ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
Eyl
29
ORYANTASYON EĞİTİMİ   NAZİLLİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU ÖĞRENCİLERİ ORYANTASYON EĞİTİMİNDE BULUŞTU   Üniversitemiz Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı birinci sınıf öğrencilerine yönelik oryantasyon eğitimi  29 Eylül 2017 Cuma Günü saat 10:30 da Sümer Kampüste bulunan Konferans Salonunda gerçekleştirildi..  Eğitime Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu akademik ve idari personelinin yanı sıra birinci sınıf öğrencileri katıldı. Eğitim sunumunu yapan  Yüksekokul  Müdürü Doç.Dr.Çağrı KÖROĞLU Üniversitemiz ve Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu hakkında bilgiler verdi. Programda, akademik ve idari personel tanıtılırken, öğrencilerin her türlü sorunlarında danışman hocalarının yanı sıra tüm hocalara ulaşıp danışabilecekleri vurgulandı. Yüksekokulumuzun Sağlık konusunda hassasiyeti ,yapılan sosyal sorumluluk projeleri ,Nazilli Devlet Hastanesi,Dersliklerimizde bulunan Uygulama Laboratuvarı ,Pamukören Rehabilite Merkezi ve Horsunlu  Huzurevlerinde  gerçekleştirilen uygulamalı alınan derslerle ilgili bilgiler verdi. Öğrenciler Eğitim programlarını ve Okullarını daha yakından tanımaya olanak sağladıkları için etkinliği düzenleyenlere teşekkür etti.          
Nis
3
SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ   "Sosyal Sorumluluk" dersi kapsamında gerçekleştirilen Yukarı örencik köyü  eğitimleri köy halkı tarafından memnuniyetle karşılandı. 24 Mart 2017 Cuma günü gerçekleştirilen eğitimimiz kapsamında Yukarı Örencik Köy Okulunda okul öğrencilerine ilk yardımın önemi ve yaralanmalarda güneş çarpmlarında, bayılmalarda ve arı sokmalarında yapılması gerekenler hakkında bilgilendirme yapıldı aynı zamanda köyde bulunan kadınlar için meme, serviks (rahim ağzı) ve kolorektal kanserler ile ilgili bilgilendirmede bulunuldu. KETEM (Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkez) de görevli Ebe Elif TERZİ nin de katıldığı etkinliğimiz kadınlar ve çocukların bilgilendirilmesinde etkili olmuştur.   RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.  
Mar
29
SÜMERBANK EMEKLİLERİ İLE BULUŞMA VE PİLAV GÜNÜ                   Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun 18-24  Mart Yaşlılara Saygı Haftası kapsamında düzenlemiş olduğu Sümerbank Emeklileri ile buluşma ve Pilav Günü adlı etkinlik Eski Nazilli Sümerbank Basma Fabrikası Havuz Başında gerçekleştirildi.         Etkinliğe Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık, ADÜ Nazilli MYO müdürü Doç. Dr. Mustafa Özçağ, ADU Karacasu Memnune İnci MYO Müdürü Yrd.Doç.Dr. Bilge DOĞANLI Sümerbank’a  gönül verenlerden İlhan Öden, Nazilli şube Başkanı Faruk Baştepe, Nazilli Kent Konseyi Başkanı Bülent Burmaoğlu, Belediye Sosyal İşler Müdürü Fatih Demir, Sümerbank Emeklileri çocukları ve torunları, Huzurevi sakinleri,Nazilli Alzheimer Merkezi sakinleri,  Muharip Gaziler, Muhtarlar ve Öğrenciler katıldı.         Etkinlik Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Ardından sırasıyla İlhan Öden, Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve ADÜ Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO Müdür Vekili Doç. Dr. Çağrı Köroğlu günün anlam ve önemini anlatan kısa bir konuşma yaptı. Daha sonra Nazilli Belediye Başkanı Haluk Alıcık ve Gürsoy Öğrenci Yurtları Başkanı Hasan Gürsoy’a verdikleri destekten dolayı teşekkür plaketi verildi. Ardından davetliler için hazırlanan 5 bin kişilik pilav davetlilere ikram edildi. İkramın ardından Nazilli Sağlık Hizmetleri MYO öğrencileri ve etkinliğimize katılan misafirlerimiz müzikler eşliğinde doyasıya eğlendi. Son olarak Sümerbank işçilerine ücretsiz hizmet veren tarihi Gıdı Gıdı Treni ile kısa bir geziden sonra Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK’ ün hatıralarını barındıran Sümerbank Müzesi misafirlerimiz tarafından ilgiyle ziyaret edildi.   RESİM GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ.  
Eki
25
ORGAN BAĞIŞI 21 Ekim 2016 Cuma günü Nazilli İlçe Sağlık Müdürlüğü tarafınca görevlendirilen ekip tarafından Yüksekokulumuz Öğrencilerine "Organ Bağışı" hakkında bilgilendirme toplantısı gerçekleştirildi.   GALERİ İÇİN TIKLAYIN  
May
12
"LÖSEV" İLİK NAKLİ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI   11Mayıs 2016 Çarşamba günü Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu  Sosyal Sorumluluk Sınıfının düzenlediği ve LÖSEV İzmir Bölge Temsilcisi' nin katıldığı "İlik Nakli Bilgilendirme Toplantısı" Yüksekokul Öğrencileri ve Personeli tarafından ilgiyle karşılandı. LÖSEV İzmir Bölge Temsilcisi' nin gerçekleştirdiği ve LÖSEV hakkında bilgiler verdiği sunumun ardından kendisine Yüksekokulumuz tarafından çiçek tatdim edildi.   GALERİ İÇİN TIKLAYIN