Sosyal Bilimler Enstitüsü

Sosyal Bilimler Enstitüsü

Tezli Yüksek Lisans

Sosyal Bilimler Enstitüsü öğrencilerimizin ders kayıt işlemlerinde sorun yaşamamaları ve herhangi bir mağduriyetle karşılaşmamaları adına ders kayıt işlemlerinin yapılışına ilişkin açıklamalar aşağıdaki linklerde yer almaktadır. Öğrencilerimizin öncelikle bu açıklamaları dikkatlice okumaları ve sonrasında ders kayıt işlemlerine başlamaları önemle rica olunur. Aksi takdirde yaşanacak olumsuzluklardan ve mağduriyetlerden Enstitümüzün sorumlu olmayacağını hatırlatmak isteriz. Ayrıca aşağıda bazı önemli tarihler ve yaşanabilecek sorunlar karşısında izlenmesi gereken adımlar da belirtilmektedir.

Önemli Tarihler:

Kayıt Yenileme Tarihleri:

 15-23 Eylül 2018

Öğrenim Ücreti Yatırma Tarihleri:

 15-23 Eylül 2018

Mazeretli Ders Kaydı Başvuru Tarihleri:   

 24-26 Eylül 2018

Mazeretli Ders Kayıt Tarihleri:

 27 Eylül- 5 Ekim 2018

Derslerin Başlama Tarihi:

 24 Eylül 2018

*Bu tarihler dışında ders kaydı yapılamaz ve öğrenci, öğrencilik haklarından faydalanamaz.

Öğrencilerimizin sisteme ve ders kaydına ilişkin karşılaştıkları sorunlarda;

  • Öncelikli olarak ilgili ana bilim dalı başkanlığı ile iletişime geçmesi (bölüm web sayfalarında iletişim bilgileri yer almaktadır) gerekmektedir.
  • Sorunun çözümlenememesi durumunda; Sosyal Bilimler Enstitüsünün mail adresine (sosyalbilimler@adu.edu.tr), karşılaştıkları sorunlar ile kimlik bilgilerini (adı, soyadı, kayıtlı olduğu anabilim dalı, programı ve iletişim bilgisi) içeren mail atmaları gerekmektedir.
  • (Gün içinde 12:00’a kadar gelen mailler 17:00’a kadar, 12’den sonra gelen mailler ise ertesi gün 12:00’a kadar yanıtlanacaktır).

NOTLAR:

  1. Öncelikle aşağıdaki linklerden size uygun olan açıklamaları inceleyiniz ve sonrasında ders kayıt işlemlerine başlayınız. 
  2. Ders kaydını başarı ile tamamlayan öğrencilerimizin ayrıca bir belge teslimine veya başka bir işlem yapmalarına gerek yoktur.