ADÜ Menü

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Psikolojik Danışma ve Rehberlik Uygulama ve Araştırma Merkezi (PDRM)

DUYURULAR
Oca
27
Uluslararası Sağlık, Estetik ve Medikal Kariyer Fuarı  
Ara
20
Ege Bölgesi Kariyer Fuarı 2023 “Yetenek Her Yerde” temasıyla, 2019 yılında yola çıkan Bölgesel Kariyer Fuarları, Cumhurbaşkanlığı Himayelerinde, İnsan Kaynakları Ofisi Başkanlığı tarafından üniversiteler, kamu ve özel sektör kurumları ve meslek odalarının iş birliği ile gerçekleştirilen kariyer etkinlikleridir. Her bölgede gerçekleştirilen bu etkinliklerden biri olan “Ege Bölgesi Kariyer Fuarı” Üniversitemizin paydaşlığı ile Pamukkale Üniversitesi ev sahipliğinde 24-25 Şubat 2023 tarihlerinde Denizli Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekçi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecektir.Öğrenci ve mezunlar etkinliğe geldiklerinde firmaların insan kaynakları yetkilileri ile iş/staj fırsatları, kariyer imkanları gibi konularda ilk ağızdan bilgi alabileceklerdir. Ayrıca çeşitli kişisel ve mesleki gelişim etkinliklerine, panellere, mülakat simülasyonlarına ve firmaların insan kaynakları temsilcileriyle yapılacak mülakatlara katılabilecektir.Ege Bölgesi’ndeki 16 farklı üniversitenin öğrencilerinin/mezunlarının katılımına açık olacak bu organizasyonda; İş fırsatı yakalamak isteyen öğrenciler ve mezunlar, staj imkanı arayan ara sınıf öğrencileri, kariyer hedeflerini farklılaştırmak ve geliştirmek isteyen ön lisans, lisans, lisansüstü öğrencileri ve mezunlar katılım göstereceklerdir.Öğrencilerimiz https://www.yetenekkapisi.org/ platformuna kayıt olmalı ve platform üzerinden EGEKAF 23’e başvuru yapmalıdır. 
Kas
14
YÖK Uyuşturucu İle Mücadele Broşürü  
Üniversite Haber Merkezi
26
01
ABD Tahıl Konseyi ve ABD Tarım Bakanlığından Ziraat Fakültemize Ziyaret Üniversitemiz Ziraat Fakültesi Su Ürünleri Mühendisliği Bölümü ile ABD Tahıl Konseyi (US Grains Council, USGC) arasında imzalanan iyi niyet sözleşmesi çerçevesinde oluşturulan projenin biten ilk etabını değerlendirmek ve bundan sonra yapılacak çalışmaları planlamak amacıyla ABD Tahıl Konseyi ve ABD Tarım Bakanlığı yetkilileri bir araya geldi.
26
01
Araştırma Görevlimizin Tezi İkincilik Ödülü Aldı Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Ayşe Yılmaz, Gazi Üniversitesi tarafından düzenlenen “En Başarılı Doktora Tezi” yarışmasında, Prof. Dr. Serçin Karataş danışmanlığında yazmış olduğu “Açık ve Uzaktan Eğitim Öğrencilerinin Öğrenime Devam Etme ve Öğrenimi Bırakma Nedenlerinin İncelenmesi” adlı teziyle ikincilik ödülüne layık görüldü.
26
01
Didim Kaymakamı Rektörümüzü Makamında Ziyaret Etti Didim Kaymakamı Can Kazım Kuruca, 25 Ocak 2023 tarihinde Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Osman Selçuk Aldemir’i makamında ziyaret etti.
26
01
Buharkent Meslek Yüksekokulu Akademik Kurul Toplantısı Gerçekleşti Akademik Kurul Toplantısı, Buharkent Meslek Yüksekokulu Konferans Salonu’nda 25 Ocak 2023 tarihinde Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Aytaç başkanlığında akademik personelin katılımlarıyla gerçekleşti.