ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Kuyucak Meslek Yüksekokulu

HABERLER / DUYURULAR
May
22
Kuyucak MYO'da ‘İş Hayatında İletişim’ Sertifika Programı Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak Meslek Yüksek Okulu ile Kuyucak Halk Eğitim Merkezi’nin işbirliği ile 30 Nisan- 7 Mayıs 2015 tarihlerinde 16 saatlik “İş Hayatında İletişim” konulu sertifika programı düzenlendi. ADÜ Kuyucak Meslek Yüksek Okulu Müdürü Yrd. Doç. Dr Emin KÖMÜRCÜLER ve Halk Eğitim Müdürü Mecit Altan CANBİTER’in konuşmalarıyla başlayan eğitim, Psikolojik Danışman ve Rehber öğretmen Şadan Cansu DOĞANER’in sunumlarıyla devam etti. Gerçekleştirilen 16 saatlik eğitimi başarıyla tamamlayan 113 ADÜ Kuyucak Meslek Yüksek Okulu öğrencisi, Milli Eğitim Bakanlığı onaylı sertifikaları almaya hak kazandı.          
May
13
ADÜ Kuyucak Myo ile Köy-Koop protokol imzaladı 17.05.2015 tarihinde Köy kalkınma ve diğer tarımsal amaçlı kooperatif birlikleri merkez birliği ile Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak Meslek Yüksekokulu arasında eğitim ve staj konularında işbirliği protokolü imzalanmıştır. Protokolü, Köy-Koop Merkez Birliği Genel Başkanı Yakup YILDIZ, Köy-Koop yönetim kurulu üyesi Mehmet SEVER ile Adnan Menderes Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Cavit BİRCAN imzalamıştır. Protokolün imza töreninde Rektörümüz Prof.Dr.Cavit BİRCAN, Rektör Yardımcımız Prof.Dr. Recai TUNCA, Kuyucak MYO Müdürümüz Yrd.Doç.Dr Emin KÖMÜRCÜLER, Öğr.Gör.Dr Durmuş Ali KIZILYALÇIN, Öğr.Gör. Yıldırım TOPRAK, Köy-Koop Genel Başkanı Yakup YILDIZ, Köy-Koop Yön. Kur. üyesi Mehmet SEVER, Kastamonu Köy-Koop Bölge Birlik Başkanı Erol AKAR, Köy-Koop Genel Müdürü Turgay SOLMAZ ve Yüksekokul Sekreteri İbrahim ÖZTÜRK hazır bulunmuşlardır. İmzalanan protokolün ardından saat 14:30'da Sümer Kampüsü'nde bulunan  konferans salonunda "Üretici Örgütlenmesinin Önemi ve Kooperatifçiliğin Rolü" konulu panel düzenlenmiştir.        
May
12
Zeybek ve Roman Grubu Gösterilerini Gerçekleştirdi Kuyucak Meslek Yüksekokulu Zeybek ve Roman Grubu 12.05.2015 Pazartesi  günü saat 16:00’da Aytepe Kampüsü Magnesia Salonu’nda ADÜ Bahar Şenlikleri kapsamında gösterilerini gerçekleştirdi. Gayet renkli görüntülere sahne olan gösteri büyük beğeni ve alkış topladı. Gösteri sonunda Kültür Şube  Müdürü Selma ÇOBAN gösteri gruplarına katılım belgelerini ve ödüllerini takdim etti. Ekibin gösteri çalışmalarının organizasyonunda görev alan Öğr. Gör. Bahar GÜRDİN'e, ekibin gösterilere hazırlanmasında ve koreografi tasarımında büyük emeği geçen Yerel Yönetimler 2. Sınıf öğrencimiz Pelin BASKIN'a teşekkür ederiz.            
May
31
Kuyucak Myo Öğrencileri Doğaya Yürüdü Kuyucak Meslek Yüksek Okulu öğrencileri doğa yürüyüşü gerçekleştirdi. Adnan Menderes Üniversitesi Kuyucak Meslek Yüksek Okulu Yerel Yönetimler Bölümü son sınıf öğrencileri, düzenlenen doğa yürüyüşü etkinliğinde bir araya geldi. Karacasu’da bulunan Kahve Deresi’nden başlayan yürüyüş, 11 kilometrelik parkur sonunda bitirildi. Oldukça renkli görüntülere sahne olan yürüyüş, öğrenciler de doğa içinde gerçekleştirilebilecek sosyal aktivite farkındalığı yaratmasının yanı sıra mezun olurken hafızalarında kalacak bir etkinlikte oldu.              
Kas
11
Sertifikalı Kişisel Gelişim Eğitimleri Okulumuz da  Kuyucak Halk Eğitim Müdürlüğü'nün desteği ile 11-12 Kasım 2015 tarihlerinde öğrencilere yönelik sertifikalı Kişisel Gelişim Eğitimleri düzenlenmiştir. İki gün süren eğitimler de, öğrencilere "kişisel gelişim", "beden dili" ve "etkili iletişim" konularında eğitimler verilmiştir. Eğitim başarıyla tamamlayan 144 öğrenci, sertifika almaya hak kazanmıştır.    
Üniversite Haber Merkezi
11
02
Rektörümüz Üniversitemizin Projelerine Destek İçin Ankara’da Görüşmelerde Bulundu Rektörümüz Prof. Dr. Cavit BİRCAN 10 Şubat 2016 tarihinde gerçekleştirdiği Ankara ziyaretinde, Üniversitemizin projelerine destek için görüşmelerde bulundu.
09
02
BAKAN EROĞLU, REKTÖRÜMÜZ PROF. DR. CAVİT BİRCAN İLE BİR ARAYA GELDİ Aydın için önemli birçok tesisin temel atma ve açılış törenini gerçekleştirmek için Aydın’a gelen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel EROĞLU, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit BİRCAN ile temel atma töreninde bir araya geldi. Bakan EROĞLU, son dönemde Üniversitemizin gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar hakkında bilgi alarak Rektörümüz Prof. Dr. Cavit BİRCAN ve ekibini tebrik etti.
12
02
Üniversitemizde Nureddin YILDIZ’ı Ağırladık Üniversitemiz ev sahipliğinde Aydın Nesil Derneği ile İl Milli Eğitim Müdürlüğünün birlikte düzenlediği, Nureddin YILDIZ’ın konuşmacı olarak katıldığı “Aldığınız Her Nefeste İslam Kokusu Olsun” konulu konferans, 12 Şubat 2016 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleşti.
12
02
Öğretim Üyemizin Kitabı Yayımlandı Üniversitemiz Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Deri ve Zührevi Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Neslihan ŞENDUR’un 2014 yılında yayımlanan “Pediatrik Dermatoloji” adlı kitabının ardından, “Dermatoloji Rehberi” adlı kitabı da Ocak 2016’da okuyucularla buluştu.