin 2013-2014 mezuniyet töreni, Kuşadası Limanı’nı işleten Egeports firmasının tesislerinde yapıldı. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Anadolu Üniversitesi Bilimsel Araştırma Projeleri (BAP) kapsamında yürütülen ve Tarih Vakfı ile Ekin Grubu'nun kurumsal desteğiyle gerçekleştirilen Türkiye Turizmi Sözlü Tarih Araştırması kapsamında, Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi'nin şehir merkezindeki binasında gerçekleştirilen görüşmelerde 24 Kuşadalı turizmci ve ilgili kaynak kişi ile 33 saatlik görüntü ve ses kayıtlı sözlü tarih görüşmeleri gerçekleştirildi. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim üyelerinden Prof.Dr. Bahattin Rızaoğlu emekliye ayrıldı. Emekliye ayrılması dolayısıyla Adnan Menderes Üniversitesi Turizm Fakültesi öğretim elemanları ve çalışanları 24 Mayıs 2014 tarihinde Kuşadası’nda bir veda yemeği ve töreni düzenlediler. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi tarafından düzenlenen "2013 Yılı Türk Turizminin Genel Değerlendirilmesi ve 2014 Yılından Beklentiler" sempozyumu üniversite çok amaçlı salonunda yapıldı. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Osman Nuri Özdoğan; beş farklı üniversitede “Erasmus Plus” kapsamında proje hazırlama eğitimi verdi. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri, Ege Ports Kruvaziyer Limanında inceleme yaptı. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm Fakültesi Öğretim Üyesi Doç.Dr. Osman Nuri Özdoğan, Çin'de düzenlenen 11.Pacific CHRIE konferansında "En İyi Yayın" ödülünün sahibi oldu. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu'nda bu yıl bir ilk olarak Kruvaziyer Turizmi dersi alan 150 son sınıf öğrencisi bu dev sektörü yakından tanımak için Kuşadası Ege Ports Liman İşletmelerini ziyaret etti. Liman işletmesi hakkında Ege Ports Genel Müdürü Aziz Güngör'den bilgi alan öğrenciler, daha sonra limanda bulunan dünyanın en büyük gemilerinden Mariner Of the Seas isimli gemiye çıkarak, gemideki otel, restoran-bar, mutfak, house-keeping, animasyon ve müşteri hizmetleri operasyonları hakkında geniş kapsamlı bir eğitim aldılar. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Kuşadası'ndan Türk turizmine taze kan geldi. Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri mezuniyet töreni gerçekleştirildi. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Merkezi Kuşadası'nda bulunan Begüm Yatçılığın sahibi ve Yat Turizm Birliği Başkanı Begüm Doğulu, sektörde edindiği tecrübeleri Adnan Menderes Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu öğrencileri ile paylaştı. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından "2010 Yılı Türk Turizminin Değerlendirilmesi ve 2011 Yılından Beklentiler" konulu sempozyum düzenlendi. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Aydın'ın Kuşadası ilçesinde turizmde yaşanan sorunlar ve sezondan beklentiler düzenlenen sempozyumda masaya yatırıldı. Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu tarafından düzenlenen "2007 Yılı Türk Turizminin Genel Değerlendirilmesi ve 2008 Yılından Beklentiler" sempozyumu Tusan Otel'de gerçekleştirildi. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

12 Yıldır Kuşadası'nda Eğitim Veren Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu İçin Yeni Eğitim Yerleşkesi Yapmak Amacıyla Bir Yıl Önce Yapılan Protokol Doğrultusunda 2 Bloğun Temeli Atıldı. Kuşadası'nda Tamamı 5 Bloktan Oluşacak Yeni Üniversite Kampusunun 2 Bloğu Global Yatırım Holding Tarafından İnşa Edilecek ve Bir Yıl İçerisinde Tamamlanacak. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

Adnan Menderes Üniversitesi'ne bağlı Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksek Okulu öğrencileri tarafından bahar şenliği düzenlendi. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)

11 Yıldır Kuşadası'nda Eğitim Veren Adnan Menderes Üniversitesi Kuşadası Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu İçin Yeni Eğitim Yerleşkesi Yapmak Amacıyla, Charisma de Luxe Otel'de Protokol İmzalandı. Törene AK Parti Aydın Milletvekili Ahmet Ertürk, Aydın Vali Vekili Nurdoğan Kaya, Kuşadası Kaymakamı Ahmet Ali Barış, Ege Ports Yönetim Kurulu Başkanı Gregory Kiez, Pera Yatırım Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Türkmen, Global Yatırım Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Erol Göker ve Yönetim Kurulu Üyesi Ayşegül Bensel, Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Gürel ve Çok Sayıda Davetli Katıldı. (Haberin devamı için haber başlığını tıklayınız.)