ADÜ Menü

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Psikoloji Bölümü

Bölüm Tanıtımı

          Aydın Adnan Menderes Üniversitesi Psikoloji Bölümü, Fen Edebiyat Fakültesi bünyesinde 06.05.2005 tarihinde kurulmuştur. Bölüm günümüzde Psikoloji Bölümü adıyla lisans ve Klinik Psikoloji Doktora ve Yüksek Lisans Programlarıyla lisansüstü eğitim vermektedir. Psikoloji Bölümü lisans programı, ilk öğrencilerini 2015-2016 akademik yılında almıştır. Bölümde, Klinik Psikoloji Doktora Programı ise ilk olarak 2013-2014 eğitim öğretim yılında Psikiyatri Anabilim Dalı öğretim elemanlarının desteği ile açılmıştır. Günümüzde, 21 öğrenci ile klinik psikoloji lisansüstü programları etkinliğini sürdürmektedir. 

           Bölümde tam zamanlı olarak çalışan 1 profesör, 2 doçent, 7 doktor öğretim üyesi, 1 araştırma görevlisi doktor ve 3 araştırma görevlisi bulunmaktadır. Ayrıca Eğitim Fakültesi'nden 1 öğretim üyesi de lisans derslerinin verilmesinde görev almaktadır. 

           Bölümde Bilişsel Psikoloji Laboratuvarı, Nöropsikoloji Laboratuvarı, Yakın İlişkiler Araştırma Laboratuvarı, Yaşam Boyu Gelişim Laboratuvarı ve Klinik Psikoloji Uygulama Laboratuvarı olmak üzere 5 adet laboratuvar bulunmaktadır.