ADÜ Menü

Davutlar Meslek Yüksekokulu
Adnan Menderes Üniversitesi

HABERLER
Mar
8
DÜNYANIN ÖDÜLLENDİRDİĞİ TÜRK KADINLARI Zeytinburnu'nda 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel "Dünyanın Ödüllendirdiği Türk Kadınları" adlı fotoğraf sergisi açıldı. Zeytinburnu Belediyesi ve Kent Konseyi Kadın Meclisi, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü "Dünyanın Ödüllendirdiği Türk Kadınları" adlı fotoğraf sergisiyle karşıladı. Serginin açılışına Zeytinburnu Belediye Başkanı Murat Aydın'ın yanı sıra Zeytinburnu Belediyesi Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Gülmen Güven, Milli Boksör Gülsüm Tatar, Yazar Dr. Nevin Halıcı ve çok sayıda kadın katıldı. Sergide, sporcu, yazar, müzisyen, iş kadını, aşçı gibi farklı alanlarda başarılı olan ve dünya çapında ödüle layık görülen Türk kadınlarının fotoğrafları sergileniyor.  Üniversitemiz Davutlar Meslek Yüksekokulu Aşçılık Programı Öğr. Gör. Ahu SEZGİN sergiye layık görülen aşçı kadınlar arasında yerini aldı.  Sergi, Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi'nde, iki hafta boyunca gezilebilecek.  
Mar
1
EGE ŞEFLER YARIŞMASI RENKLİ GÖRÜNTÜLERE SAHNE OLDU Üniversitemiz Davutlar Meslek Yüksekokulu koordinatörlüğünde, Türkiye Aşçılar Federasyonu liderliğinde Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneğinin organize ettiği “Ege Şefler Yarışması” Ege Bölgesi 3. Ağırlama Konaklama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarı, 21-24 Şubat 2018 tarihleri arasında Ege’nin turizm merkezlerinden Kuşadası’nda Efes Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti. Profesyonel ve genç aşçıların hünerlerini gösterdiği yarışmada aralarında yabancı yarışmacıların da olduğu 400’e yakın aşçı, yerli ve yabancı jüriden oluşan profesyonel jüri karşısında madalya almak için kıyasıya ter döktü. Yarışma, Genç Aşçılar Bireysel, Kapalı Kutu Ekip, Lise Bireysel, Lise Ekip ve Ev Yemekleri kategorileri olmak üzere toplam 5 kategoride gerçekleştirildi. Yarışmaya katılan Davutlar Meslek Yüksekokulu (MYO) İkram Hizmetleri 2. sınıf öğrencimiz Hasan Yılmaz, Genç Aşçılar Bireysel - Tavuk kategorisinin en yüksek puanını alarak Gümüş madalya ile ödüllendirilirken, Aşçılık 1. sınıf öğrencilerimiz Fatih Gezen, Mert Melik Oymak ve Gediz Sayılgan Kapalı Kutu Ekip yarışmasında yarışma komisyonunun verdiği sürpriz malzemeler ile 3 course‘luk bir mönü hazırlayarak jüri tarafından Bronz madalyaya layık görüldü. Ayrıca, Kuşadası Profesyonel Aşçılar Derneği ve Davutlar MYO ortaklığında farkındalık sağlamak adına düzenlenen Down Sendromlu öğrencilerle yapılan yemek yapma etkinliğinde, yerli ve yabancı ünlü şeflerle birlikte mutfağa giren öğrenciler organizasyona büyük renk kattı.    
Şub
26
DAVUTLAR MYO ÖĞRENCİLERİ KIYI EGE TURİZM FUARINDA Öğr. Gör. Nurcan YILMAZ’ın koordinatörlüğünde, Alternatif Turizm Dersi kapsamında 21-24 Şubat tarihleri arasında Kuşadası Efes Kongre Merkezi’nde düzenlenen Kıyı Ege Turizm Fuarı, Ege Otel Ekipmanları Fuarı ve Ege Bölgesi 3. Ağırlama Teknolojileri ve Ev Dışı Tüketim Fuarına öğrencilerimizin ziyaretçi olarak katılımı sağlandı. Turizm ile ilgili tanıtımlar, konferaslar, workshoplar, aşçılık yarışmaları ve eğitim programlarının yer aldığı fuarda, öğrencilerimizin sektör hakkında bilgi sahibi olmaları, turizmdeki yeni trendleri takip etmeleri ve sektör temsilcileri ile biraraya gelerek geleceklerine yön vermeleri hedeflendi.   
Şub
9
ÜNİVERSİTEMİZDE AVRUPA SOSYAL VE BEŞERİ BİLİMLER KONFERANSI GERÇEKLEŞTİ Üniversitemiz ile Uluslararası Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği (IASSR) tarafından düzenlenen 15. Avrupa Sosyal ve Beşeri Bilimler Konferansı 1- 3 Şubat 2018 tarihlerinde Davutlar Meslek Yüksekokulunda gerçekleşti. Etkinliğe Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Uluslararası Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hasan Arslan, Dublin City Üniversitesinden Prof. Dr. Maria Slowey, Hitit Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Vahdet Özkoçak,  akademik ve idari personelin yanı sıra çok sayıda öğrenci katıldı. Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ve Uluslararası Sosyal Bilimler Araştırmaları Derneği Başkanı Prof. Dr. Hasan Arslan’ın açılış konuşmaları ile başlayan etkinlik Dublin City Üniversitesinden Prof. Dr. Maria Slowey’in “Universities and social engagement: new visions for the third mission” ve Hitit Üniversitesinden Yrd. Doç. Dr. Vahdet Özkoçak’ın “Türkiye'de Yükseköğretimin Sorunları ve Multidisipliner Çalışmada Yaşanan Sorunlar ve Çözüm Önerileri” başlıklı konuşmaları ile devam etti. Akademisyen, araştırmacı ve lisansüstü öğrencilerini bir araya getiren konferansta 58 oturumda 300 sunum yapıldı. Sunumların ana temasını eğitim oluştururken işletme, ekonomi, arkeoloji, hukuk, edebiyat, felsefe, tarih ve uluslararası ilişkiler gibi sosyal bilimlerin çeşitli disiplinlerinde de bildiriler sunuldu. Konferans, Efes Antik Kenti, Meryem Ana Evi ve Şirince Köyü turları ile sona erdi.  
Ara
21
GÜNÜMÜZDE KESİCİ ALETLER VE BIÇAKÇILIK 20 aralık 2017 tarihinde Pirge Firması'ndan gelen Pirge Kurumsal İletişim ve Marka Yöneticisi Sn. Tankut Paçaçı ve Pirge Danışman Şefi Sn. Sadık Doğan öğrencilerimize, bıçakların üretim aşamaları, bıçak çeşitleri, temel kesim teknikleri, bıçak seçimindeki önemli faktörler, bıçakların bilenmesi ve masatlanması konularında seminer vermişlerdir. Seminer, okul müdürümüz Yrd. Doç. Dr. Bertan Akyol'un Pirge yetkililerine teşekkür belgesi takdim etmesi ile sona ermiştir.