Turizm Fakültesi

Turizm Fakültesi

Duyurular

AKADEMİK TAKVİM DEĞİŞİKLİKLERİ İÇİN ADÜ ANA SAYFA, https://idari.adu.edu.tr/db/ogrenciisleri/default.asp VEYA ENSTİTÜLERİN SAYFASINI KONTROL EDİN.

 

KAYIT YENİLEME :

Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencileri (hem yeni kayıt hem de eski öğrenciler); kayıt yenileme işlemlerine başlamadan Enstitünün (https://akademik.adu.edu.tr/enstitu/sosyal/default.asp?idx=343532) sayfasına gidiniz. Programınızı seçtikten sonra çıkan sayfanın (tarihleri dikkate almayın) en sonundaki sekmelerden ilgili yarıyılınızı tıklayarak, yarıyıllara göre yapılacak olanları dikkatle okuyun. Eğer yarıyıl kaybı gibi durumunuz varsa kendinize uyan yarıyıla bakın. Öğretim programına mutlaka dikkat edin. Transkriptten de kontrol ederek durumunuza göre kaydınızı OBİS'ten yapın. 

 

Her yarıyıl için açılan sayfalarda yazan uyarılara dikkat edin. Örneğin;

1-) İlk yarıyıllar için "En az 30 AKTS’lik ders seçimi yapılmamıştır uyarısını dikkate almayınız" uyarısı; 

 

-OBİS'te ders kaydı yapılırken bu uyarı çıkar ancak öğretim programlarında Tezsiz YL öğrencileri ilk yarıyıl 25 ikinci yarıyıl 35 akts, Tezli YL ve Doktora öğrencileri ilk yarıyıl 28 ikinci yarıyıl 32 akts ders alırlar.

 

2-)Tez aşamasına gelen öğrenciler için "Tez önerinizi vermeden Tez Çalışması I dersine yazılamazsınız." uyarısı;

 

-Dersleri bitiren Tezli YL öğrencileri Tez öneri formunu vermeden (ve Tez adı Enstitü tarafından sisteme ve transkriptine eklenmeden) Tez Çalışması I dersine kaydolamaz. Sadece Uzmanlık Alan Dersi alınır.

  

-Ders ve Yeterlik aşamasını geçen Doktora öğrencileri Tez Önerisi Savunma Sınavına girip başarılı olmadan (ve Tez adı Enstitü tarafından sisteme ve transkriptine eklenmeden) Tez Çalışması I dersine kaydolamaz. Sadece Uzmanlık Alan Dersi alınır.

  

3-) Seminer (II.yarıyıl), Tez Çalışması ve Uzmanlık Alan Dersini danışmanınızın saatlerinden seçin.

 

4-) Tezli YL ve Doktora öğrencileri her yarıyıl için Uzmanlık Alan Dersi seçmelidir.

 

5-) BİLİMSEL HAZIRLIK ÖĞRENCİLERİ DERS SEÇMEYECEKTİR. ALACAKLARI DERSLER SİSTEMDE OLMADIĞINDAN, ANABİLİM DALI TARAFINDAN DERSLER GİRİLECEKTİR.

-------------------------------------------------------

 

Tezli YL öğrencileri TEZ702 ve UZM704  derslerine, DR öğrencileri UZM808 ve TEZ805 derslerine kayıt yaptıramıyorsa;

 

Alınabilecek bir üst ders olmadığı için Tezli YL öğrencileri TEZ702 ve UZM704  derslerinden, DR öğrencileri UZM808 ve TEZ805 derslerinden KALIR/BAŞARISIZ işaretlenmelidir.   Aksi takdirde bir sonraki yarıyıl dersleri seçemez. Bu durumda Transkriptten de kontrol ederek danışmanınız ile irtibata geçerek, geçmişe dönük not düzeltmesi yapmasını isteyin. 

 

Yüksek lisans öğrencisi, mezun olmamışsa TEZ702 ve UZM 704 den "başarısız/kalır" işaretlenecek.

 

DR öğrencisi, mezun olmamışsa TEZ805 ve UZM 808 den  "başarısız/kalır"  işaretlenecek. 

 

Sağlık Bilimleri Enstitüsü öğrencileri;

Öğretim programına mutlaka dikkat edin. Transkriptten de kontrol ederek durumunuza göre kaydınızı OBİS'ten yapın. 

Alınabilecek bir üst ders olmadığı için Tezli YL öğrencileri TEZ702 ve UZM702  derslerinden KALIR/BAŞARISIZ işaretlenmelidir.   Aksi takdirde bir sonraki yarıyıl ders seçemez. Bu durumda  danışmanınız ile irtibata geçerek, geçmişe dönük not düzeltmesi yapmasını isteyin. 

 

Tüm evraklar (Transkript, öğrenci belgesi vs.) Enstitüler tarafından verilir

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------  

Seçtiğiniz derslerin Öğretim Üyelerinin iletişim adreslerini https://akademik.adu.edu.tr/fakulte/turizm/webfolders/files/20201028141755-5M2IPH5I3A2114MD4NW5-FEPIK-52335826.pdf sekmesinden, OBİS'te "öğrenci ders programı" sekmesinden ya da yukarıdaki "Bölümler" sekmesinden araştırarak bulabilirsiniz.

https://akademik.adu.edu.tr/fakulte/turizm/default.asp?idx=343832