ADÜ Menü

ADÜ Mühendislik Fakültesi
Gıda Mühendisliği

HABERLER / DUYURULAR
Eyl
18
Ders Kayıt Kılavuzu 2019 - 2020 Eğitim Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Öğrenci Bilgi Sistemi (OBİS) üzerinden gerçekleştirilen ders kayıt işlemleri ile ilgili sorularınıza cevap bulabileceğiniz Ders Kayıt Kılavuzu için tıklayınız.  
Nis
15
TÜBİTAK'tan Lisans Öğrenci Projesine Destek Bölümümüz 4. sınıf öğrencilerinden Seçil Tecimen’in yürütücü; Sena Anakız'ın ise yardımcı araştırmacı olarak görev aldığı ve bölümümüz öğretim üyesi Dr. Öğr. Üyesi Fatih Mehmet Yılmaz'ın danışmanlığını üstlendiği “Perasetik Asit ve Ultrases Yıkama İşlemlerinin Taze Çileklerin Soğukta Depolama Esnasında Kalite Özelliklerine Etkilerinin İncelenmesi” başlıklı proje önerisi, TÜBİTAK 2209-A - Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Öğrencilerimizi ve danışman hocalarını tebrik eder; başarılarının devamını dileriz.    
Nis
15
Öğrencilerimizin Projelerine TÜBİTAK Desteği Bölümümüz öğretim üyelerinden Dr. Öğr. Üyesi Olcay Boyacıoğlu'nun danışmanlığını üstlendiği iki farklı proje önerisi, TÜBİTAK 2209-A - Üniversite Öğrencileri Araştırma Projeleri Destekleme Programı kapsamında desteklenmeye hak kazanmıştır. Öğrencilerimizden Nursena Zeybekoğlu ve Hatice Özhan'ın görev aldığı “Probiyotik Tofu Üretimi” ile Buse Durmaz'ın görev aldığı “Bir Üzüm Fitokimyasalının Kolon Kanseri Üzerindeki Etkisi” konu başlıklı çalışmalar, TÜBİTAK tarafından desteklenmeye layık görüldü. Hocamızı ve öğrencilerimizi tebrik eder; çalışmalarında başarılar dileriz.    
Üniversite Haber Merkezi
15
11
Anjiyo ve Ameliyat Bir Arada Gerçekleşti Hastanın Ayağı Kesilmekten Kurtuldu Üniversitemiz Kalp Damar Cerrahisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Tünay Kurtoğlu ve ekibi tarafından aynı anda gerçekleştirilen anjiyo ve ameliyatın ardından ileri yaş grubu Fadime Ay’ın ayağı kesilmekten kurtuldu.
15
11
Öğretim Üyemiz Uluslararası Mikrobiyoloji Dergisinin Editörlüğüne Seçildi Üniversitemiz Fen – Edebiyat Fakültesi Biyoloji Bölümü Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selçuk Hazır, dünyanın en saygın mikrobiyoloji dergilerinden biri olan ‘Frontiers in Microbiology’ Dergisi’nin çıkaracağı ‘New Antimicrobial Peptides From Bacteria/Invertebrate Obligate Symbiotic Associations’ başlıklı özel sayısı için dergi tarafından seçilen beş editörden biri oldu
15
11
ADÜ Kan Bağışları ile Farkındalık Yaratıyor Üniversitemiz fakülte ve meslek yüksekokulları yaptıkları kan bağışı kampanyaları ile farkındalık yaratmaya devam ediyor. Aydın Türk Kızılay Kan Merkezi iş birliğiyle yürütülen çalışmalarla Söke İşletme Fakültesi, Bozdoğan Meslek Yüksekokulu (MYO) ve Köşk MYO’da kan bağışı gerçekleşti.
15
11
Spor Farklı Nesilleri Buluşturdu Üniversitemiz Koçarlı Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, 14 Kasım 2019 tarihinde Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne bağlı Aydın Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi sakinleri ile “Nesiller Buluşuyor Projesi” kapsamında bir araya geldi.