Aydın İktisat Fakültesi

Aydın İktisat Fakültesi

Neden Biz?

FAKÜLTEMİZİ TERCİH ETMENİZ İÇİN YOL GÖSTERİCİ BİR KAÇ NEDEN

Aydın İktisat Fakültesi, Türkiye’de örgün eğitim yapan üç iktisat fakültesinden birisidir. Fakültemiz Hitit, Spartalılar, Persler, Lidya, Selçuklular, Aydınoğulları ve Osmanlı medeniyetlerine beşik olmuş, Antik Çağın önde gelen birçok bilgem kişilerini yetiştirmiş, Ege limanına gelen malların dağıtım merkezi olan Kuşadası ve Didim gibi tatil bölgelerine ev sahipliği yapan Aydın kentimizin muhteşem panoramik manzarasına hakim bir noktada Aytepe üzerine kuruludur.

• Fakültemiz binasının da içinde bulunduğu kampüs aynı zamanda, Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Rektörlük birimlerinin de yer aldığı,  güçlü alt yapılar ile kapsamlı sosyal olanakların sunulduğu üniversitemizin merkez kampüsü özelliğini de taşımaktadır. Bütün bu olanaklar ve etkileyici ekolojik doğasıyla Aydın İktisat Fakültesi, bizi tercih edecek öğrenci adaylarımız için ilham verici ve samimi bir öğrenim fırsatının kendilerine sunulduğu, işbirliği, pozitif sinerji, yüksek kalitede ve güçlü akademik liderlikle desteklenen eşsiz bir gelişme ortamı anlamına gelmektedir.

• Modern mimariye sahip binaları ve dijital teknolojilerle donatılmış bulunan derslikleriyle Aydın İktisat Fakültemiz, ödüllü öğretim üyesi kadrosu ile aziz milletimizin geçmişten gelen zengin deneyimini içeren güçlü değerlerini harmanlamak suretiyle, öğrencilerimizin etik liderlik yeteneklerini açığa çıkarmaya odaklıdır ve onların okudukları bölümleriyle ilgili küresel bir bakış açısına sahip olmalarına yardımcı olur. 

• Fakültemizin bulunduğu merkez üniversite kampüsü kuzeyinde İzmir, Doğusunda Denizli ve Güneyinde Muğla gibi turizm, teknoloji ve finans merkezlerine oldukça yakın bir konuma olup uluslararası bilimsel faaliyetler için de ideal noktalardan birisini oluşturmaktadır. Aydın ili İzmir’e 100km, Denizli’ye 125 km, Muğla’ya 100 km, Bodrum’a 180 km, Çeşme’ye 194 km, Kuşadası’na 56 km ve Marmaris’e 155 km uzaklıktadır.

• Aydın İktisat Fakültemizi tercih edecek öğrenci adaylarımız, uluslararası standartlara göre tasarlanan öğretim müfredatı ve yüksek kalitedeki eğitim sürecimize katılarak kişisel ufuklarını genişletme fırsatını elde etmiş olacaklardır.

• Öğrenci adaylarımız, fakültemizin parlak bir kariyer vaat eden akademik kadrosu rehberliğinde okuyacakları bölümleriyle ilgili planladıkları başarılara erişebilecekler ve kendi kişisel vizyonlarını pekiştiren akademik performansı sergileyebileceklerdir. Aydın İktisat Fakültemiz güçlü bilimsel kadrosu, kaliteli yönetim süreçleri ve benzersiz sosyal olanakları ile kendi alanındaki fakülteler arasında stratejik bir fark yaratmaya odaklanmıştır.

• Fakültemizi tercih edecek öğrenci adaylarımızı, eğitimlerini alacakları bölümde ve gelecekteki kariyerlerinde küresel standartlarda pozitif bir fark yaratmaya hazır, onların özgün ve liderlik merkezli becerilerini sürekli geliştirmeye açık geleceğin profesyonellerini eğitmeye adayan güçlü bir akademik öğrenme ortamı beklemektedir.

• Aydın İktisat Fakültemiz; İktisat, Maliye, Ekonometri, Ekonomi ve Finans ve Uluslararası İlişkiler (İngilizce) Bölümlerinden oluşan akademik yapısıyla öğrenci adaylarımızın gerek özel sektör, gerekse kamu sektörü için ihtiyaç duyulan yönetici adayları olarak yetiştirilecekleri geniş fırsat yelpazesinin kendilerine sunulduğu özgün bir akademik ortamı ifade eder. Geleceğin kamu ve özel sektör kuruluşlarında gelişmiş mesleki becerileriyle, güçlü akademik ve bilimsel donanımlarıyla liderlik etmeye hazır öğrenci adaylarımızı, Fakültemize katılmaya ve güçlü kurumsal vizyonumuzu, sürekli gelişen akademik ortamımızı ve kapsamlı sosyal olanaklarımızı paylaşarak tümüyle kişisel gelişimlerine odaklanabilecekleri eşsiz bir öğrencilik hayatına davet ediyoruz.