ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Tıp Fakültesi

Fakültemizden Haberler
May
3
Öğretim Üyemiz Prof. Dr. İlhan Özkan Emekli Oldu Fakültemiz Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. İlhan Özkan’ın emeklilik töreni 29 Nisan 2016 tarihinde Hastanemiz Konferans Salonu’nda gerçekleşti. Törene, Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Vahit Yıldız, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Bekir Dağlı, Ortopedi ve Travmatoloji Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Ş. Öner Şavk, emekli Öğretim Üyemiz Ortopedi Derneği Başkanı Prof. Dr. Bülent Alparslan, öğretim üyeleri, asistanlar ve hemşireler katıldı. Prof. Dr. Ş. Öner Şavk’ın açılış konuşması ve Prof. Dr. İlhan Özkan’ın özgeçmişini sunmasıyla başlayan törende yapılan konuşmalar duygusal anlar yaşattı. Prof. Dr. Bülent Alparslan, Prof. Dr. İlhan Özkan’ın çok değerli bir Öğretim Üyesi olduğunu, eğitim alanında bir rol model olduğunu söyledi. Prof. Dr. İlhan Özkan, hastanede geçen 21 yıllık sürede birlikte çalıştığı tüm meslektaşlarına ve asistanlarına teşekkür ederek; “Buraya kadar geldiğiniz için çok mutlu oldum, hepiniz benim için ayrı bir değersiniz.” dedi. Törenin sonunda, Başhekim Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Vahit Yıldız ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Bekir Dağlı, Prof. Dr. İlhan Özkan’a plaket ve çiçek takdim etti.    
Nis
28
ÖĞRETİM ÜYEMİZE BÜYÜK ONUR Fakültemiz Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hasan Güngör, Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar’ın onursal editörlüğünü yaptığı Medical Science and Discovery isimli uluslararası hakemli bilimsel araştırma dergisine editör olarak seçildi. Kardiyoloji Anabilim Dalı Başkanı Doç. Dr. Hasan Güngör, Nobel ödüllü Prof. Dr. Aziz Sancar’ın onursal editörlüğünü yaptığı, ekibinde Prof. Dr. Aziz Sancar’la çalışmış ve çalışan birçok ismin de yer aldığı Medical Science and Discovery isimli uluslararası hakemli bilimsel araştırma dergisine ‘Dahili Bilimler Bölüm Editörü (Section Editor)’ olarak seçildi. Doç. Dr. Hasan Güngör ayrıca derginin baş editörü tarafından 14 Mayıs 2016 tarihinde İzmir’de gerçekleşecek ve Prof. Dr. Aziz Sancar’ın da katılacağı programa davet edildi. Öğretim üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.      
Nis
28
Prof.Dr.Didem Evci Kiraz Kendi Değerlerimiz'e Katıldı Üniversitemiz akademik personelinin deneyimlerini paylaştığı “Kendi Değerlerimiz” adlı konferansların dördüncüsü 26 Nisan 2016 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Maiandros Salonu’nda yoğun bir katılımla gerçekleşti. Açılış konuşmasını yapan Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan, “Kendi Değerlerimiz” konferanslarının giderek yaygınlaştığını ve Üniversite dışından da ilgi gördüğünü söyleyerek, bu etkinliklerde Aydın’ın değerlerinin de yer alabileceğini ifade etti. Açılış konuşmasından sonra sözü alan Devlet Konservatuarı Öğr. Gör. Umut Güngör, Konservatuar ve seslendirecekleri eserler hakkında kısa bir bilgilendirme yaptı. Birbirinden farklı eserlerin seslendirildiği müzik dinletisi, izleyicilerden büyük beğeni topladı. Fakültemiz Halk Sağlığı Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Emine Didem Evci Kiraz ise kendisine kazandırılan değerleri anlattığı sunumunda, hangi değerler ile yetiştirildiğini anlattı. Prof. Dr. Evci Kiraz, İlkokuldan itibaren nerelerde öğrenim gördüğünü, meslek hayatı boyunca neler yaptığını, çalışma alanları ve aile bağları hakkında bilgiler verdi. Mesleği dışında yaptığı işlerden ve sosyal yaşantısından örnekler veren Prof. Dr. Evci Kiraz, bugüne kadar yaşadıklarının kendisine değerler kattığını ifade ederek “Şimdi ben değer katmaya çalışıyorum.” dedi.      
Nis
27
Öğretim Üyemiz, Sözel Sunum Birincilik Ödülü Aldı Fakültemiz Çocuk Kardiyoloji Bilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Semiha Terlemez, 13-16 Nisan 2016 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşen 15. Ulusal Pediatrik Kardiyoloji ve Kalp Damar Cerrahisi Kongresi’nde sözel sunum birincilik ödülüne layık görüldü. Yrd. Doç. Dr. Semiha Terlemez, yaptığı sunumda tip 1 diyabetli çocuk hastalarda aterosklerozu (damat sertliğini),  non invaziv yöntemlerle değerlendirdiğini aktardı. Öğretim Üyemizi tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.  
Nis
19
2016/2017 Asistan Eğitimi Boş Ders Programı 2016/2017 Asistan Eğitimi Boş Ders Programı için tıklayınız.  
Üniversite Haber Merkezi
04
05
Çifte Şampiyon Rektörümüzü Makamında Ziyaret Etti Marmaris’te 18-20 Mart 2016 tarihleri arasında düzenlenen Üniversitelerarası Kickboks Türkiye Şampiyonası ve 18-24 Nisan 2016 tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen Üniversitelerarası Muay Thai Türkiye Şampiyonalarının her ikisinde de ‘Türkiye Şampiyonu’ unvanını kazanan Üniversitemiz Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Beden Eğitimi Öğretmenliği Bölümü 1. sınıf öğrencisi Sedat Demir, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’ı 3 Mayıs 2016 tarihinde makamında ziyaret etti.
03
05
Promosyon İhalesinde Rekor Kırıldı, Kişi Başı 3000 TL Üniversitemiz personelinin maaşlarını alacağı bankanın belirlendiği ve promosyon için bankaların kıyasıya yarıştığı ‘Banka Promosyon İhalesi’ 3 Mayıs 2016 tarihinde Üniversitemiz Senato Salonunda gerçekleşti. Üniversitemiz web sayfası üzerinden canlı olarak yayınlanan ihale 3000 TL ile Vakıfbank’ta kaldı.
05
05
Üniversitemiz ile FHWS Üniversitesi Basın ve Halkla İlişkiler Birimiyle İşbirliği Konuları Görüşüldü Erasmus Programı kapsamında görevlendirilen Üniversitemiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Arş. Gör. Ali Emre Dingil, Almanya’da Devlet Üniversitesi olan Würzburg-Schweinfurt Uygulamalı Bilimler Üniversitesi (FHWS) Basın ve Halkla İlişkiler Birimini 25-26 Nisan 2016 tarihlerinde ziyaret ederek çalışmalarda bulundu.
04
05
ADÜ'lü öğrenciler miniklere moral oldu… Adnan Menderes Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölümü öğrencileri 28 Nisan 2016 tarihinde, ‘Sosyal Sorumluluk Projesi’ kapsamında Aydın Devlet Hastanesinde Lösemili çocuklara eğlence düzenledi. Proje ekibi ve gönüllülerden oluşan 11 kişilik öğrenci grubu, Devlet Hastanesinde yatan lösemi hastası 6 çocuğu ziyaret ederek, birlikte eğlenip miniklere moral oldular.