ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Kuyucak Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
May
12
Okulumuz "Türkiye'de Kooperatifçilik" Sempozyumuna Ev Sahipliği Yaptı      Okulumuz tarafından düzenlenen “Türkiye’de Kooperatifçilik" sempozyumu Atatürk Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Sektörden, akademik çevreden ve ilgili bakanlıklardan uzman isimlerin yer aldığı sempozyumda, Türkiye’deki kooperatifçilik çeşitli yönleriyle ele alındı. İki oturumda gerçekleşen sempozyumun açılış konuşmasında Müdürümüz Yrd. Doç.Dr. Emin Kömürcüler, Yüksekokulun Türkiye’de Kooperatifçilik Programı olan dokuz meslek yüksekokulundan biri olduğunu, okullarında 204 öğrenciye kooperatifçilik eğitiminin verildiğini belirtti.      Okulumuz mezunlarından, 25 Nolu Motorlu Taşıtlar Kooperatifi Başkanı Çağdaş Kocayiğit, günümüzde faaliyetlerini devam ettiren kooperatiflerin, Türkiye’nin ekonomik olarak büyümesi ve kalkınması açısından büyük önem arz eden işletmeler olduğunu, kooperatif işletmelerinin büyüme ve kalkınma açısından görevlerini yerine getirirken, Türk üreticisine ve tüketicisine katkılar sağladığını söyledi.      KÖY-KOOP Merkez Birliği Başkanı Yakup Yıldız, kooperatifçilik mezunu olacak öğrencilerin iş bulma konusunda endişe duyduklarını belirtirken, tarım ve hayvancılık alanında gelişmiş bir ülke olan Türkiye’de, kooperatifçiliğin iş alanının çok geniş olduğunu söyledi.      HAY-KOOP Merkez Birliği Genel Başkanı Ahmet Ertürk, kooperatifçiliğin, sadece hayvancılık, tarım konusunda değil, taşımacılık, nakliyecilik, inşaat gibi çalışma alanlarında da faaliyet gösteren geniş yelpazeli bir disiplin olduğunu vurgularken, kooperatiflerin gerekliliğini ortaya çıkarması bakımından, düzenlenen sempozyumun önem taşıdığını ifade etti.      Türkiye’de Kooperatifçilik Sempozyumu’na ev sahipliği yapmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Rektörümüz Prof.Dr. Cavit Bircan, kooperatifçilik sorunlarının çözümünde eğitimle işe başlamak gerektiğini vurgulayarak, iyi yönetilen, halkın desteğini kazanan ve başarılı çalışmalar yapan kooperatif kuruluşların, sosyal ve kültürel etkinliklerde de bulunduğunu belirtti. Prof. Dr. Bircan, Kooperatiflerin maddi kazancının yanında sosyal boyutunun da önemine değinirken, sempozyumun verimli geçmesi temennisinde bulundu.  
Nis
26
Yüksekokulumuzda KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Veriliyor Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç.Dr. Emin Kömürcüler, Bozdoğan MYO Müdürü Doç.Dr. Nuran Aysul ve Öğr. Gör. Yıldırım Toprak, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan ile 21 Nisan 2016 tarihinde biraraya gelerek görüşmelerde bulundu. Bu işbirliği ile "KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" verilmesi kararlaştırılırken, eğitimler 26 Nisan 2016 tarihinde başlayacak olup 70 saatlik eğitimin sonunda, her iki okuldan eğitimi başarıyla tamamlayan 25 öğrenci sertifika almaya hak kazanacak. Eğitimlere, Kuyucak MYO ve Bozdoğan MYO öğrencileri katılacak olup, eğitimler, Nazilli Ticaret Odası Girişimcilik Dersliklerinde verilecektir. Sertifikayı alan öğrenciler, KOSGEB'in 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi desteğinden yararlanma imkanına kavuşacaklar.  
Nis
4
İş Organizasyonu Eğitimleri Kuyucak Meslek Yüksekokulu'nda,  Kuyucak Halk Eğitim Müdürlüğü'nün desteği ile 29.03.2016 – 01.04.2016 tarihlerinde öğrencilere yönelik sertifikalı “İş Organizasyonu Eğitimleri” düzenlenmiştir. İki gün süren eğitimler de, öğrencilere, işletmelerde "yönetim – planlama – örgütleme – yöneltme ve denetleme” konularında eğitimler verilmiştir. Eğitimi başarıyla tamamlayan 186 öğrenci, sertifika almaya hak kazanmıştır.        
Nis
3
Kuyucak MYO Öğrencileri Sektör Gezisinde Kuyucak Meslek Yüksekokulu Kooperatifçilik Programı öğrencileri ve öğretim elemanları Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni (Ör – Koop )ziyaret ettiler. Ziyarete Kuyucak Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emin KÖMÜRCÜLER  ve öğretim görevlileri Muhammet Taha AKBULUT, Yıldırım TOPRAK ve Bahar GÜRDİN ile birlikte Yüksekokuldan 50 öğrenci katıldı.  Ziyaret, kooperatif yönetim kurulu başkanı Çetin KAPUCU’nun kahvaltı ikramı ile başladı.  Yaklaşık 2000 ortağından ve 3000 üreticisinden günlük 250 tona yakın süt toplayan  kooperatifin, üretim tesislerindeki uygulamalarının yerinde görülmesi ile ziyarete devam edildi. Ziyaret Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Çetin KAPUCU’nun gerçekleştirdiği sunum ve Yüksekokul öğrencilerinin soruları ile sona erdi.        
May
22
Kuyucak MYO'da ‘İş Hayatında İletişim’ Sertifika Programı Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak Meslek Yüksek Okulu ile Kuyucak Halk Eğitim Merkezi’nin işbirliği ile 30 Nisan- 7 Mayıs 2015 tarihlerinde 16 saatlik “İş Hayatında İletişim” konulu sertifika programı düzenlendi. ADÜ Kuyucak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr Emin KÖMÜRCÜLER ve Halk Eğitim Müdürü Mecit Altan CANBİTER’in konuşmalarıyla başlayan eğitim, Psikolojik Danışman ve Rehber öğretmen Şadan Cansu DOĞANER’in sunumlarıyla devam etti. Gerçekleştirilen 16 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan 113 ADÜ Kuyucak Meslek Yüksek Okulu öğrencisi, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları almaya hak kazandı.