ADÜ Menü

Elektrik-Elektronik Mühendisliği
Mühendislik Fakültesi

Haberler
Eki
6
Tanışma Çayı 6 Ekim 2022 Perşembe günü, bölümümüz Hazırlık sınıfı ve 1. sınıf öğrencilerine yönelik "Tanışma Çayı" etkinliği gerçekleştirilmiştir. Etkinliğe fakültemiz Dekanı Sayın Prof. Dr. İsmail BÖĞREKÇİ, Dekan Yardımcısı Sayın Prof. Dr. Pınar DEMİRCİOĞLU, Böüm Başkanımız Sayın Prof. Dr. Olcay ÜZENGİ AKTÜRK, Fakülte Sekreteri Sayın Osman KULA, bölümümüzdeki ve diğer bölümlerdeki öğretim elemanları ve değerli öğrencilerimiz katılmıştır. Karşılıklı sohbet havasında samimi bir ortamda gerçekleştirilen bu etkinliğe katılan herkese teşekkür ederiz.  Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölüm Başkanlığı  
Ağu
10
PLC Laboratuvar Ekipmanlarının Kurulum ve Eğitimi Faaliyeti Birçok sektörde ileri teknoloji ürünleriyle dikkat çeken Mitsubishi Electric, Elektrik-Elektronik Mühendisliği bölümümüzü ziyarette bulundu. Kendileri tarafından 5 Adet PLC Eğitim Setinin kurulumu yapılarak hibe edildi. PLC'ler ile ilgili eğitimi veren Mitsubishi Electric Eğitim ve Üniversiteler Takım Lideri Gözde GÜÇYETER Haberleşme Sistemleri hakkındaki güncel gelişmeleri aktardı. Mitsubishi Electric tarafından üniversiteye hibe edilen PLC eğitim setleri sayesinde lisans ve lisansüstü öğrencileri derslerde, deneysel çalışmalarda, sanayi odaklı mezuniyet projeleri ve lisansüstü tezlerinde çalışmalarına farklı bir perspektif katabilecekler. Faaliyet: Mitsubishi Elektrik firmasının daha önce Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümüne hibe ettiği PLC Laboratuvar ekipmanlarının kurulum ve eğitimi. İlk iki gün Mitsubishi Elektrik firması Eğitim ve Üniversiteler Takım Lideri Gözde GÜÇYETER tarafından, ADÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Kontrol Laboratuvarında kurulum ve eğitim yapılmıştır. 3. Gün, Alper YAVUZ tarafından uzaktan eğitim ile PLC uygulamaları yapılmıştır.   Faaliyet tarihi: 07.10.2022-10.10.2022 arası (3 günlük faaliyet) Katılımcılar:   Eğitmen: Gözde GÜÇYETER (Mitsubishi Elektrik-Eğitim ve Üniversiteler Takım Lideri) Alper Yavuz (Mitsubishi Elektrik) Alperen AYDIN (Mitsubishi-Çolban Elektrik, Aydın) Doç. Dr. Coşkun DENİZ (Bölüm Başkanı, Elektromagnetik Alanlar ve Mikrodalga Tekn. AbD. Başk.)Doç. Dr. Yılmaz KALKAN (Elektronik Haberleşme AbD. Başk.)Dr. Öğr. Üy. M. Mine ÖZYETKİN (Bölüm Başk. Yrd., Kontrol AbD. Başk.)Dr. Öğr. Üy. Atilla DÖNÜK (Elektrik Mak. ve Güç. Elektroniği AbD. Başk.)Arş. Gör. Dr. İsmail YARİÇİ (Elektromagnetik Alanlar ve Mikrodalga Tekn. AbD. Öğr. El.)Arş. Gör. Önem YILDIZ (Elektronik Haberleşme AbD. Öğr. El.)Arş. Gör. Ahmet Hulusi GÜLSEREN (Elektronik Haberleşme AbD. Öğr. El.)    
Üniversite Haber Merkezi
29
11
Rektörümüz, Kültür ve Turizm Eski Bakanı Atilla Koç ve Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler’i Makamında Ağırladı 59. hükümet kültür ve Turizm Bakanı, TBMM 22. ve 23. Dönem AK Parti Aydın Milletvekili Atilla Koç ve Köşk Belediye Başkanı Nuri Güler ile beraberindeki heyet 29 Kasım 2022 tarihinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.
29
11
Rektörümüz, ‘Sosyal Arabuluculuk’ Yemin Törenine Katıldı Adalet Bakanlığı ile Şiddetle Mücadele Vakfı (HEGEM) işbirliğinde, 11. Kalkınma Planı ve İnsan Hakları Eylem Planı çerçevesinde hayata geçirilecek olan “İnsan Hakları ve Şiddetle Sivil Mücadele Bilincini Güçlendirici Saha Aktörleri Yetiştirme Projesi”, 25 Kasım 2022 tarihinde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nde (TOBB) düzenlenen programla tanıtıldı.
29
11
Rektörümüz, Türk Veteriner Hekimleri 50.Büyük Kongresine Katıldı Türk Veteriner Hekimleri Birliği Merkez Konseyi tarafından düzenlenen Tarım ve Orman Bakanı Prof. Dr. Vahit Kirişci’nin teşrifleriyle, 26-27 Kasım 2022 tarihleri arasında “Türk Veteriner Hekimler Birliğinin 50. Büyük Kongresi ” gerçekleştirildi.
28
11
Öğrencimiz Türkiye Gençler Üçüncüsü Oldu Üniversitemiz Bilardo Öğrenci Topluluğu Başkan Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi öğrencisi Hakan Görgüç, Türkiye Bilardo Federasyonu Başkanlığı tarafından 16-18 Kasım 2022 tarihleri arasında Ankara’da düzenlenen 2022 Yılı 3 Bant Gençler (U21) Türkiye Şampiyonası Final Etabında, Türkiye Gençler 3.sü oldu.