Eğitim Fakültesi

Eğitim Fakültesi

Olanaklar

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi

Eğitim Fakültesi

Olanaklar

 

 

 

Ortam türü

Sayı

Ana Bina (Yeni)

 

 

 

Derslik

11

 

Özel Öğretim Dersliği

3

 

Bilgisayar Lab

1

 

Seminer salonu

4

 

Büyük Kurul Salonu

1

 

Küçük Kurul Salonu

1

 

Öğr. Elm. Çalışma Odası

96

 

Fizik Lab.

1

 

Fen Bilgisi Lab.

1

Güzel Sanatlar Eğitimi Binası

 

 

 

Derslik

8

 

Perspektif Atölyesi

2

 

Müzik Dersliği

4

 

Boyama Atölyesi

1

 

Öğrenci Müzik Çalışma Odası

20

 

Öğrt. Elemanı çalışma odası

20

 

Grafik Atölyesi

1

 

Heykel Atölyesi

1

 

Resim Atölyesi

2

 

 

Barınma Olanakları

Öğrenciler Kredi Yurtlar Kurumuna başvurarak kız ve erkek öğrenci yurtlarından şehirdeki özel yurtlardan ve konutlardan faydalanabilirler. Öğrencilerimizin faydalanabileceği çok sayıfa KYK yurdu imkânı hakkında detaylı bilgi için tıklayınız.

Kepez Kampüsü yakınlarında  1+1 ve stüdyo daire biçiminde projelendirilmiş çok sayıda kiralık konutlar bulunmaktadır.

Sağlık Hizmetleri

Sosyal güvencesi olmayan öğrencilerimiz Üniversitemiz bünyesindeki Mediko Sosyal Merkezi tarafından verilen hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilmektedir.

Kredi ve Burslar

Uygun  koşulları taşıyan Fakültemiz öğrencileri Üniversitemiz Yardım Derneğinden Yemek Bursu, Kredi Yurtlar Kurumu, Başbakanlık vs. özel ve devlet burslarından faydalanabilmektedir.

Danışmanlık Hizmetleri

Öğrencilerimiz uygun zamanlarda akademik danışmanları ile ders veya ders dışı konularla ilgili problemlerini konuşma olanağına sahiptir.

Uluslararası Düzeyde Yapılan İşbirliği

Socrates Erasmus programı kapsamında Güz ve Bahar döneminde olmak üzere her yıl farklı Avrupa Birliği Ülkelere öğrencilerimizin gidebilme olanağı vardır. Söz konusu program kapsamında Yurtdışından da öğrencileri fakültemize gelmektedir.

Yatay Geçişler

Eşdeğer eğitim programları uygulayan Yükseköğretim Kurumları arasından koşulları yerine getiren öğrencilere yatay geçişle geliş ve gidiş imkânı sağlanmaktadır.

Mezunlarımızın İş İmkânları

Fakültemizden mezun olan öğrencilerimiz MEB kadrolarında, özel okullarda ve özel dershanelerde iş bulma imkânına sahiptirler.

Sosyal ve Sportif Olanaklar

Öğrencilerimiz çeşitli kulüplere katılarak etkinlikler düzenleyebilir, kişisel gelişimlerine katkı sunabilirler. Fakültemiz öğretim programları kapsamında özellikle Topluma Hizmet uygulamaları çerçevesinde çeşitli Sosyal Sorumluluk projelerinde yer alabilmektedirler. Farklı branşlarda spor etkinliklerine, takımlarına katılma olanaklarına sahiptirler