ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Kuyucak Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
Nis
26
Yüksekokulumuzda KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri Veriliyor Yüksekokul Müdürümüz Yrd. Doç.Dr. Emin Kömürcüler, Bozdoğan MYO Müdürü Doç.Dr. Nuran Aysul ve Öğr. Gör. Yıldırım Toprak, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri Arslan ile 21 Nisan 2016 tarihinde biraraya gelerek görüşmelerde bulundu. Bu işbirliği ile "KOSGEB Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri" verilmesi kararlaştırılırken, eğitimler 26 Nisan 2016 tarihinde başlayacak olup 70 saatlik eğitimin sonunda, her iki okuldan eğitimi başarıyla tamamlayan 25 öğrenci sertifika almaya hak kazanacak. Eğitimlere, Kuyucak MYO ve Bozdoğan MYO öğrencileri katılacak olup, eğitimler, Nazilli Ticaret Odası Girişimcilik Dersliklerinde verilecektir. Sertifikayı alan öğrenciler, KOSGEB'in 50 bin TL hibe ve 100 bin TL faizsiz kredi desteğinden yararlanma imkanına kavuşacaklar.  
Nis
4
İş Organizasyonu Eğitimleri Kuyucak Meslek Yüksekokulu'nda,  Kuyucak Halk Eğitim Müdürlüğü'nün desteği ile 29.03.2016 – 01.04.2016 tarihlerinde öğrencilere yönelik sertifikalı “İş Organizasyonu Eğitimleri” düzenlenmiştir. İki gün süren eğitimler de, öğrencilere, işletmelerde "yönetim – planlama – örgütleme – yöneltme ve denetleme” konularında eğitimler verilmiştir. Eğitimi başarıyla tamamlayan 186 öğrenci, sertifika almaya hak kazanmıştır.        
Nis
3
Kuyucak MYO Öğrencileri Sektör Gezisinde Kuyucak Meslek Yüksekokulu Kooperatifçilik Programı öğrencileri ve öğretim elemanları Nazilli ve Çevresi Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ni (Ör – Koop )ziyaret ettiler. Ziyarete Kuyucak Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Emin KÖMÜRCÜLER  ve öğretim görevlileri Muhammet Taha AKBULUT, Yıldırım TOPRAK ve Bahar GÜRDİN ile birlikte Yüksekokuldan 50 öğrenci katıldı.  Ziyaret, kooperatif yönetim kurulu başkanı Çetin KAPUCU’nun kahvaltı ikramı ile başladı.  Yaklaşık 2000 ortağından ve 3000 üreticisinden günlük 250 tona yakın süt toplayan  kooperatifin, üretim tesislerindeki uygulamalarının yerinde görülmesi ile ziyarete devam edildi. Ziyaret Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Çetin KAPUCU’nun gerçekleştirdiği sunum ve Yüksekokul öğrencilerinin soruları ile sona erdi.        
May
22
Kuyucak MYO'da ‘İş Hayatında İletişim’ Sertifika Programı Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak Meslek Yüksek Okulu ile Kuyucak Halk Eğitim Merkezi’nin işbirliği ile 30 Nisan- 7 Mayıs 2015 tarihlerinde 16 saatlik “İş Hayatında İletişim” konulu sertifika programı düzenlendi. ADÜ Kuyucak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr Emin KÖMÜRCÜLER ve Halk Eğitim Müdürü Mecit Altan CANBİTER’in konuşmalarıyla başlayan eğitim, Psikolojik Danışman ve Rehber öğretmen Şadan Cansu DOĞANER’in sunumlarıyla devam etti. Gerçekleştirilen 16 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan 113 ADÜ Kuyucak Meslek Yüksek Okulu öğrencisi, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları almaya hak kazandı.          
May
13
ADÜ Kuyucak Myo ile Köy-Koop protokol imzaladı 17.05.2015 tarihinde Köy kalkınma ve diğer tarımsal amaçlı kooperatif birlikleri merkez birliği ile Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak Meslek Yüksekokulu arasında eğitim ve staj konularında işbirliği protokolü imzalanmıştır. Protokolü, Köy-Koop Merkez Birliği Genel Başkanı Yakup YILDIZ, Köy-Koop yönetim kurulu üyesi Mehmet SEVER ile Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cavit BİRCAN imzalamıştır. Protokolün imza töreninde Rektörümüz Prof.Dr.Cavit BİRCAN, Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Recai TUNCA, Kuyucak MYO Müdürümüz Yrd.Doç.Dr Emin KÖMÜRCÜLER, Öğr.Gör.Dr Durmuş Ali KIZILYALÇIN, Öğr.Gör. Yıldırım TOPRAK, Köy-Koop Genel Başkanı Yakup YILDIZ, Köy-Koop Yön. Kur. üyesi Mehmet SEVER, Kastamonu Köy-Koop Bölge Birlik Başkanı Erol AKAR, Köy-Koop Genel Müdürü Turgay SOLMAZ ve Yüksekokul Sekreteri İbrahim ÖZTÜRK hazır bulunmuşlardır. İmzalanan protokolün ardından saat 14:30'da Sümer Kampüsü'nde bulunan  konferans salonunda "Üretici Örgütlenmesinin Önemi ve Kooperatifçiliğin Rolü" konulu panel düzenlenmiştir.