ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Didim Meslek Yüksekokulu

Duyurular/Haberler
Haz
23
Öğretim Görevlisi Kadrosu İçin Ön Değerlendirme Sonucu Açıklandı DİDİM MESLEK YÜKSEKOKULU DUYURU                 07.06.2017 tarihinde ilan edilen 1 Adet Öğretim Görevlisi Kadrosu için, 2547 Sayılı Kanunun ilgili maddeleri ve 31.07.2008 tarih ve 26953 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan “Öğretim Üyesi Dışındaki Öğretim Elemanı Kadrolarına Naklen veya Açıktan Yapılacak Atamalarda Uygulanacak Merkezi Sınav İle Giriş Sınavlarına İlişkin Usul ve Esaslar Hakkında Yönetmelik” hükümleri uyarınca yapılan Ön Değerlendirme Sonucunda;  Giriş Sınavına katılmaya hak kazanan ve kazanamayanların isimleri aşağıda belirtilmiştir.   Ön değerlendirme sonucu adaylara yazılı olarak bildirilmeyecek olup, bu sonucun yayın tarihi tebligat tarihi olarak kabul edilecektir.   Didim Meslek Yüksekokulu-Öğretim Görevlisi SIRA NO ADAYIN                                ADI SOYADI ADAYIN BAŞVURDUĞU BİRİM İLAN ŞARTINA UYGUNLUĞU ÖN DEĞERLENDİRME TOPLAM PUAN SINAVA GİRMEYE                                      HAK KAZANANLAR ALES ALES'in % 70 Lisans Mezuniyet Notu Lisans Mezuniyet Notu %30 1 EREN GÖNÜL SEYAHAT, TURİZM VE EĞLENCE HİZMETLERİ BÖLÜMÜ, TURİZM VE SEYAHAT HİZMETLERİ PR. Uygun 76,06075 53,24 69,071 20,72 73,96 EREN GÖNÜL 2 ZEYNEP ALSANCAK SEYAHAT, TURİZM VE EĞLENCE HİZMETLERİ BÖLÜMÜ, TURİZM VE SEYAHAT HİZMETLERİ PR      Uygun Değil İlan Açıklama Şartını sağlamadığı için değerlendirmeye alınmamıştır.   * (1 - 9) ……………….. 3 MEHMET DOĞAN ÖZ SEYAHAT, TURİZM VE EĞLENCE HİZMETLERİ BÖLÜMÜ, TURİZM VE SEYAHAT HİZMETLERİ PR Uygun Değil İlan Açıklama Şartını sağlamadığı için değerlendirmeye alınmamıştır.     *(8 – 9) ……………….. 4 GÖKTUĞ YAZGEÇ SEYAHAT, TURİZM VE EĞLENCE HİZMETLERİ BÖLÜMÜ, TURİZM VE SEYAHAT HİZMETLERİ PR Uygun Değil İlan Açıklama Şartını sağlamadığı için değerlendirmeye alınmamıştır.       *( 8 – 9) ……………………   *Eksik evrak     1- Dilekçe     8- Alanında En Az 5 (beş) Yıl Deneyimli Olduğunu Gösterir Belge       9- Yükseköğretim Kurumlarında Alanında En Az 2 (iki) Yıl Ders Verme Tecrübesini gösterir belge   SINAV TARİHİ ve SAATİ :  28.06.2017 - 11.00   SINAV YERİ                      :  Adnan Menderes Üniversitesi Didim Meslek Yüksekokulu Didim Yerleşkesi Didim/Aydın    
May
30
10.Dönem Mezunlarımızı Verdik Yüksekokulumuz, 2016-2017 Eğitim Öğretim Yılı'nda 10’uncu dönem mezunlarını verdi. 18 Mayıs 2017 Perşembe günü D-Marin Didim Marina’da gerçekleştirilen mezuniyet törenine, Didim Kaymakamı İskender Yönden, Belediye Başkanı Ahmet Deniz Atabay, İlçe Garnizon Komutanı Albay Çetin Gülseven,  Didim Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Battal Oğuz, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı. Tören, 1 dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve akabinde İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törende açılış konuşmasını yapan Didim Meslek Yüksekokulu Müdürü Yrd. Doç. Dr. Battal Oğuz, öğrencileri tebrik ederek tüm çalışma arkadaşlarına teşekkür etti. Konuşmaların ardından dereceye giren öğrencilere plaketleri, mezuniyet belgeleri ve hediyeleri protokol tarafından verildi. Törende kürsüye gelen Didim Meslek Yüksekokulu dönem birincisi Ezel İşçan, eğitim-öğretim gördükleri sürede kendilerine emeği geçenlere teşekkür etti. Konuşmasının ardından İşçan, Didim Meslek Yüksekokulu adına hazırlanan mezuniyet pastasını kesti. Tören, tüm öğrencilere mezuniyet belgelerinin verilmesinin ardından geleneksel kep atmayla sona erdi.      
