ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Aydın İktisat Fakültesi

HABERLER / DUYURULAR
Nis
27
Ekonomi Söyleşileri 3 3. Ekonomi Söyleşileri Günü 27 Nisan 2016 tarihinde "Günümüz Türkiye Ekonomisi" gündemi ile gerçekleşti. 3. Ekonomi Söyleşisinde Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri ARSLAN konuğumuz oldu. Öğrencilerimiz, Nazilli Ticaret Odası Başkanı Nuri ARSLAN'ın sunumu ile sanayici gözünden günümüz Türkiye Ekonomisindeki güncel gelişmeleri değerlendirme fırsatı buldu. Nazilli Ticaret Odası Başkanı Sayın, Nuri ARSLAN'a öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz.  
Nis
1
Ekonomi Söyleşileri 2 Dekan Yardımcımız Doç. Dr. Ahmet Can BAKKALCI'nın başkanlığında, Aydın Genç İş Adamları Derneği Başkanı Gökhan Pehlivan'ın katılımı ile gerçekleşen Ekonomi Söyleşilerinin 2. oturumunda; öğrencilerimiz, iş dünyasının güncel sorunları, piyasaların ihtiyaçları, eğitim-sanayi işbirliğinin faydaları vb. konularda konuğumuz ve hocalarımız ile bilgi alış-verişinde bulundular.  Özellikle konuğumuz Gökan Pehlivan'ın, eğitim-sanayi işbirliği çalışmaları hakkındaki görüşleri,  öğrencilerimiz tarafından ilgi ile dinlendi. Aydın Genç İş Adamları Derneği Başkanı Sayın Gökhan PEHLİVAN'a öğrencilerimiz adına teşekkür ederiz.  
May
1
Öğrencilerimiz Makalelerini Kongrelerde Sunmaya Başladı 27-29 Nisan 2016 tarih aralığında Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde düzenlenen ola, 19. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi'e; "Beşeri Sermaye, Girişimcilik ve Yenilik" başlıklı makalesini sunan, Ekonomi ve Finans Bölümü  öğrencimiz Atilla Emre YILDIZ'ı tebrik ederiz.  
Mar
25
Avrupa Birliği 91. Sertifika Programı    Ankara Üniversitesi  Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi, Konrad Adenauer Stiftung ve Fakültemizin ortaklaşa düzenlediği, Avrupa Birliği 91. Sertifika Programı, Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı ve ATAUM E-Bülten editörlüğünü Doç. Dr. Erdem DENK'in 25 Mart 2016 Cuma günü gerçekleştirdiği oturumla başladı. http://www.politics.ankara.edu.tr/?bil=bil_icerik&id=26&ens_birim=2400     Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Avrupa Birliği Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sanem BAYKAL, 01 Nisan 2016 tarihi derste "AB'nin Kurumları ve Hukuksal Yapısı" hakkında bilgi verdi.  Hocamızın konusuna son derece hakim olduğunu gören katılımcılar ve öğrencilerimiz, hocamızı  soru yağmuruna tuttu.  http://www.jeanmonnet.org.tr/tr/BURS%C4%B0YERLER%C4%B0M%C4%B0Z/BA%C5%9EARI-H%C4%B0KAYELER%C4%B0/ArtMID/1170/ArticleID/107   Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakultesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çınar Özen, 8 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşen derste, geçmişten günümüze "AB İlişkileri ve Gelişmeleri" hakkında bilgi verdi. http://www.politics.ankara.edu.tr/?bil=bil_icerik&id=4 Fakültemiz Avrupa Birliği İlişkileri Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Ahmet Can BAKKALCI, 15 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşen derste, "Avrupa Birliği'nin Türk Ekonomisine Etkileri ve Gümrük Birliği" hakkında bilgi verdi. Hocamıza, öğrencileri teşekkür etmek istediler. Avrupa Birliği 91. Sertifika Programı, 22 Nisan 2016 tarihinde, Dr. Ceren ASLAN'ın, "Türkiye-AB Mali İlişkileri ve AB Projeleri" konulu dersi ile tamamlandı. Sayın Hocalarımıza, Fakültemiz çalışmalarına desteklerinden dolayı tüm katılımcılar adına teşekkür ederiz. http://www.ataum.ankara.edu.tr/ebulten/    
Mar
16
Doğum Günü          Dekanımız Prof. Dr. Mustafa Ali SARILI için hazırlanmış olan doğum günü kutlamasında, süprizimize katkıda bulunan, Sayın Rektörümüze teşekkür ederiz.    
Üniversite Haber Merkezi
20
05
Kat’ı Sanatı ve El Dokumalarının Eşsiz Örnekleri Üniversitemizde Sergileniyor Erdemoğlu Halı Dokuma ve İsmail Erdem’in katkılarıyla bir araya getirilen ve 16 Mayıs 2016 tarihinde görücüye çıkan ‘Geleneksel El Sanatları Sergisi’, Üniversitemiz Atatürk Kongre Merkezi Sergi Salonu’nda 25 Mayıs 2016 tarihine kadar gezilebilecek.
23
05
Veteriner Fakültesi Mezuniyet ve Yemin Töreni Gerçekleşti Üniversitemiz Veteriner Fakültesi, 17. dönem öğrencileri, Veteriner Hekimliği Deontoloji Yönetmeliği gereği mesleğe başlamanın ilk adımı olarak, Batı Kampüsü Eğitim-Öğretim Bloğu önünde 17 Mayıs 2016 tarihinde düzenlenen törenle yeminlerini ederek mezun oldular.
23
05
Çocuk Sanat Şenliği Renkli Görüntülere Sahne Oldu Üniversitemiz Eğitim Fakültesi Okul Öncesi Öğretmenliği Anabilim Dalı Öğretim Elemanları Yrd. Doç. Dr. Ayşe Öztürk Samur ve Öğr. Gör. Selcen Aydoğan’ın “Topluma Hizmet Uygulamaları” dersi kapsamında düzenlediği” “Çocuk Sanat Şenliği”, 20 Mayıs 2016 tarihinde Atatürk Kongre Merkezi Miletos Salonu’nda gerçekleştirildi.
23
05
Öğretim üyelerimizin düzenleyeceği bilimsel kurslara TUBİTAK desteği Üniversitemiz Tıp Fakültesi Öğretim Üyeleri Prof. Dr. Bülent Bozdoğan ve Doç. Dr. Gamze Başbülbül’ün koordinatörlüğünde düzenlenecek ‘Gen Klonlama Kursu’ ve ‘Mikrobiyolojide PCR Temelli Yöntemler’ kursları, 2229- Bilimsel Eğitim Etkinliklerini Destekleme Programı kapsamında TÜBİTAK tarafından desteklenmeye değer bulundu.