ADÜ Menü

İnsan ve Toplum Bilimleri Fakültesi
Psikoloji Bölümü

Erasmus

           Erasmus programı, yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa Birliği programıdır. Yükseköğretim kurumlarının birbirleri ile ortak projeler üretip hayata geçirmeleri; kısa süreli öğrenci ve personel değişimi yapabilmeleri için karşılıksız mali destek sağlamaktadır. Avrupa  üniversiteleriyle öğrenci ve personel değişim programı olan Erasmus bölümümüzde de faaliyet göstermektedir.

Bölümümüzün Erasmus Programı kapsamında anlaşmalı olduğu üniversiteler:

  • Dimitrie Cantemir University (Romanya)
  • Seconda University Degli Studi Di Napoli (İtalya) 
  • Helena Chodkowska University of Man. and Law (Polonya)
  • Kazimierz Wielki University (Polonya)
  • Universidade de Evora (Portekiz)

         Program kapsamında bölümümüzde gerçekleşmiş öğrenci ve personel değişimleri bulunmaktadır. Prof. Dr. Hacer Harlak 4-12 Mayıs 2008 tarihlerinde Universita Degli Studi di Napoli'ye ve Dr. Ansis Jurģis Stabingis 24-26 Eylül 2008 tarihlerinde bölümümüze değişim gerçekleştirmişlerdir. 

         Ayrıca, şimdiye kadar 7 öğrencimiz Erasmus hareketliliği kapsamından yararlanarak Avrupa üniversitelerinde eğitim görme şansı yakalamışlardır. Romanya Dimitrie Cantemir Üniversitesi'nden 1 öğrenci de yine Erasmus değişimi kapsamında bölümümüzde 1 dönem eğitim görmüştür. 

         Bölüm olarak, daha fazla ikili anlaşma yaparak öğrencilerimizin seçeneğini artırma noktasında girişimlerimiz devam etmektedir.

 

Ayrıntılı bilgi için üniversitenin dışilişkiler ofisi web sayfası (http://www.idari.adu.edu.tr/disiliskiler/) ziyaret edilebilir.

 

 

Psikoloji Bölümü Erasmus Programı Sorumlusu: Dr. Öğr. Üyesi Gözde SAYIN KARAKAŞ