ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Mühendislik Fakültesi

HABERLER / DUYURULAR
May
8
İlk Mezunlar için Hatıra Ormanı Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi tarafından, verilecek ilk mezunlar adına hatıra ormanı oluşturmak için fidan dikimi gerçekleştirildi. ADÜ Merkez yerleşkede gerçekleştirilen fidan dikimi ve hatıra ormanı oluşturma törenine Mühendislik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Halil KIRNAK, Dekan Yardımcıları Prof. Dr. Yılmaz KILIÇASLAN , Yrd. Doç. Dr. Yılmaz KALKAN’ın yanı sıra birçok öğretim üyesi ve çok sayıda öğrenci katıldı.  
Haz
23
YÖK Başkanından Fakültemize Ziyaret Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı tarafından farklı bölgelerdeki üniversitelerde, yükseköğretime dair konuların ele alındığı YÖK Yaz Dönemi Toplantıları’nın ilki, 23 Haziran 2016 tarihinde Üniversitemiz ev sahipliğinde Rektörlük Senato Salonu’nda gerçekleşti. Toplantının ardından YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, YÖK Yürütme Kurulu Üyeleri ve Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan fakültemize gelerek bir dizi incelemede bulundular. Ziyarette fakültemiz öğretim elemanları ile sohbet eden YÖK Başkanı Prof. Dr. M. A. Yekta Saraç, fakültemizle ilgili bilgiler aldı.  
Haz
25
Laboratuvar Binamızın Temel Atma Töreni Gerçekleşti Eğitim ve araştırma amaçlı kullanılacak olan  Mühendislik Fakültesi Laboratuvarları’nın temel atma töreni 20 Haziran 2016 tarihinde gerçekleşti.  Törene Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, rektör yardımcıları, Genel Sekreter Vekilimiz ve fakültemiz öğretim üyeleri katılım gösterdiler. 6500 metrekare alana sahip olacak yeni binanın fakükltemize büyük katkı sağlaması beklenmektedir.   
Mar
25
Gıda Mühendisliği Bölümü Döner Sermaye Analizleri Gıda Mühendisliği Bölümü Döner Sermaye Kapsamında Analiz Hizmetine Başlamıştır. Konuyla ilgili ayrıntılar için tıklayınız...