ADÜ Menü

Aydın Adnan Menderes Üniversitesi
Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi

HABERLER / DUYURULAR
Şub
24
Corona virüs ile ilgili bilgilendirmeler yapıldı Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve dünyada giderek yayılan corona virüsü ile ilgili gerekli koruma ve kontrol önlemlerinin alınması amacıyla fakültemiz enfeksiyon kontrol komitesi tarafından hazırlanan afişler fakültemizde görülebilir yerlere asılarak hasta, hasta yakınları, tüm personel ve öğrencilerin bilgilendirilmesi sağlandı.  Ayrıca fakültemiz çalışanları ve öğrencileri bu konuda hazırlanan eğitim sunumu ile bilgilendirildi.   
May
12
Hemşireler Günü Pandemi sürecinde canla başla çalışarak bizlere destek olan, sağlığımız için emek veren tüm hemşirelerimizin Hemşireler Günü kutlu olsun.   
Kas
29
Tıbbi Sekreterler Günü Kutlaması 29 Kasım Tıbbi Sekreterler Günü vesilesiyle hastane yönetimimiz tıbbi sekreterlerimize karanfil dağıtıp günlerini kutladı.    
Kas
24
24 Kasım Öğretmenler Günü Ağaç Dikme Töreni Fakültemiz Dekanı ve Ağız ve Diş Sağlığı Hastanemiz Başhekimi Eğitim Fakültemizin 24 Kasım Öğretmenler Günü vesilesiyle şehit öğretmenlerimiz anısına düzenlemiş olduğu ağaç dikme törenine katılarak Fakültemiz adına fidan diktiler. Dekanımız; Rektör Yardımcımız sayın Prof. Dr. Cumali ÖKSÜZ ve Eğitim Fakültesi Dekanı sayın Prof. Dr. Nuri KARASAKALOĞLU'na düzenledikleri bu çok anlamlı ve güzel organizasyon için teşekkürlerini sundu.   
Kas
23
SAS ADSH Seti Kapsam Revizyonu Toplantısı "SAS ADSH Seti Kapsam Revizyonu" hakkında istişare toplantısı gerçekleştirildi. Türkiye Sağlık Enstitüleri Başkanlığı ve Sağlık Bakanlığı işbirliği ile yakın zamanda gerçekleştirilen "SAS ADSH Seti Kapsam Revizyonu" hakkında istişare toplantısı 20.11.2020 tarihinde gerçekleştirildi.  Başhekimimiz Dr. Öğr. Üyesi Hasan Onur ŞİMŞEK ve alanında uzman kişilerin katılımı ile gerçekleştirilen toplantıda "SAS ADSH Seti Kapsam Revizyonu " ve “ ADSH Standart Seti Uygulama Rehberi ” hakkında görüş alışverişinde bulunuldu. Yapılan çalışmaların ülkemiz de ağız ve diş sağlığı hizmeti sunan kurum ve kuruluşlara için değer yaratmasını diliyoruz.