ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
Ara
14
DÜŞLE, GERÇEK OLSUN   “DÜŞLE, GERÇEK OLSUN” ADLI SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ ÖĞRENCİLERİMİZE TANITILDI. Yüksekokul Müdürümüz Doç.Dr. Çağrı KÖROĞLU ve Aymelek Derneği Başkanı Yurdagül ALTINBAŞ’ ın konuşmacı olarak katıldığı söyleşide Yüksekokulumuz ve Aymelek Derneğinin ortaklaşa  gerçekleştireceği “Düşle, Gerçek Olsun” adlı sosyal sorumluluk projesinin amacı, içeriği ve süreci öğrencilerimize anlatıldı. Öğrencilerimizin sahada çalışmalarına olanak sağlayacak, iş yaşamlarında ve hayatlarında; tavır, yaklaşım, sorun çözme ve iletişim konusunda bilgi ve beceri kazandırması amaçlanan proje öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi ile karşılandı. Aymelek Derneğinin bugüne kadar yapmış olduğu çalışmalarının yer aldığı sunumlar öğrencilerimiz tarafından büyük beğeni topladı. Öğrencilerimizin sorularına da cevap bulduğu söyleşide öğrencilerimizin projeye olan inancı ve katılma istekleri mutluluk yarattı. Aymelek Derneğinin Yöneticileri, Prof.Dr. İsmail TUFAN’ ın Baş Asistanı Sıla AYAN, Öğretim Elemanlarımız, Basın Mensupları ve Öğrencilerimizin katıldığı söyleşi sonucunda projemizin ilk adımı atılmış oldu. FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN.  
Eki
31
ULUSLARARASI ÖĞRENCİ TOPLULUĞUNUN YÜKSEKOKULUMUZU ZİYARETİ   ULUSLARARASI ÖĞRENCİ TOPLULUĞUNUN YÜKSEKOKULUMUZU ZİYARETİ Adnan Menderes Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Topluluğu Yüksekokul Müdürümüzü makamında ziyaret etti. Uluslararası Ticaret ve Finansman Bölümü İkinci Sınıf Öğrencilerinin gerçekleştirdiği ziyarette Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Doç. Dr. Çağrı KÖROĞLU’ nun öğrencileri hocalarının dersi tane tane ve anlaşılır bir şekilde anlatmasından ve Türkçelerini ilerletmeleri konusunda yapmış olduğu yardımlardan, dersleri bol örneklerle açıklamasından aynı zamanda ticaretin önemini çok rahat kavrayabildikleri için memnuniyetlerini dile getirdiler. Mezun olduklarında muhakkak Avrupa Ülkeleri, Arap Ülkeleri ve Türkiye’ nin de içinde bulunacağı Ticari İşletmeler kurmak istediklerini söylediler. Türkiye’ yi çok beğendiklerini, huzur içerisinde okuduklarını ve Rektörümüz Cavit BİRCAN’ nın kendilerine bir telefon kadar yakın olduğunu aynı zamanda her etkinliklerinde kendisinden tam destek aldıklarını ve teşekkürlerini ilettiler.  
Eki
31
KIZ MESLEK LİSESİ ÖĞRENCİLERİNİN YÜKSEKOKULUMUZU ZİYARETİ   Nahit Menteşe Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Hasta ve Yaşlı Bakımı Hizmetleri bölümü son sınıf öğrencileri sınıf öğretmenleri Feray AYDIN ve Müdür Yardımcısı Ayşen EKER eşliğinde Yüksekokulumuzu ziyaret etti. Yüksekokul Müdürümüz Doç.Dr. Çağrı KÖROĞLU tarafından karşılanan öğrenciler Yüksekokulumuz personeli Müzehher GÜNYOL eşliğinde Sümer Kampüs alanını Derslikleri ve Uygulama laboratuvarını gezdiler. Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Sultan KILIÇ’ ın dersine üniversite öğrencilerimizle birlikte katıldılar, ardından ziyarete gelen öğrencilere Yüksekokulumuz, Eğitim sistemimiz ve uygulamalarımız hakkında bilgiler verildi. Öğrenciler bilgilendirme sonrasında teknik gezinin kendilerine tercih konusunda oldukça yardımcı olduğunu Yüksekokulumuzu da tercih listelerine mutlaka ekleyeceklerini belirttiler. RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYIN  
Eyl
29
ORYANTASYON EĞİTİMİ   NAZİLLİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİ ORYANTASYON EĞİTİMİNDE BULUŞTU   Üniversitemiz Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı birinci sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon eğitimi  29 Eylül 2017 Cuma Günü saat 10:30 da Sümer Kampüste bulunan Konferans Salonunda gerçekleştirildi..  Eğitime Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personelinin yanı sıra birinci sınıf öğrencileri katıldı. Eğitim sunumunu yapan  Yüksekokul  Müdürü Doç.Dr.Çağrı KÖROĞLU Üniversitemiz ve Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu hakkında bilgiler verdi. Programda, akademik ve idari personel tanıtılırken, öğrencilerin her türlü sorunlarında danışman hocalarının yanı sıra tüm hocalara ulaşıp danışabilecekleri vurgulandı. Yüksekokulumuzun Sağlık konusunda hassasiyeti ,yapılan sosyal sorumluluk projeleri ,Nazilli Devlet Hastanesi,Dersliklerimizde bulunan Uygulama Laboratuvarı ,Pamukören Rehabilite Merkezi ve Horsunlu  Huzurevlerinde  gerçekleştirilen uygulamalı alınan derslerle ilgili bilgiler verdi. Öğrenciler Eğitim programlarını ve Okullarını daha yakından tanımaya olanak sağladıkları için etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.          
Nis
3
SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ   "Sosyal Sorumluluk" dersi kapsamında gerçekleştirilen Yukarı örencik köyü  eğitimleri köy halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. 24 Mart 2017 Cuma günü gerçekleştirilen eğitimimiz kapsamında Yukarı Örencik Köy Okulunda okul öğrencilerine ilk yardımın önemi ve yaralanmalarda güneş çarpmlarında, bayılmalarda ve arı sokmalarında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme yapıldı aynı zamanda köyde bulunan kadınlar için meme, serviks (rahim ağzı) ve kolorektal kanserler ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu. KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkez) de görevli Ebe Elif TERZİ nin de katıldığı etkinliğimiz kadınlar ve çocukların bilgilendirilmesinde etkili olmuştur.   RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.