Turizm Fakültesi

Turizm Fakültesi

L.L.P. Erasmus Programı

Dış İlişkiler

Erasmus+ Erasmus Programı Hakkında

Yükseköğretim kurumlarının personel ve öğrencileri Erasmus+ Erasmus Programının hedef kitlesidir. Erasmus+ Erasmus Programı yükseköğretimde kaliteyi artırmayı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ve iş dünyası ile işbirliğini güçlendirmeyi amaçlamaktadır.

Erasmus+ Programı kapsamında yükseköğretim öğrencilerine ve personeline yönelik hareketlilik projesi;

Öğrenci hareketliliği:

  • Yurt dışında ortak bir Yükseköğretim Kurumunda bir eğitim dönemi
  • Yurt dışında bir şirkette veya diğer herhangi bir ilgili işyerinde bir staj

Personel hareketliliği:

  • Ders verme dönemleri
  • Ders alma dönemlerini içermektedir.

Farabi Değişim Programı Hakkında

Farabi Değişim Programı, üniversite ve yüksek teknoloji enstitüleri bünyesinde ön lisans, lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde eğitim-öğretim yapan yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim üyesi değişim programıdır. Farabi Değişim Programı 2009-2010 eğitim öğretim yılında yürürlüğe girmiş olan bir programdır.

Farabi Değişim Programı, öğrenci veya öğretim üyelerinin bir veya iki yarıyıl süresince kendi kurumlarının dışında bir yükseköğretim kurumunda eğitim ve öğretim faaliyetlerine devam etmelerini amaçlamaktadır.

Mevlana Değişim Programı Hakkında

Mevlana Değişim Programı, yurtiçinde eğitim veren yükseköğretim kurumları ile yurtdışında eğitim veren yükseköğretim kurumları arasında öğrenci ve öğretim elemanı değişimini gerçekleştirmeyi amaçlayan bir programdır.

Değişim programına katılmak isteyen öğrenciler en az bir en fazla iki yarıyıl eğitim için; öğretim elemanları ise en az 1 hafta en fazla 3 ay süreyle dünyadaki yükseköğretim kurumlarında ders vermek üzere programdan faydalanabilirler.

Değişim programları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için aşağıdaki bağlantıyı takip edebilirsiniz.

Adnan Menderes Üniversitesi Dış İlişkiler Anasayfası