ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
May
2
ETKİNLİK Adnan Menderes Üniversitesi Sosyal Hizmetler Bölümünün İsabeyli Özel Mutlu Hayat Bakım Merkezinde tertiplemiş olduğu ve Kent Konseyi, Engelliler Meclisi ve NAZENDER' in de içerisinde bulunduğu projede Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu olarak bizde yer almaktan büyük keyif ve onur duyduk.  
Nis
30
DÜŞLE, GERÇEK OLSUN PROJESİNİN TRT HABER EKRANLARINDA YER ALAN HABERİ VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN  
Nis
10
GÖRSEM YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ OLACAĞIM ‘Düşle ve Gerçek Olsun’ projesi kapsamında Nazilli’nin Bekirler Mahallesi’ne giden öğrenciler, tarım ilacı nedeniyle görme yetisini kaybeden Nuri Tütüncüoğlu’nu (74), ziyaret etti. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli Sağlık Meslek Yüksek Okulu (MYO) öğrencilerinin geliştirdiği ‘Düşle ve Gerçek Olsun’ projesi kapsamında Nazilli’nin mahallelerini gezen öğrenciler, bu hafta Bekirler Mahallesi’ne gitti. Öğrenciler ve projede görevli Özel Kalem Müdürü Müzehher Günyol, üç yıl önce üzüm ağacı için kullanılan ‘Göktaş’ı’ ilacından dolayı görme yetisini kaybeden Nuri Tütüncüoğlu’nu ziyaret etti. ”GÖRSEM YENİDEN DOĞMUŞ GİBİ OLACAĞIM” İlaçtan zarar gören Tütüncüğlu, tedavi için önce Nazilli Devlet Hastanesini ardından İzmir’deki özel hastanelerin kapısını çaldığını fakat maddi durumu el vermediği için tedavi olamadığını belirtti. Günyol’un, “En büyük düşün ne” sorusuna “En çok istediğim şey görmek, görsem yeniden doğmuş gibi olacağım” cevabı veren Tütüncüoğlu’na, Günyol, elinden gelen desteği vereceklerini söz verdi.  
Nis
6
BASINDA "DÜŞLE, GERÇEK OLSUN" PROJEMİZ SES GETİRMEYE DEVAM EDİYOR Nazilli'de üniversiteli gençlerden örnek proje Nazilli ilçesinde üniversite öğrencilerince başlatılan "Düşle, gerçek olsun" projesi kapsamında yaşlı ve engellilerin hayalleri gerçeğe dönüştürülüyor. Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Nazilli Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından şubat ayında başlatılan projeyle, bugüne kadar 32 mahalle gezilerek 115 engelli ve 1582 yaşlının evi ziyaret edildi. Öğrenciler, ilk ziyaretlerinde hayallerini sordukları kişilerin evlerine yeniden giderek isteklerini gerçekleştiriyor. Hayatında hiç doğum günü kutlamayan Esenköy Mahallesi'ndeki spastik engelli Sevim Otuzbir'e sürpriz yaparak evinde pasta kesen öğrenciler, engelli vatandaşa çeşitli hediyeler verdi, şarkı söyledi. Anne Gülşen Otuzbir, çok duygulandığını belirterek projenin anlamlı olduğunu ifade etti. Nazilli Sağlık Meslek Yüksek Okulu Müdürü Doç. Dr. Çağrı Köroğlu, proje kapsamında bir gencin daha hayalini gerçekleştirdiklerini belirterek, "Engelli vatandaşlarımızın, yaşlılarımızın yapmak isteyip de yapamadıkları işleri gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Herhangi bir akademik kaygımız yok, amacımız sadece bir Allah rızası almak, bu yola bunun için çıktık." dedi. Köroğlu, özellikle yaşlı vatandaşların, Ankara'ya giderek Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la görüşme istediğinde bulunduğunu dile getirdi. Öğrencilerden Mısırlı Mohammed Gamal ise hedeflerinin, projeyi uluslararası alana yaymak olduğunu kaydederek, "Bu projeye katıldığım için çok mutluyum. Bana saadet veriyor. Kendi ülkemde yapamadığım bir şey. Mahsun kalpleri mutlu etmemiz, bizi daha çok mutlu ediyor." diye konuştu. "Son arzumuz Cumhurbaşkanıyla görüşmek" Öte yandan, projeye destek veren Aymelek Derneği de Cumhurbaşkanı Erdoğan ile görüşmek isteyen bazı yaşlıların taleplerini, ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan'a iletti. Yaşlılarla birlikte Bircan'ı makamında ziyaret eden Dernek Başkanı Yurdagül Altınbaş, öğrencilerin ziyaret ettiği yaşlıların bir çoğunun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı görmek istediklerini kendilerine ilettiklerini söyledi. Talepleri aldığını ve gerekeni yapacağını ifade eden Bircan da "Buraya gelen tüm yaşlılarımız, Sayın Cumhurbaşkanımızla görüşmek istiyor. Ölmeden önce Cumhurbaşkanımızı görmek istediklerini belirttiler. İnşallah biz de gerekeni yapmaya çalışacağız." dedi. Vatandaşlardan 93 yaşındaki Mehmet Yusuf Yeşilyurt ise "Ölmeden önce sayın cumhurbaşkanımızla kavuşmak, görüşmek istiyorum. O benim vatanıma milletime yardım ediyor." diye konuştu. 73 yaşındaki Medine Küçük de Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde kalkındığını vurgulayarak son arzusunun Erdoğan'la görüşmek olduğunu kaydetti.    
Mar
29
"DÜŞLE, GERÇEK OLSUN" PROJESİ tvDEN EKRANLARINDA VİDEO İÇİN TIKLAYIN...