ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Nazilli Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
Kas
20
Akvaryumdan Denize Söyleşileri-5              Adnan Menderes Üniversitesi Nazilli Meslek Yüksekokulu öğrencileri, Filiz Gülsevin Ersöz’ün koordinesinde beşincisi düzenlenen Akvaryumdan Denize Söyleşileri kapsamında Uğur Soğutma  Makine Sanayi Ticaret A.Ş’de Marka ve Ürün Yöneticisi olan Hasan Tahsin Gürlek ile buluştu. Oldukça renkli geçen Marka Yönetimi ve Pazarlama konulu söyleşiye ilgi yoğundu. 13 Kasım 2015 tarihinde Sümer Dersliklerinde gerçekleşen söyleşide marka tanımı, bir markayı diğerlerinden ayıran özellikler, markaların hikayeleri, pazarlama tanımı, pazarlama ve satışçı arasındaki fark, iki buçuk marka teorisi, müşterinin istek ve beklentileri, iletişim ve pazarlama saldırıları gibi konu başlıkları ele alındı. Öğrencilerle etkileşim halinde temposu yüksek bir sunum geçekleştiren Hasan Tahsin Gürlek, çok sayıda ünlü markadan örnekler verdi. Şehirli bir insanın her gün ortalama 3 bin 200 marka ile iletişim halinde olduğunu belirten Gürlek, marka konumlandırmalarını BMW, Volvo, Mercedes gibi dünya devlerinden örneklerle anlattı. “Pasta dilimini büyütemiyorsan, pastanı büyüt” ilkesinin ürün çeşitlendirme konusunda pek çok markaya yön verdiğini ifade eden Gürlek, pazarlamayı “hangi müşteriye, hangi kanaldan, ne zaman, nasıl mesaj göndereceğini yönetme işi” olarak tanımlarken pazarlamacıyı da bir savaş pilotuna benzetti. Bazı öğretim elemanlarının da katıldığı söyleşi konuşmacıya teşekkür belgesinin ve hediyesinin takdim edilmesi ile son buldu.      
Üniversite Haber Merkezi
04
05
Çifte Şampiyon Rektörümüzü Makamında Ziyaret Etti Marmaris’te 18-20 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenen Üniversitelerarası Kickboks Türkiye Şampiyonası ve 18-24 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Muay Thai Türkiye Şampiyonalarının her ikisinde de ‘Türkiye Şampiyonu’ unvanını kazanan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Sedat Demir, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı 3 Mayıs 2016 tarihinde makamında ziyaret etti.
03
05
Promosyon İhalesinde Rekor Kırıldı, Kişi Başı 3000 TL Üniversitemiz personelinin maaşlarını alacağı bankanın belirlendiği ve promosyon için bankaların kıyasıya yarıştığı ‘Banka Promosyon İhalesi’ 3 Mayıs 2016 tarihinde Üniversitemiz Senato Salonunda gerçekleşti. Üniversitemiz web sayfası üzerinden canlı olarak yayınlanan ihale 3000 TL ile Vakıfbank’ta kaldı.
04
05
ADÜ'lü öğrenciler miniklere moral oldu… Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri 28 Nisan 2016 tarihinde, ‘Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında Aydın Devlet Hastanesinde Lösemili çocuklara eğlence düzenledi. Proje ekibi ve gönüllülerden oluşan 11 kişilik öğrenci grubu, Devlet Hastanesinde yatan lösemi hastası 6 çocuğu ziyaret ederek, birlikte eğlenip miniklere moral oldular.
04
05
EKG Eğitimi ve Disritmi Yönetimi Kursu Gerçekleşti Üniversitemiz Söke Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu (Söke SHMYO) ve Paramedik Derneği Aydın İl Başkanlığı işbirliğiyle düzenlenen “EKG Eğitimi ve Disritmi Yönetimi” konulu kurs, 28-29 Nisan 2016 tarihlerinde gerçekleştirildi.