ADÜ Menü

Sağlık Bilimleri Enstitüsü
Anatomi Anabilim Dalı (Tıp)

Üniversite Haber Merkezi
13
09
‘Antik Tarihe Genç Bakış’ Ekibi Üniversitemizde Avrupa Birliği Erasmus+ Gençlik Programı kapsamında, Türkiye Ulusal Ajansı ile Üniversitemiz tarafından desteklenen “Antik Tarihe Genç Bakış” adlı gençlik projesinin katılımcıları, 13 Eylül 2019 tarihinde AİSYEM’de gerçekleşen toplantıyla bir araya geldi.
13
09
Aydın Ahiliği Öğretim Üyemiz Tarafından Kaleme Alındı Üniversitemiz ile Aydın Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinin ortak geliştirdiği proje kapsamında; Fen-Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Dr. Öğretim Üyesi Kemal Ramazan Haykıran tarafından, Aydın’da önemli bir yeri olan ‘Ahilik’ geleneği kitap haline getirildi.
12
09
Devesütü (Camelmılk) PRIMA Proje Ekibinden Üniversitemize Ziyaret İspanya Tarım Gıda ve Teknoloji Araştırma Enstitüsü (IRTA) önderliğinde hazırlanan ve Avrupa Komisyonu PRIMA (Partnership for Research and Innovation in the Mediterranean Area/Akdeniz Bölgesinde Araştırma ve Yenilikçilik Ortaklığı) programı tarafından desteklenen 'Devesütü - Akdeniz Havzasında Deve Sütü Üretimi, İşlenmesi ve Tüketiminin Arttırılması' başlıklı projenin ekibi, 1-6 Eylül 2019 tarihleri arasında Üniversitemizi ve projenin paydaşı olan diğer işletmeleri ziyaret etti.
12
09
Öğretim Üyemiz ve Öğrencisinden En İyi Poster Ödülü Başarısı Üniversitemiz Veteriner Fakültesi Farmakoloji ve Toksikoloji Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Selim Sekkin ve Uzm. Biyolog -Yüksek Lisans Öğrencisi Kübra Güney Kaya tarafından hazırlanan poster bildiri, 4-7 Eylül 2019 tarihleri arasında Kayseri Erciyes Üniversitesinde düzenlenen I. Uluslararası – VI Ulusal Veteriner Farmakoloji ve Toksikoloji Kongresi’nde en iyi poster ödülüne layık görüldü.