BASINDAN HABERLER TARIMSAL ÜRETİMDE ÜRÜN DESENİ PLANLAMASI ve AYDIN İLİ ÖRNEĞİ

TARIMSAL ÜRETİMDE ÜRÜN DESENİ PLANLAMASI ve AYDIN İLİ ÖRNEĞİ

ŞESAM’IN “TARIMSAL ÜRETİMDE ÜRÜN DESENİ PLANLAMASI ve AYDIN İLİ ÖRNEĞİ” KONULU TOPLANTISI  İLGİYLE KARŞILANDI

 

Şehir Sağlığını Geliştirme, Araştırma  ve Uygulama Merkezi (ŞESAM) tarafından 10 Aralık  2009 tarihinde Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonunda  yapılan “Tarımsal Üretimde Ürün Deseni Planlaması ve Aydın İli  Örneği” konulu bilgilendirme toplantısına ilgi büyüktü.

Toplantıya Aydın Vali Yardımcısı Beyazıt Bestami ALKAN, İlçe Belediye Başkanları, Sanayi Odası, Ticaret Odası, Ticaret Borsası üyeleri ile Bakanlık İl Müdürlükleri, Üniversitemiz öğrencileri ve öğretim elemanları  katıldı.

Merkez Müdür Yardımcısı Okt. Peri Banu NEMUTLU’nun  açılış konuşmasının ardından, Üniversitemiz Rektör Yardımcısı ve Ziraat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ekmel TEKİNTAŞ ve Vali Yardımcısı Beyazıt Bestami ALKAN’ın “Tarımsal üretimde ürün deseni” ile  ilgili görüşlerini belirten konuşmaları ilgiyle dinlendi.

Tarımsal Araştırmalar Genel Müdürlüğü Ziraat Mühendislerinden Dr. Meral PEŞKİRCİOĞLU ile Dr. Ali MERMERCİOĞLU;  TÜBİTAK ödüllü projeleri  üzerinde Aydın İli ve İlçelerinin ürün deseni planlamasıyla ilgili bilgilendirme ve örneklendirme yaptılar.

Toplantının ardından Aydın ilinde ürün deseni planlamasının yapılabilmesi ve geliştirilebilmesi için son derece samimi değerlendirmeler yapıldı. Bu konuda gerekli girişimlerin yapılması bekleniyor.

 Dosyayı İndirmek İçin Tıklayın

Okunma Sayısı : 0 Son Okunma : 13.1.2020 11:46

TARIMSAL ÜRETİMDE ÜRÜN DESENİ PLANLAMASI ve AYDIN İLİ ÖRNEĞİ/Şehir Sağlığını Geliştirme Araş. ve Uyg. Merkezi/Adnan Menderes Üniversitesi