Eğitim Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Neden ADÜ Eğitim Fakültesi

Fakültemiz, Merkez Kampüs içersinde yer almaktadır.  3 Katlı merkez binası ile birlikte 2 katlı ek binası ve müzik bölümü öğrencilerinin derslikleri içinde ayrıca bir binası daha bulunmaktadır. Merkez bina 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılında hizmete açılmış, modern ve öğrenci dostu bir binadır. Ayrıca, bazı dersler ana binanın yanında bulunan Aydın Menderes merkezi dersliklerinde işlenmektedir. Bunun yanında, fakültemizin kütüphane binasının karşısında yer alması da öğrencilerimiz için büyük bir avantaj sağlamaktadır. 

Yirmi yılı aşkın bir süredir öğretmen yetiştiren fakültemiz, 8 bölüm altında bulunan 16 anabilim dalında görev yapan toplamda 127 öğretim elemanı ve 20 idari personel ile hizmet vermektedir.

2020 yılı itibariyle fakültemizde 3027 lisans öğrencisi yer almaktadır. Öğrencilerimiz 2019/2020 Eğitim-öğretim yılında öğretim elemanlarımızı 5 üzerinden 4.28 memnuniyet oranı ile değerlendirmiştir.

Öğrencilerimiz danışman öğretim elemanlarına diledikleri vakitte e-posta yoluyla ve mesai saatleri içerisinde yüz yüze erişebilmektedir. Ayrıca öğrencilerimiz, sorunlarını ve taleplerini efogrenci@adu.edu.tr adresinden her zaman bizlere iletebilirler.