ADÜ Menü

Mühendislik Fakültesi
Makine Mühendisliği

Haberler
Eki
30
DAAAM International Week – 2021 Akademik Etkinliklerine Katılım DAAM International Vienna, bilimsel, akademik ve endüstriyel işbirliği için uluslararası bir ağdır. DAAAM International, Viyana Teknik Üniversitesi'nin 175. yıldönümünü kutlamak için 5 Kasım 1990'da Viyana Sempozyumu'nda Profesör B. Katalinic'in fikir ve girişimine dayanılarak kurulmuştur. Bu önemli oluşumun 2021 akademik etkinliklerine Fakülte Dekanımız, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanımız ve doktora öğrencilerimiz katılım sağlamışlardır. 32nd DAAAM International Symposium Intelligent Manufacturing & Automation programına Fakülte Dekanı Prof.Dr. İsmail BÖĞREKCİ davetli konuşmacı olarak katılım sağlamıştır. Makine Mühendisliği Bölümü doktora öğrencilerimiz Arş.Gör. Salih Vardin, YÖK 100/2000 doktora bursiyerlerimiz Neslihan Demir, Hilal Eyinç ve Özgür Kanlı 10th DAAAM International Doctoral School programına bilfiil katılım sağlamışlardır. 3 gün boyunca süren akademik etkinliklerde Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Pınar Demircioğlu davetli olarak akademik ders anlatmıştır.  
Eki
8
Within the framework of the academic cooperation of “ADU and EYS METAL” for ISPR 2021 Conference Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İsmail BÖĞREKCİ, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Pınar DEMİRCİOĞLU ve EYS METAL’den Atakan SOYSAL’ın “Improvement of Solid Spreader Blade Design using Discrete Element Method (DEM) Applications” isimli bildirisi sözlü olarak ISPR 2021 (International Symposium for Production Research) kongresinde online sunulmuştur. Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İsmail BÖĞREKCİ kongreye oturum başkanı olarak da katkı sağlamştır. 07-09 Ekim 2021 tarihleri arasında gerçekleşen kongreye tüm öğrencilerimiz ve halkımız davetlidir. http://www.ispr2021.org/  
Eyl
14
Within the framework of the academic cooperation of “ADU and HAUS” for TECIS 2021 Conference  Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof.Dr. İsmail BÖĞREKCİ, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Pınar DEMİRCİOĞLU ve Haus Makina’dan Adü Makine Mühendisliği ABD YL öğrencisi Samet GENCOĞLU’nun “Case Study of Single Plane Balancing with Four Test Run Method” isimli bildirisi sözlü olarak TECIS 2021 20th IFAC (International Federation of Automatic Control) kongresinde online sunulmuştur. 14-17 Eylül 2021 tarihleri arasında gerçekleşen kongreye tüm öğrencilerimiz ve halkımız davetlidir.            https://tecis2021.com/   
Tem
12
Makine Mühendisliği Bölümü Mezuniyet Töreni Mezuniyet Törenimize; Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. İsmail Böğrekci, Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Turgay Eray, Dekan Yardımcısı ve Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Pınar DEMİRCİOĞLU, Öğretim Elemanları, idari personel, öğrenciler ve davetliler katıldı. Tören açılış konuşmasını yapan Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. İsmail Böğrekci, eğitimin, hayat boyu işleyen bir süreç olduğunu vurguladı ve öğrencileri başarılarından dolayı tebrik etti.  Prof. Dr. İsmail Böğrekci, “Hayata atıldığınız bugünden itibaren kendinize olan güveninizi, inancınızı ve heyecanınızı kaybetmeden, ideallerinizden vazgeçmeden, zorluklarla karşılaşacak olsanız bile belirlediğiniz bu yolda hedeflerinize ilerlemelisiniz.  Şunu unutmamalısınız ki; sizler sahip olduğunuz birikim ve potansiyelinizle aileniz, ülkemiz ve tüm dünya için umut kaynağımız olacaksınız. Kısa zamanda kariyer basamaklarını hızla tırmanacak ve büyük başarılar elde edeceksiniz.” dedi. Ardından konuşmasını yapan Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof.Dr. Pınar Demircioğlu, medeniyetin ilerlemesinde büyük paya sahip Makina Mühendisliğinin geniş bir ilgi alanına sahip olup, geçmişte ve günümüzde olduğu gibi gelecekte de bu önemini koruyacak mesleklerden biri olmaya güçlenerek devam edeceğini belirtti. Mühendislik Yeminini Dekan Yardımcısı Dr. Öğretim Üyesi Turgay Eray’ın öğrencilerimize okutmasının ardından 2020-2021 Yılı Eğitim-Öğretim Dönemi mezunlarına başarı belgelerinin verildiği tören, kep atma ile sona erdi.       
Tem
12
TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı Projesine Eğitmen Katkısı 20 – 25 Haziran 2021 tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirilen TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları Destek Programı 2019/1 Çağrısı kapsamında desteklenen 119B696 proje numaralı ‘’Özel Yetenekli Çocukların Eğitiminde Disiplinler Arası Yaklaşımlar – Bifema’’ adlı projede hocalarımız Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. İsmail Böğrekci, Makine Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Pınar Demircioğlu, Makine Mühendisliği Bölümü Öğretim Üyesi Dr.Öğr. Üyesi Dr. Adem Özçelik, Dr. H. Saygın Sucuoğlu ve doktora öğrencisi Neslihan Demir eğitmen olarak yer aldılar.