ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Hemşirelik Fakültesi

HABERLER / DUYURULAR
Kas
17
2. Uluslararası 10. Ulusal Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliği Kongresi Poster Bildiri 3.lük Ödülü Üniversitemiz Hemşirelik Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Rahşan Çam ve yüksek lisans öğrencisi Tuğba Nur Öden,  2 Kasım 2017 tarihinde Trendy Lara Otel/ Antalya’da düzenlenen 2. Uluslararası 10. Ulusal Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliği Kongresi’nde “Konjenital Kalp Hastalığı Olan Çocuğa Sahip Ailelerin Algılanan Sosyal Destek İle Umutsuzluk Ve Yaşam Kalitesi Düzeyleri Arasındaki İlişki” adlı poster bildirileri ile üçüncülük ödülüne layık görüldü.  Ödülünü Türk Cerrahi ve Ameliyathane Hemşireliği Derneği Başkanı Prof. Dr. Filiz Öğce’den aldı. Fotoğraflar için tıklayınız.  
Kas
16
Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne Ziyaret Aydın Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Seyfi BOZÇELİK’e 10 Kasım 2017 Cuma günü Fakültemiz Dekanı Prof. Dr. Emine Didem EVCİ KİRAZ, Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Hatice Öner ALTIOK, Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Belgin YILDIRIM ve Fakültemiz Halkla İlişkiler Koordinatör  Yetkilisi  Yrd. Doç. Dr. Mehtap KIZILKAYA tarafından makamında ziyaret gerçekleştirilmiştir. Ziyarette Hemşirelik Fakültesi ve ADÜ Romanlar Uygulama Araştırma Merkezi ile İl Müdürlüğü arasında işbirliği  yapılacak alanlar görüşülmüştür.  
Eki
18
Hemşirelik Fakültesi Sosyal Sorumluluk Projelerine Destek Oluyor Fakültemiz kurumlar arası işbirliğine büyük önem vermekte olup dezavantajlı gruplara yönelik yapılan sosyal sorumluluk projelerine de destek vermektedir. Bunların başında Aydın Roman Dernekleri Federasyonu tarafından organize edilen birden çok etkinlik yer almaktadır. Fakülte Dekanımız aynı zamanda Üniversitemiz Romanlar Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürü Sayın Prof. Dr. E. Didem EVCİ KİRAZ ve yine fakültemiz öğretim üyelerinden Yrd. Doç. Dr. Mehtap KIZILKAYA 2017 yılı içinde Roman kadınların iş gücüne katılımı çerçevesinde yürütülen “Sepet Örme” ve “Mandral Boncuk Yapma” kurslarında “İşverenlere Yönelik Romanlar ve Toplumsal Damgalanma”, “Kadınların İş Gücüne Katılımında Yaşadıkları Sorunlar ve Çözüm Yolları”  başlıklı konularda düzenlenen panelde konuşmacı olarak yer almışlardır. Ayrıca öğretim üyelerimiz İlimiz Ilıcabaşı Mahallesinde yaşayan Romanlara yönelik organize edilen sosyal etkinliklerine de katılım göstermişlerdir.  Roman vatandaşlarımızın çocuklarının ağırlıklı olarak eğitimini sürdürdüğü Ilıcabaşı Ortaokulu yetkilileri ile yapılan görüşme sonucunda Fakültemiz öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Mehtap KIZILKAYA 2017 yılı Mart ve Nisan aylarında haftada bir kez olmak üzere ortaokul öğrencilerine yönelik “Kelebek Etkisi Başlıklı” genel iletişim konularını içeren oturumlar düzenlemiştir. Son oturumda öğrencilere katılım belgesi ve minik hediyeler ikram edilmiştir.  Fakültemiz Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Anabilim Dalı öğretim üyeleri Doç. Dr. Hüsniye ÇALIŞIR, Yrd. Doç. Dr. Seher SARIKAYA KARABUDAK, Yrd. Doç. Dr. Hatice YILDIZ ve fakültemiz öğrencileri tarafından 2.si düzenlenen “23 Nisan Etkinliği” bu yıl Söke Çavdar Ferit Çavuş İlköğretim Okulu’nda gerçekleştirilmiştir. Gün içinde yapılan eğitici ve eğlenceli bir programla öğrencilerin keyifli vakit geçirmeleri sağlanmıştır. Fotoğraflar için tıklayınız.  
Eyl
12
Toplantı Haber 12.09.2017 tarihinde Çine Mesleki Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Uğur GÜLEŞ, beraberinde  Liseden 9 öğretmenle birlikte Hemşirelik Fakültesi Dekanı Prof. Dr. E. Didem EVCİ KİRAZ  ve Eğitim-Öğretimden Sorumlu Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Belgin YILDIRIM’ı  ziyaret etti. Bu ziyarette gelecek için işbirliği görüşmeleri yapıldı ve yeni projeler planlandı.   Fotoğraflar için tıklayınız.   
Ağu
15
Hemşirelik Bayan Mesleği Olmaktan Çıktı