Devlet Konservatuvarı

Devlet Konservatuvarı

Müdürün Mesajı

 

 

Prof. Dr. Mustafa Oner UZUN

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi

Devlet Konservatuvarı Müdürü

Tel:(256) 618 37 29 02/1999

mouzun@adu.edu.tr

 Kuşadası/Aydın , 21.10.2020

Sevgili öğrencilerimiz;

Konservatuvarımıza ilk adımınızı attığınız eğitim öğretim yılından itibaren sizlere, sağlık, mutluluk ve başarılarla dolu bir süreç diliyorum.

Tarih boyunca farklı kültürlerin ve uygarlıkların hüküm sürdüğü Efeler Diyarı Aydınımızda hizmet sunan Aydın Adnan Menderes Üniversitesine bağlı Devlet Konservatuvarımız; nitelikli eğitimci kadrosu ile gerçekleştirdiği nitelikli eğitim, bilimsel ve sanatsal etkinlerle eğitim öğretime başladığı 2005 yılından bu yana ses getirmektedir.

Konservatuvarımız, az sayıda köklü konservatuvarın sahip olduğu ortaokul, lise, lisans ve yüksek lisans birimleriyle sizlere hizmet verecektir. Büyük önder Atatürk’ün ışığıyla yolu aydınlanan bir nesil yetiştirmek hedefi taşıyan kurumumuzun misyonu;  her türlü kaynağı etkili ve verimli bir şekilde kullanarak, müziğin icrası ve kuramsal temelleri konusunda donanımlı, sorgulayıcı, yaratıcı, topluma ve etik değerlere saygılı sanatçı ve bilim insanları yetiştirmek, vizyonu ise; kendi geleneksel  müzik kültürüne hakim ve geleceğe aktarabilecek donanımda sanatçı ve bilim insanlarını yetiştirmiş olmakla anılmaktır.

Müzikle Kalın…