May
4
Didim MYO Türkiye’de İlk Kez Düzenlenen VEGFEST’e Renk Kattı Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu (MYO) öğrencileri, Vejetaryenler Derneği (TVD) ve Didim Belediyesi iş birliğinde düzenlenen “Vegan Festivali VegFest’e” 29-30 Nisan tarihlerinde açtıkları stant ile renk kattı.   Didim Apollon Tapınağı önünde düzenlenen ve ulusal basınında ilgi gösterdiği festivalde stant açan Didim MYO Aşçılık Programı öğrencileri, tamamen sebze ve meyvelerden yaptıkları yiyecek ve içeceklerin tanıtım ve satışını gerçekleştirdi. Öğrencilerimizin ürünleri festival alanını gezenlerin büyük beğenisini kazandı.    
Nis
27
Turizm Haftası Çeşitli Etkinliklerle Kutlandı Turizm Haftası etkinlikleri kapsamında Üniversitemiz Didim Meslek Yüksekokulu’nda, 18 Nisan 2017 tarihinde “Aydın-Didim Turizm Potansiyeli Geleceği ve Geçen Yıl ile Bu Yılın Kıyaslanması” konulu panel düzenlendi. Didim Meslek Yüksekokulu (MYO) Konferans Salonu’nda gerçekleşen panele, Didim Kaymakamı İskender Yönden, Didim Garnizon Komutanı Çetin Gülseven, Didim Belediye Başkanı A. Deniz Atabay, Didim MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Battal Oğuz, dernek başkanları, kurum amirleri ve öğrenciler katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından açılış konuşmasını yapan Didim MYO Müdürü Yrd. Doç. Dr. Battal Oğuz, Didim’in Türkiye’nin dünyaya açılan kapısı olduğunu ifade ederek, okulda yetişen ve eğitim alan öğrencilerin de istihdama katkı sağladığını dile getirdi. Didim Kaymakamı İskender Yönden ise, birlik ve beraberlik vurgusu yaparak Didim’de turizm oranlarının geçen yıla göre arttığını dile getirdi. Turizmcilerin geçen yıl sıkıntı yaşadığını dile getirdiğini anımsatan Kaymakam Yönden “Turizmde sıkıntılar olabilir ama ben ümitliyim. İşimizi iyi yaparsak sıkıntı olmaz diye düşünüyorum. Sadece kendimiz değil hepimiz aynı fikirde olmalıyız. Yeni turizm sezonunun ülkemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi. Konuşmaların ardından Didim Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Rabia Aydın “Aydın-Didim Turizm Potansiyeli Geleceği ve Geçen Yıl ile Bu Yılın Kıyaslanması” konulu bir sunum yaptı. Panelin ardından Didim MYO öğrencileri tarafından hazırlanan yemek standı ilçe protokolünce gezildi. Stantta konuşan İlçe Kaymakamı İskender Yönden, Didim Ziraat Odası Başkanı Bahattin Gökdemir’in getirdiği ve 800 yıllık zeytin ağacından elde edilen zeytinyağını tanıttı. Kaymakam Yönden, getirilen zeytinyağlarını daha sonra ilçe protokolüne ve öğretim görevlilerine hediye etti. Etkinlik, Didim MYO halk oyunları ekipleri bir gösteri sunduğu gösteri ile sona erdi.  
Nis
7
Bilgisayarınızdaki ESET Endpoint Antivirüs Programını Güncelleyiniz Bilgisayarınızdaki eski Eset Antivirüs sürümümü kaldırdıktan sonra aşağıdaki linkten yeni Antivisüs programını indirebilirsiniz. İNDİR