Eğitim Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Neden ADÜ Eğitim Fakültesi?

Merkez Kampüs içerisinde yer alan fakültemiz, eğitim-öğretim süreçlerini üç ayrı binada sürdürmektedir. Eğitim Fakültesi binamız modern ve öğrenci dostu bir bina olup 2022 yılında YÖK tarafından Mekânda Erişilebilirlik alanında Turuncu Bayrak Ödülü’ne layık görülmüştür. Fakülte binamıza ek olarak Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümümüz için iki katlı bir bina mevcuttur. Bazı dersler ise ana binanın yanında bulunan Aydın Adnan Menderes Merkezi Dersliklerinde / Amfilerinde işlenmektedir. Bunun yanında, fakültemizin Recep Tayyip Erdoğan Engelli Dostu Kütüphane binasının karşısında yer alması da öğrencilerimiz için büyük bir avantaj sağlamaktadır. 

2000-2001 Eğitim-Öğretim Yılından bu yana öğretmen yetiştiren fakültemizde, 8 bölüm altında bulunan 16 anabilim dalında görev yapan toplamda 122 öğretim elemanımız bulunmaktadır. Ayrıca, fakültemiz 21 idari personel ile hizmet vermektedir.

2022 yılı itibariyle fakültemizde 2694 lisans öğrencisi eğitim almaktadır. Ayrıca fakültemiz öğretim elemanları Sosyal Bilimler Enstitüsünde 436 öğrenciye yüksek lisans ve doktora düzeyinde dersler vermektedir. Öğrencilerimiz 2020/2021 Eğitim-öğretim yılında öğretim elemanlarımızı 5 üzerinden 4.43 memnuniyet oranı ile değerlendirmiştir.

Fakültemizde, öğrencilerimizin uyum süreçlerini kolaylaştırmak, akademik ve mesleki gelişimlerini arttırmak için Akademik Danışmanlık sistemi uygulanmaktadır. Öğrencilerimiz, akademik danışmanlarıyla dönem içerisinde periyodik olarak görüşmeler yapmaktadırlar. Öğrencilerimiz, öğrenci işleri büromuzdan hem yüz yüze hem de online hizmet alabilmektedirler. Online hizmet almak için öğrencilerimiz taleplerini efogrenci@adu.edu.tr adresine iletebilmektedirler.