ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Tıp Fakültesi

Fakültemizden Haberler
Kas
11
Lösemi Haftası Etkinliği Tıp Fakültesi öğrencilerimiz Lösemi Haftası kapsamında hastanemiz pediatri servisini ziyaret ederek, tedavi görmekte olan çocuklara hediyeler verdi. http://www.aydindenge.com.tr/guncel/07/11/2019/losemili-cocuklara-moral-ziyareti  
Eki
17
Fakültemiz Öğrencilerinden Çevre Bilinci Etkinliği 15 Ekim 2019 tarihinde Fakültemiz öğrencileri çevre kirliliğine dikkat çekmek amacıyla, Fakültemiz etrafındaki çöp ve sigara izmaritlerini toplayarak çevre kirliliğinin, çağımızın en büyük sorunlarından biri olan iklim değişikliğine etkisini tartıştılar.  
Eki
9
Beyaz Önlük Giyme Töreni Tıp Fakültesine bu yıl başlayan birinci sınıf öğrencilerine yönelik düzenlenen ‘Beyaz Önlük Giyme Töreni’ 9 Ekim 2019 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.                                                  
Eki
4
V. Aydın Romatoloji Günleri Sempozyumu  
Eki
3
Prof.Dr. Yavuz YENİÇERİOĞLU Hocamızın kitabı yayımlandı.            İç Hastalıkları Anabilim Dalı/ Nefroloji Bilim Dalı'nda görevli Öğretim Üyemiz Prof.Dr. Yavuz YENİÇERİOĞLU'nun editörlüğünü yaptığı '' Temel Nefroloji '' kitabı yayımlanmıştır. Farklı üniversite ve eğitim kurumlarından, alanlarında deneyimli ve birikimli 37 Öğretim Üyesi tarafından kaleme alınan eserin, güncel içeriğiyle,Tıp Fakültesi Öğrencileri, İç Hastalıkları Araştırma Görevlileri ve İç Hastalıkları Uzmanları için yararlı olacağı düşünülmektedir. Öğretim Üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  
Üniversite Haber Merkezi
15
11
Anjiyo ve Ameliyat Bir Arada Gerçekleşti Hastanın Ayağı Kesilmekten Kurtuldu Üniversitemiz Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tünay Kurtoğlu ve ekibi tarafından aynı anda gerçekleştirilen anjiyo ve ameliyatın ardından ileri yaş grubu Fadime Ay’ın ayağı kesilmekten kurtuldu.
15
11
Öğretim Üyemiz Uluslararası Mikrobiyoloji Dergisinin Editörlüğüne Seçildi Üniversitemiz Fen – Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Hazır, dünyanın en saygın mikrobiyoloji dergilerinden biri olan ‘Frontiers in Microbiology’ Dergisi’nin çıkaracağı ‘New Antimicrobial Peptides From Bacteria/Invertebrate Obligate Symbiotic Associations’ başlıklı özel sayısı için dergi tarafından seçilen beş editörden biri oldu
15
11
ADÜ Kan Bağışları ile Farkındalık Yaratıyor Üniversitemiz fakülte ve meslek yüksekokulları yaptıkları kan bağışı kampanyaları ile farkındalık yaratmaya devam ediyor. Aydın Türk Kızılay Kan Merkezi iş birliğiyle yürütülen çalışmalarla Söke İşletme Fakültesi, Bozdoğan Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Köşk MYO’da kan bağışı gerçekleşti.
15
11
Spor Farklı Nesilleri Buluşturdu Üniversitemiz Koçarlı Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, 14 Kasım 2019 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Aydın Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri ile “Nesiller Buluşuyor Projesi” kapsamında bir araya geldi.