Adnan Menderes Üniversitesi
 
Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi
Araştırma ve Uygulama Merkezi
Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi
Araştırma ve Uygulama Merkezi
ANA SAYFA
GENEL BİLGİLER
YÖNETİM
STRATEJİK PLAN
ETKİNLİKLER
SİTE HARİTASI
RESİM GALERİLERİ
BİLGİ EDİNME
İLETİŞİM FORMU
ARAMA
Google 

Genel Bilgiler

  ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ ARAŞTIRMA VE UYGULAMA MERKEZİ

ADÜ Atatürk İlkeleri Ve İnkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi 2002 yılında kuruluşunu tamamlamıştır. Merkez Atatürk İlke ve Devrimlerinden ödün vermeden, milli değerler çerçevesinde birleştirici, bütünleştirici araştırma ve incelemeler yapmaktadır.

Atatürkçülüğü Türk ulusuna akıcı, bilimsel yöntemlerle anlatmak ve sonuçlarını değerlendirmek merkezin en önemli amaçları arasındadır. Merkezin diğer amaçları da Atatürk İlke ve Devrimlerini amacına ulaştırmak için etkinlikler yapmak, konuyla ilgili yayınlar yapmak, Atatürk İlke ve devrimleriyle ilgili konferanslar, paneller, seminerler, kongreler ve bilimsel toplantılar düzenlemek, yurtiçi ve yurt dışında Türk Devrimi ve Atatürkçülük ile ilgili etkinliklere katılımı sağlamak ve bu toplantıların sonuçlarını Türk halkına aktarmak.

Atatürk ilke ve devrimlerini bir bütün olarak ele alıp bilgi ve belge birikimini arttırarak kolay ulaşılır ve kullanılabilir hale getirmek. Bu yönde Milli Mücadele ve Türkiye Cumhuriyetini genç kuşaklara daha iyi anlatabilmek üzere mevcut kaynakların dışında görsel zenginliği öne çıkaracak fotoğraf, slayt, film gibi belgelerle bilgi kaynaklarına ulaşma ve bunlarla Milli Mücadele, Türk Devrimi müzelerini oluşturma Atatürk İlke ve Devrimlerine yönelik yerel, ulusal ve uluslar arası yayınları bir araya getirerek Üniversite bünyesinde bir Atatürk Kütüphanesi kurmak.

Çalışma ve araştırma konularıyla ilgili olarak Aydın’da, Türkiye genelinde ve uluslar arası düzeyde üniversiteler ve akademik çevrelerle işbirliği yapmak, kamu kuruluşları, yerel yönetimler, basın ve özel kuruluşlarla köprü kurmak. Atatürk ve Türk Devrimi ile ilgili gerçekleştirilecek etkinlikleri bu sayede tüm halkı kucaklayacak konuma getirmek. Aydın ve Türkiye de Atatürk İlke ve İnkılapları ile ilgili çalışma ve etkinlikleri yakından takip ederek, bu konuda faaliyet gösterecek kişi ve kuruluşları teşvik etmek.

Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi Bölümü ile ortak hareket edilerek bilimsel etkinliklerde aktif görev alınması ve üniversite bünyesinde verilen derslere katkı sağlamak, Araştırma merkezinin çalışmalarını ADÜ öğretim üye ve idari personelinin katılımını sağlamaktır.

Yerleşim :

 Fen-Edebiyat Fakültesi Adnan Menderes Üniversitesi Merkez Kampüsü /AYDIN

Tel: 0256 2128498 / dahili:  1888

 

 


[ Önceki Sayfaya Geri Dön ]

Bu konu en son 11 Ağustos 2022 (07:48) tarihinde okunmuştur
Konu toplam 3852 kişi tarafından okunmuştur.
Adnan Menderes Üniversitesi Ziyaretçi İstatistikleri
Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi Araştırma ve Uygulama Merkezi Site Sorumluları