ADÜ Menü

Veteriner Fakültesi
Anatomi Anabilim Dalı

GENEL BİLGİLER

     Adnan Menderes Üniversitesi Veteriner Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Prof. Dr. Hasan ERDEN  başkanlığında, Prof. Dr. M. Kamil ÖCAL (Emekli) ,Prof. Dr. İlknur DABANOĞLU ,Prof. Dr. M. Erkut KARA ,Prof. Dr. Erkut TURAN, Doç. Dr. Figen SEVİL KİLİMCİ, Arş. Gör. Firuze TÜRKER'den oluşan kadrosuyla 1995-1996 Eğitim Öğretim yılından beri faaliyetlerine devam etmektedir.

MİSYONUMUZ

      Anabilim Dalımız öğrencilere, klinik uygulamalarda kullanabileceği evcil memeli ve kanatlı hayvanların anatomik yapılarını sunmayı ve öğrencileri bilimsel çalışmalara özendirmeyi hedeflemiştir. Bu süreç içerisinde anabilim dalımızın ilkesi, öğrencilerin taleplerini karşılayarak, memnuniyetini sağlamaktır.

      Anabilim Dalımızda bulunan akademisyenler öncelikle kemik morfometrisi, biyomekanik ve periferik sinir sistemi konularında araştırmalar yaparak, bu çalışmalardan elde edilen sonuçları herkesin bilgisine sunmayı hedeflemiştir. Ayrıca anabilim dalımızda, eğitim materyali ve ekonomik gelir sağlamak amacıyla iskelet ve anatomik modellerin yapımı da gerçekleştirilmektedir.
 
      Mezunlarımız Veteriner Hekimlik için gerekli olan anatomik bilgiye ve anatomi alanındaki yeni gelişimleri takip edebilecek yeteneğe sahip olmaktadır.