ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Tıp Fakültesi

Fakültemizden Haberler
Mar
19
14 Mart Tıp Bayramı Coşkuyla Kutlandı   Tıp Fakültesi Dönem 1 öğrencileri tarafından Tıp Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlik, 14 Mart 2018 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Magnesia Salonu’nda gerçekleşti. Programa, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ın yanı sıra Tıp Fakültesi akademik ve idari personeli ve çok sayıda öğrenci katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Bekir Dağlı’nın açılış konuşmasıyla devam etti. Dağlı, 14 Mart’ın aslında anma günü olduğunu söyleyerek, o dönemde işgal altında olan İstanbul’daki Tıbbiyeliler tarafından işgali protesto amacıyla, bu günün savaş sırasında hayatlarını kaybeden Tıbbiyeliler anısına Tıp Bayramı olarak ilan edildiğini anlattı. Dağlı, 14 Mart Tıp Bayramı’nı kutlayarak konuşmasına son verdi. Etkinlik, Tıp Fakültesi Dönem 1 öğrencilerinin “Hayatı paylaşmak için engel yok!” sloganıyla hazırladığı işaret dili ile doktor-hasta diyalogları konulu gösteriyle devam etti. Öğrenciler, 10. Yıl Marşı’nı da işaret dili ile sunduktan sonra müzik dinletisine geçti. Müzik dinletisinin ardından ebru ve takı sergisi ile tıp ve insan konulu posterler satışa sunuldu. Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan tablo alarak öğrencilere katkıda bulundu. Ayrıca Tıp Bayramı nedeniyle Tralleis Meydanı’nda düzenlenen öğretim üyelerimizin ürünlerinin satışa sunulduğu, gelirinin çocuklar için kullanılacağı kermes de katılımcıların ilgisini çekti.    
Mar
20
22. ACİL TIP BAHAR SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞTİ 22.Acil Tıp Bahar Sempozyumu Gerçekleşti Üniversitemiz ve ATUDER işbirliği ile 22.Acil Tıp Bahar Sempozyumu, 9-11 Mart 2018 tarihlerinde Kuşadası’nda gerçekleşti. Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan ve Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serpil Demirağ’ın onursal başkan, ATUDER Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Başar Cander , Başhekim Yardımcımız Doç. Dr. Ayhan Aköz ve Doç.Dr. Mücahit Avcil’ in başkan olduğu sempozyuma, Başhekimimiz Doç. Dr. Mücahit Kapçı ve Acil Tıp Anabilim Dalı Öğretim Görevlileri katılımı ile gerçekleşti. Türkiye’de alanında otör olan hocalar, 200 den fazla katılımcı ile güncel literatür bilgilerini ve deneyimlerini paylaştı. Büyük takdir gören Sempozyumda, Türkiye’nin her köşesinden gelen katılımcılara Adnan Menderes Üniversitesi tanıtıldı. Sempozyum Efes Antik Kenti ve Meryem Ana Evi gezisi ile sonlandırıldı.        
Mar
20
ADÜ öğrencileri Onkofertolite kongresinde ADÜ öğrencileri Onkofertolite kongresinde   Adnan Menderes Üniversitesi (ADÜ) Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri ve öğrenciler, İstanbul’da Sağlık Bilimleri Üniversitesi Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde düzenlenen kongreye katıldı. Türkiye’de ilk defa gerçekleşen kanser hastalarında fertiliteyi koruma yöntemlerinin tartışıldığı İstanbul’daki kongrede Sağlık Bilimleri Üniversitesi Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Semra Kayataş Eser öncülüğünde gerçekleştirilen kongreye ADÜ Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Arif Aktuğ Ertekin, Yrd. Doç. Dr. Meryem Eken ve tıp fakültesi öğrencileri katılıp önemli bilgiler edindi. Adnan Menderes Üniversitesi Kadın Doğum Anabilim Dalı bünyesinde yakın zamanda tüp bebek merkezi açılması için son sürat çalışmaların devam ettiğini ifade eden Yrd. Doç. Dr. Meryem Eken en son teknolojilerin kullanıldığı bir infertilite merkezinin ADÜ Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan’ın desteği ile üniversiteye kazandırılacağını söyledi. Yrd. Doç. Dr. Meryem Eken, İstanbul’da iki gün sürecek olan kongreye öğrencilerin de katılması için her türlü desteği kendilerini sağlayan Sağlık Bilimleri Üniversitesi Zeynep Kamil Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. Semra Kayataş Eser’e teşekkür etti.            
Mar
19
Aydın Multidisipliner Endokrin Günleri Gerçekleşti Aydın Multidisipliner Endokrin Günleri, 9-11 Mart 2018 tarihleri arasında Kuşadası’nda gerçekleşti. Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğreitm Üyeleri Prof. Dr. Engin Güney ve Doç. Dr. Aykut Soyder’in Sempozyum Başkanlığı, Doç. Dr. Mustafa Ünübol ve Yrd. Doç. Dr. Mustafa Gökhan Ünsal’ın ise Sempozyum Sekreteri olduğu etkinlikte, endokrinolojik hastalıkların medikal ve cerrahi tedavisindeki yenilikler konuşularak, deneyimler paylaşıldı. Açılış konuşmasını Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Serpil Demirağ’ın yaptığı Sempozyumda, Endokrinoloji ve Genel Cerrahi alanındaki konuşmacılar hastalıkları farklı yönleriyle ele aldı. 248 katılımcı, 35 ulusal konuşmacının katıldığı Aydın Multidisipliner Endokrin Günlerinde 2 sözlü bildiri oturumu yapıldı. İlk gün 45 sözlü bildiri sunumu yapılan Sempozyumda katılımcılar memnuniyetlerini dile getirdi.  
Şub
12
TEMEL EĞİTİCİ GELİŞİMİ EĞİTİM PROGRAMI, ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ VE ÖLÇME DEĞERLENDİRME MODÜLLERİ TOPLANTISI TEMEL EĞİTİCİ GELİŞİMİ EĞİTİM PROGRAMI, ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ VE ÖLÇME DEĞERLENDİRME MODÜLLERİ TOPLANTISI