ADÜ Menü

Mühendislik Fakültesi
İnşaat Mühendisliği Bölümü

Haberler
Eki
15
Öğrencilerimiz için "Work Face Planning For Multidisciplinary Projects" Konulu Seminer Verildi Bölümümüz öğrencileri için 15.10.2018 Pazartesi günü saat 14:00'da AİSYEM Binası Toplantı Salonu'nda İnş. Müh. Oktay Eraslan (ENKA İnşaat ve San. A.Ş.) tarafından "Work  Face Planning For Multidisciplinary Projects" başlıklı seminer verilmiştir.  
Ara
26
İnşaat Mühendisliği Teknik Gezisi Yapıldı 26 Aralık 2016 Pazartesi Fakültemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri için 26 Aralık 2016 tarihinde Sultanhisar Göleti Şantiyesine Teknik gezi  düzenlendi. Yapılan teknik gezide öğrencilerimiz, alanında deneyimli, sorumlu mühendisler tarafından baraj mühendisliği, baraj çalışmaları ve baraj inşaatı teknikleri ve süreci konularında bilgilendirildi.    
Nis
18
Yapı Bilgi Modellemesi Konulu Seminer Düzenlendi 18 Nisan 2016 Pazartesi Finlandiya Aalto Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü doktor adayı Mehmet Yalçınkaya, Fakültemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencilerine yönelik "Proje Yönetimi ve Yapı Sektöründe Bilgi Teknolojileri - Yapı Bilgi Modellemesi" konulu bir seminer vermiştir. Verilen seminer ile, öğrencilerimiz yapı bilgi modellemesi konusunda genel bir fikir edinme ve bu konudaki son gelişmeleri öğrenme fırsatı yakalamıştır.      
Ara
10
2015 Yılı YTMK Ödülü 10 Aralık 2015 Perşembe Yollar Türk Milli Komitesi'nin 2015 yılında "YTMK Ödül Yönetmeliği" kapsamında düzenlediği Ödül Yarışmasına katılan Doktora Tezleri, Yüksek Lisans Tezleri, Bildiri ve Makaleler, Yönetmelik gereği YTMK Yönetim Kurulunca oluşturulan; “Değerlendirme Kurulu” tarafından değerlendirilmiş ve bu değerlendirmeler sonucunda hazırlanan rapor “Seçici Kurul”a iletilmiştir. Değerlendirme Kurulu’nun “Seçici Kurul”un değerlendirmesine sunmayı uygun bulduğu eserler, “Seçici Kurul” tarafından tekrar incelenerek Yönetim Kurulu'na sunulmak üzere bir rapor hazırlanmıştır. Yönetim Kurulu, "Seçici Kurul" raporunu benimsemiş olup buna göre; Bildiri ve Makale dalında; İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerimizden Yrd.Doç.Dr. Cenk OZAN, “A Modified Reinforcement Learning Algorithm for Solving Coordinated Signalized Networks (Koordine Sinyalize Kavşak Ağlarının Çözümü İçin İyileştirilmiş Pekiştirmeli Öğrenme Yöntemi)” başlıklı makalesi ile ödül almaya lâyık görülmüştür. Yrd.Doç.Dr. Cenk OZAN'ı tebrik eder çalışmalarında başarılar dileriz.   YTMK Resmi Web sitesinde yer alan ilgili sayfayı açmak için buraya tıklayınız.  
Kas
12
İnşaat Mühendisliği Teknik Gezisi Yapıldı 12 Kasım 2015 Perşembe Fakültemiz İnşaat Mühendisliği Bölümü öğrencileri için 12 Kasım 2015 tarihinde Çine Adnan Menderes Barajı ve Çine Gökbel Barajı Şantiyesine Teknik gezi  düzenlendi. Yapılan teknik gezide öğrencilerimiz, alanında deneyimli, sorumlu mühendisler tarafından baraj mühendisliği, baraj çalışmaları ve baraj inşaatı teknikleri ve süreci gibi konularda bilgilendirildi.