Aydın İktisat Fakültesi

Aydın İktisat Fakültesi

EKONOMETRİ BÖLÜMÜ 2019-2020 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI DERS KAYIT İŞLEMLERİ

              Öğrencilerimiz, Fakültemize giriş yılı öğretim programından sorumludur. Aşağıda Ekonometri Bölümünün yıl yıl öğretim programları bulunmaktadır.


              Öğrencilerimiz mezun olabilmek için Fakültemize kayıt yaptırdıkları yılın öğretim programında yer alan zorunlu (Z) derslerin tamamını, bölüm seçmeli (S) ve bölüm dışı seçmeli (BDS) derslerin ise öğretim programında belirtilen AKTS miktarını tamamlamak zorundadır.


              Ders kayıtlarında yapılacak hatalardan dolayı, mezuniyet işlemlerinde doğabilecek olası sorunların önüne geçmek için, ders kayıt dönemlerinde Akademik Danışmanınızla (OBİS ders kayıt ekranında görülebilir) görüşmeniz gerekmektedir. Akademik Danışmanların görevi ders kayıtlarında yaşanacak sıkıntılara çözüm bulmak ve öğrenciyi bilgilendirmekle sınırlıdır. Akademik Danışmanla yapılan ders kaydı öğrenci sorumluluğunu ortadan kaldırmaz, Ders kayıtlarından doğacak her türlü sorundan öğrenci kendisi sorumludur.
             Akademik Danışmanla yapılan ders kayıtları ve/ veya Akademik Danışmanların kontrolleri sonrası yapılan ders kayıtlarını kendiniz değiştirmeyin. Her hangi bir değişiklik yapmak istediğiniz durumda Akademik Danışmanınızla görüşün. Akademik Danışman bilgisi dışında yapılan değişikliklerde; öğrencinin sorumlu olduğu öğretim programı ve bölümü için ilgili yarıyılda açılmayan derslere ya da diğer bölümler için açılan derslere, ders kaydı yaptığı tespit edildiğinde, hatalı görülen ders kaydı, idarenin bilgisi dahilinde Akademik Danışman tarafından silinmekte ve kayıt dönemleri sona ermiş ise yeni ders kaydı yapılmamaktadır.


             Sorumlu olduğunuz öğretim programı ile ders programlarınızı karşılaştırdığınızda, herhangi bir eksiklik ya da yanlışlık olduğunu düşünürseniz Akademik Danışmanlarınızla irtibata geçiniz. Gerek Akademik Danışmanlarınıza gerekse idari birimlere sorularınızı; ADÜ uzantılı öğrencino@stu.adu.tr adresinizden, aydiniktisat@adu.edu.tr adresine ya da ADÜ Çözüm Merkezine yazacağınız mesajlarla iletmelisiniz. gmail – whatsapp – messanger vb iletişim hesabı aderesleri üzerinden iletilen sorulara, “Kişisel Verilerin Korunması Kanununun” ilgili madde hükümleri gereği cevap verilmeyecektir


1- Sorumlu olduğunuz öğretim programını görmek için, Fakültemize giriş yılınızı gösteren linki,
2- İlgili yarıyıl için kayıtlı olduğunuz bölümün haftalık ders listesini tıklayınız.
3- Sorumlu olduğunuz öğretim programından belirlediğiniz ve ders kaydı yapacağınız dersin, bölümünüze ait haftalık ders listesindeki şubesini bulunuz.
4- Şubesini belirlediğiniz dersi, OBİS üzerinde bulunuz (OBİS dersleri içinde bulunduğunuz yıl öğretim programına göre sınıflandırdığı için, dersin yarı yılı sizin sorumlu olduğunuz öğretim programının yarıyıl ile uyuşmaya bilir. Bu durumda ilk bakılması gereken yer içinde bulunduğunuz yıla ait öğretim programında ders hangi yarıyılda yer alıyor.) öğretim programı değişikliği nedeniyle ve ders kaydınızı tamamlayınız.


2016 GİRİŞLİLER: (min) 180 AKTS Zorunlu, 50 AKTS Seçmeli ve 10 AKTS Bölüm Dışı Seçmeli
2017 GİRİŞLİLER: (min) 180 AKTS Zorunlu, 50 AKTS Seçmeli ve 10 AKTS Bölüm Dışı Seçmeli
2018 GİRİŞLİLER: (min) 180 AKTS Zorunlu, 50 AKTS Seçmeli ve 10 AKTS Bölüm Dışı Seçmeli
2019 GİRİŞLİLER: (min) 180 AKTS Zorunlu, 50 AKTS Seçmeli ve 10 AKTS Bölüm Dışı Seçmeli


ve 2.00 GANO şartını sağlamak koşulu ile mezuniyete hak kazanırlar (Öğrenci, öğretim programı değişiklikleri nedenleriyle minimum toplamı olan 240 AKTS, toplamını sağlasa dahi, zorunlu derslerinin tamamından başarılı olmadığı durumlarda mezun olamaz).


Ekonometri Bölümü 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılı Haftalık Ders Listesi için tıklayınız.


2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılının Öğrencilerimiz için hayırlı olması temennileri ile başarılar dileriz.


Öğrenci Sorusu : Sorularımız ne zaman cevaplanmaya başlanılacak?

Cevap               : Bölümlerin Haftalık Ders listelerini de sisteme yükledikten sonra (12.09.2019 Saat 11:00'a yetiştirmeye                             çalışıyoruz)