Turizm Fakültesi

Turizm Fakültesi

Duyuru

Tüm başvuru işlemleri Enstitüler tarafından yürütülür. Başvurularda Anabilim Dalımızca yapılacak işlem yoktur. 

Başvurular; Enstitülerin internet adresinde yapılan duyuru/bilgilendirmeler ve kontenjan/koşul/yapılacakların belirtildiği duyurulardaki şartlara göre Enstitülere yapılır. Gerekli evraklar, başvuru şartları/tarihleri Enstitü duyurularında yayınlanacaktır. 

http://www.akademik.adu.edu.tr/enstitu/sosyal/  

https://akademik.adu.edu.tr/enstitu/saglik/default.asp

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Derslerin işlenmesi ile ilgili ADÜZEM https://evdekal06.adu.edu.tr/ adresinden giriş yaparak açıklamaları okuyun. https://evdekal06.adu.edu.tr/files/kilavuz-ogrenci.pdf?reload=30.09.2020%2015:56:15 . Giriş için öğrencino@stu.adu.edu.tr ve OBİS şifresi kullanılır.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencileri; kayıt işlemlerine başlamadan Enstitünün (https://akademik.adu.edu.tr/enstitu/sosyal/default.asp?idx=343532) sayfasına gidiniz. Programınızı seçtikten sonra çıkan sayfanın (tarihleri dikkate almayın) en sonundaki sekmelerden ilgili yarıyılınızı tıklayarak, yarıyıllara göre yapılacak olanları dikkatle okuyun. Eğer yarıyıl kaybı gibi durumunuz varsa kendinize uyan yarıyıla bakın. Öğretim programına mutlaka dikkat edin. Durumunuza göre kaydınızı OBİS'ten yapın.

 

Her yarıyıl için açılan sayfalarda yazan uyarılara dikkat edin. Örneğin;

* İlk yarıyıllar için "En az 30 AKTS’lik ders seçimi yapılmamıştır uyarısını dikkate almayınız" uyarısı. 

-OBİS'te ders kaydı yapılırken bu uyarı çıkar ancak öğretim programlarında Tezsiz YL öğrencileri ilk yarıyıl 25 ikinci yarıyıl 35 akts, Tezli YL ve Doktora öğrencileri ilk yarıyıl 28 ikinci yarıyıl 32 akts ders alırlar.

 

* Tez aşamasına gelen öğrenciler için "Tez önerinizi vermeden Tez Çalışması I dersine yazılamazsınız." uyarısı.

-Dersleri bitiren Tezli YL öğrencileri Tez öneri formunu vermeden (ve Tez adı Enstitü tarafından sisteme eklenmeden) Tez Çalışması I dersine kaydolamaz.

-Ders ve Yeterlik aşamasını geçen Doktora öğrencileri Tez Önerisi Savunma Sınavına girip başarılı olmadan (ve Tez adı Enstitü tarafından sisteme eklenmeden) Tez Çalışması I dersine kaydolamaz.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Doktora Programı zorunlu dersi TUR602 - Nitel Araştırma Yöntemleri Bahar yarıyılında açılacaktır. Yerine bu yarıyıl için seçmeli ders seçiniz. 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Seçtiğiniz derslerin Öğretim Üyelerinin iletişim adreslerini OBİS'te "öğrenci ders programı" sekmesinden ya da yukarıdaki "Bölümler" sekmesinden araştırarak bulabilirsiniz.

https://akademik.adu.edu.tr/fakulte/turizm/default.asp?idx=343832