ADÜ Menü

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Psikoloji Bölümü

Mezun Görüşleri

"Ne söylesem eksik bir değerlendirme olacak, iyi ki Adnan Menderes Üniversitesi-Psikoloji Bölümüydü. Gün geçtikçe büyüyen bir aile oluyoruz ve içinde bulunmuş orada yetişmiş olmak insana gurur veriyor. Kısaca bahsedecek olursam, en büyük gayeleri bizi etik ilkelere uyan ve sahip çıkan donanımlı birer meslektaş olarak yetiştirmek olan çok değerli ve psikoloji alanında her öğrencinin ders almak isteyeceği çok kıymetli hocalarımız var. Gerek öğrencilik hayatımızda gerekse meslek hayatımızda ne zaman ihtiyaç duysak her zaman yanımızda olacaklarını ellerinden geleni yapacaklarını sonuna kadar hissettirdiler. Bu bağın hiçbir şekilde kopmayacak bir bağ olduğunu ve ne zaman ihtiyaç duysak her an ulaşabileceğimizi üstüne basa basa belirten, bir bebek büyütür gibi özenle bize emek veren hocalardı onlar. Bu bölümde sadece bir psikolog nasıl olunuru değil nasıl iyi bir psikolog olunuru öğrettiler. Her şeyden önce etik ilkelerin değerini ve onlara uymamızı aşıladılar. Olaylara bütüncül bir bakış açısıyla ve eleştirel perspektiften bakabilmemizi sağladılar. Her şey için her birine ayrı ayrı teşekkürlerimle. Velhasıl en içten bir iyi ki..." Kader Bozkurt (2019 yılı mezunu)

''Psikoloji okumak benim için bir yolculuk gibi. Bu yolculuğun başlangıcı olan lisans eğitimimde etik ilke ve sorumluluklarımıza bağlı kalmayı ve mesleğimizin standartlarını en yüksek düzeyde uygulama gayreti içinde olmayı hocalarımızın özverili çalışmaları ve emekleri sayesinde öğrendim. Bu etik farkındalıkla mezun olabildiğim için kendimi çok şanslı hissediyorum. Her bir hocama bana kattığı her şey için ayrı ayrı çok teşekkür ederim..."  Bilge Çetinkaya (2021 yılı mezunu)

''Psikoloji benim için sonu görünmeyen bir denizde ilerledikçe yeni yerler keşfedeceğim bir alandı. Bu noktada bölümümüzün bize psikolojinin pek çok farklı alt alanından dersler sunmasının gelişimime büyük katkısı olduğunu söylemeliyim. Bizleri öncelikle mesleki ahlak bilincine sahip, sorgulayan ve araştıran bireyler olarak meslek hayatımıza hazırlayan ve psikoloji alanında yapacağım yeni keşifler için rehber olan tüm değerli hocalarıma emekleri için çok teşekkür ederim.'' Hacer Değirmenci (2021 yılı mezunu)