ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Aydın İktisat Fakültesi

HABERLER / DUYURULAR
May
1
Öğrencilerimiz Makalelerini Kongrelerde Sunmaya Başladı 27-29 Nisan 2016 tarih aralığında Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nde düzenlenen ola, 19. Uluslararası İktisat Öğrencileri Kongresi'e; "Beşeri Sermaye, Girişimcilik ve Yenilik" başlıklı makalesini sunan, Ekonomi ve Finans Bölümü  öğrencimiz Atilla Emre YILDIZ'ı tebrik ederiz.          
Mar
25
Avrupa Birliği 91. Sertifika Programı    Ankara Üniversitesi  Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi, Konrad Adenauer Stiftung ve Fakültemizin ortaklaşa düzenlediği, Avrupa Birliği 91. Sertifika Programı, Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdür Yardımcısı ve ATAUM E-Bülten editörlüğünü Doç. Dr. Erdem DENK'in 25 Mart 2016 Cuma günü gerçekleştirdiği oturumla başladı. http://www.politics.ankara.edu.tr/?bil=bil_icerik&id=26&ens_birim=2400     Ankara Üniversitesi Avrupa Toplulukları Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü ve Avrupa Birliği Hukuku Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Sanem BAYKAL, 01 Nisan 2016 tarihi derste "AB'nin Kurumları ve Hukuksal Yapısı" hakkında bilgi verdi.  Hocamızın konusuna son derece hakim olduğunu gören katılımcılar ve öğrencilerimiz, hocamızı  soru yağmuruna tuttu.  http://www.jeanmonnet.org.tr/tr/BURS%C4%B0YERLER%C4%B0M%C4%B0Z/BA%C5%9EARI-H%C4%B0KAYELER%C4%B0/ArtMID/1170/ArticleID/107   Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakultesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çınar Özen, 8 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşen derste, geçmişten günümüze "AB İlişkileri ve Gelişmeleri" hakkında bilgi verdi. http://www.politics.ankara.edu.tr/?bil=bil_icerik&id=4 Fakültemiz Avrupa Birliği İlişkileri Bölüm Başkanımız Doç. Dr. Ahmet Can BAKKALCI, 15 Nisan 2016 tarihinde gerçekleşen derste, "Avrupa Birliği'nin Türk Ekonomisine Etkileri ve Gümrük Birliği" hakkında bilgi verdi. Hocamıza, öğrencileri teşekkür etmek istediler. Avrupa Birliği 91. Sertifika Programı, 22 Nisan 2016 tarihinde, Dr. Ceren ASLAN'ın, "Türkiye-AB Mali İlişkileri ve AB Projeleri" konulu dersi ile tamamlandı. Sayın Hocalarımıza, Fakültemiz çalışmalarına desteklerinden dolayı tüm katılımcılar adına teşekkür ederiz. http://www.ataum.ankara.edu.tr/ebulten/    
Mar
16
Doğum Günü          Dekanımız Prof. Dr. Mustafa Ali SARILI için hazırlanmış olan doğum günü kutlamasında, süprizimize katkıda bulunan, Sayın Rektörümüze teşekkür ederiz.    
Mar
31
Girişimcilik Konferansı  
Mar
1
21. Spor Şenliklerinde Aydın İktisat Fakültesi Maç Sonuçları Fakültemizi sportmence temsil eden tüm arkadaşlarımıza teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz. FUTBOL        01.03.2016 Salı günü yapılan müsabakada, fakültemizi Spor Şenliklerinde ilk olarak temsil eden Aydın İktisat Fakültesi Futbol Takımımız, oynadığı akıllı futbolla uzatmaların oynandığı dakikalarda yediği talihsiz gol sonrası Eğitim Fakültemiz ile 2-2 berabere kaldı.           09.03.2016 Çarşamba günü Çine MYO ile yapılan müsabakada, fakültemiz futbol takımı zorlu doksan dakikayı 3-1 kazanarak gurubunda liderliğe yükseldi.          16.03.2016 Çarşamba günü Tıp Faültesini yenen, fakülemiz futbol takımı guruptan birinci olarak çıktı.        03. 05 2016 Slı günü çıktığımız çeyrek final müsabakasında, Söke MYO'ya, uzatma dakikalarında yediğimiz iki gol ile yenilerek elendik. Rakibimizi tebrik eder turnuvanın devamında başarılar dileriz.   VOLEYBOL 08.03.2016 Salı günü yapılan ve Sağlık Hizmetleri MYO'nun 3-0 kazandığı müsabakada, Spor Şenliklerine ilk kez katılan Bayan Voleybol Takımımız, Fakültemizi başarı ile temsil etmiştir. Unutulmamalıdır ki başarı sadece rakamlarla sınırlı değildir.       Tıp Fakültesi ve Fen-Edebiyat Fakültesi maçlarını kaybeden bayan voleybol takımımız son müsabakasında Davutlar MYO'yu yenerek turnuvaya veda etti. 11.03.2016 Cuma günü yapılan müsabakada ilk maçına çıkan basketbol takımımız, rakibine kurduğu üstünlüğü maç boyunca sürdürmüş ve maçı 67-10 kazanmıştır. Averajla grup liderliğini alan takımımıza teşekkür ederiz.      Fen-Edebiyat ve Veteriner Fakültesi maçlarını kaybeden basketbol takımımız turnuvaya veda etti. Fikstür için tıklayınız.    
Üniversite Haber Merkezi
26
08
Aydınlı Esnaflardan Üniversitemize Teşekkür Ziyareti Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Cavit Bircan, Üniversite ile iş yapan Aydınlı esnafı 26 Ağustos 2016 tarihinde makamında ağırladı. Geçmişte Esnaf-ADÜ arasında özellikle ödemeler konusunda yaşanılan sıkıntıların yeni dönemde ortadan kalktığı için ziyarette bulunan esnaflar, Rektörümüz Prof. Dr. Cavit Bircan’a, İktisadi İşletme Yönetim Kurulu Başkanı Göksel Baran’a ve İktisadi İşletme Müdürü Cumali Yiğit adına Genel Sekreter V. Yrd. Doç. Dr. Mustafa Aslan’a teşekkür plaketi verdi.
23
08
Üniversitemizin ‘25. Yıl Özel Logosunu’ Aydın Halkı Seçti Çeyrek asır önce kurularak bu yıl 25. Kuruluş Yıldönümünü kutlamaya hazırlanan Üniversitemiz, yarışmayla belirlenen 4 logodan birini Aydın halkının da desteğiyle “25. Yıl Özel Logosu” olarak seçti. Yarışmada yaklaşık 10 bin Aydınlı stantlarda ve internet üzerinden online olarak oy kullandı.
26
08
İlk Kulaç Projesinin Eğitimleri Kuşadası ve Didim’de Gerçekleşti Üniversitemiz tarafından hazırlanan ve Güney Ege Kalkınma Ajansı'nın (GEKA) desteklediği 'İlk Kulaç' projesinin eğitimleri, 83 katılımcı ile 15-18 Ağustos 2016 tarihleri arasında Kuşadası ve Didim’de gerçekleşti.
26
08
Aydın’da İlk Defa Kryoablasyon Tedavisi Üniversitemizde Uygulandı Üniversitemiz Tıp Fakültesi Uygulama ve Araştırma Hastanesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Mahmut Akpek, Aydın’da ilk defa Atrial Fibrilasyon hastalarına Kryoablasyon tedavisini uygulamanın gururunu yaşadıklarını söyledi. Yeni teknikle ritim bozuklukları başarıyla tedavi edilebileceği gibi hastaların hayat kalitesi artacak ve inme riski minimize edilecek.