ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
May
12
HUZUREVİ ETKİNLİĞİ Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen Sosyal Sorumluluk Projeleri Dersi kapsamında  Yüksekokul öğrenicilerimiz Nazilli Haluk ALICIK Huzurevinde bulunan yaşlılar ve personele Osteoporos (Kemik Erimesi) ve KOAH (Kronik Akciğer Hastalıkları) hakkında bilgilendirme eğitimi düzenledi. Projemiz özellikle yaşlılıkla beraber artan fonksiyon kayıplarına dikkat çekerek yapılması gerekenler konusunda yaşlıların ve Huzurevi personelinin bilinçlenmeleri konusunda yarar sağladı.   RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.  
May
12
TANSIYON ÖLÇME ETKİNLİĞİ Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından yürütülen Sosyal Sorumluluk Projeleri Dersi kapsamında  Yüksekokul öğrenicileri tarafından ücretsiz olarak Nazili Belediyesi önünde HALKIMIZA ücretsiz TANSİYON ÖLÇÜMÜ hizmeti sunulmuştur. Her Yıl gerçekleştirilen Proje 17 MAYIS HİPERTANSİYON GÜNÜ’ne farkındalık yaratmak ve öğrencilere tansiyon ölçme pratiği kazandırmak amacıyla gerçekleştirilmiştir. Geçtiğimiz yıl 3 gün süreyle yapılan projeden Nazilli halkından 3700 kişi yararlanmış olup, yoğun ilgi olması nedeniyle bu yıl tekrarlanmıştır. Proje Nazilli Belediyesinin destekleriyle yapılmıştır. Bu yıl düzenlenen projemizde hipertansiyonun öneminin yanısıra Beden Kitle İndeksi de ölçülerek bireylere obezite ve zararları hakkında bilgilendirme yapılmıştır.   RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.  
Nis
14
MUTLU OL, SAĞLIKLI YAŞLAN   Yüksekokulumuzun Sağlık Haftası kapsamında düzenlemiş olduğu Mutlu Ol, Sağlıklı Yaşlan adlı panel 12 Nisan 2017 Çarşamba günü Küçük Sanayi Sitesi Sosyal Tesisleri Konferans Salonunda gerçekleştirildi. Panel Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç.Dr.Çağrı KÖROĞLU açılış konuşmasında “Hayattaki en büyük korkularımdan birisi yaşlandığım zaman yakınlarıma vereceğim eziyeti hissetme duygusudur. Yüksekokul olarak sağlıklı ve aktif yaşlanmayı vurgulamayı amaçladığımız panelimiz yaşlanma sürecinde sağlıklı bireylerin arttırılmasını hedeflemektedir. Temel hedefimiz yaşlılığa ve engelliliğe farkındalığı arttırmaktır.” Diyerek katılımcılara verdikleri desteklerden ötürü teşekkür ederek konuşmasına son verdi. Panelimize sırası ile Tıp Fakültesinde Prof.Dr. Samet KAFKAS kadın ve sağlıklı yaşamak başlıklı konuşmasını yaptı. Daha sonra Sağlık bilimleri Fakültesinden Doç.Dr. Serdal ÖĞÜT Sağlıklı beslenmeyle ilgili bilgiler paylaştı, ardından Nazilli İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden Yrd.Doç.Dr. Musa İKİZOĞLU sağlığın sosyal alandaki değerine ve önemine dikkat çekti. Son olarak KETEM’ de görevli Öznur AKDAĞ kanserle mücadele ile ilgili bilgiler paylaştı. Sunumlar esnasında konuşmacılara sorular sorarak panelimize katılan misafirler merak ettikleri konular hakkında bilgi sahibi oldu.  RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ  
Nis
3
SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ   "Sosyal Sorumluluk" dersi kapsamında gerçekleştirilen Yukarı örencik köyü  eğitimleri köy halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. 24 Mart 2017 Cuma günü gerçekleştirilen eğitimimiz kapsamında Yukarı Örencik Köy Okulunda okul öğrencilerine ilk yardımın önemi ve yaralanmalarda güneş çarpmlarında, bayılmalarda ve arı sokmalarında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme yapıldı aynı zamanda köyde bulunan kadınlar için meme, serviks (rahim ağzı) ve kolorektal kanserler ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu. KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkez) de görevli Ebe Elif TERZİ nin de katıldığı etkinliğimiz kadınlar ve çocukların bilgilendirilmesinde etkili olmuştur.   RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.  
Mar
30
EV ZİYARETLERİ          Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu tarafından Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında Nazilli İlçe Sağlık Müdürlüğü Evde Hasta Bakım Hizmetleri birimi iş birliği ile ev ziyaretleri gerçekleştirilmiştir. Yüksekokulumuz her yıl düzenlemiş olduğu ev ziyaretleri etkinliğini bu eğitim öğretim döneminde de gerçekleştirerek öğrencilerin meslek pratiğini ve Nazilli de bulunan yaşlı bireylerin desteklenmeleri konusunda kurumlar arası işbirliğinin önemini kazandırmayı hedeflemiştir. 20-24 Mart 2017 tarihleri arasında gerçekleşen ev ziyaretleri; Çobanlar, Bereketli, Hamzallı köyü ve Nazilli merkezde bulunan yaşlılar ve yatağa bağımlı hastalara yönelik gerçekleştirilmiştir. Bu ziyaretlerle, öğrencilerin yaşlılarla kaynaşması ve Üniversitemiz tarafından yaşlılarımız için hazırlanan hediyeler takdim edildi.   RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.