ADÜ Menü

Adnan Menderes Üniversitesi
Diş Hekimliği Fakültesi

Üniversitemizden Miniklere “Bir Yumak Mutluluk”


 

Üniversitemizden Miniklere “Bir Yumak Mutluluk”
 

Üniversitemiz İletişim Fakültesi tarafından geçen sene başlatılan “Bir Yumak Mutluluk” projesi, Aralık ayında Diş Hekimliği Fakültesi ortaklığıyla yeniden hayat buldu.
Proje kapsamında, Umurlu Kocagür İlkokulu’nda okuyan miniklere, Diş Hekimliği Fakültesi öğrencilerinin kermes düzenleyerek oluşturdukları bütçeyle diş macunu ve diş fırçası hediye edilirken, İletişim Fakültesi öğrencileri de 275 yumaktan atkı ördü. Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı ve Pedodonti Bölüm Başkanı Prof. Dr. Işıl Sönmez ve İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık Bölüm Başkan Yardımcısı Doç. Dr. İçten Duygu Çallı koordinatörlüğünde gerçekleşen projede, Yrd. Doç. Dr. Melis Akyıldız da öğrencilere ağız ve diş sağlığı hakkında bilgi verdi.

Prof. Dr. Işıl Sönmez, “Amacımız  ağız ve diş sağlığının önemini hatırlatmaktı. Öğrenci kardeşlerimize dişlerini nasıl fırçalamaları gerektiğini, hangi gıdaların ağız ve diş sağlığı açısından zararlı olduğunu, hangi beslenme tiplerinin yararlı olduğunu anlatarak akıllarına takılan soruları yanıtladık.” dedi. Doç. Dr. İçten Duygu Çallı da “Bir Yumak Mutluluk” projesinin Diş Hekimliği Fakültesi ile ortaklaşa yapılmasıyla çok daha anlamlı ve faydalı bir hale geldiğini öğrencilerin emeğiyle örülen 221 atkının soğuk kış günlerinde minik kardeşlerimizi ısıtmakla kalmayıp onlara her koşulda eğitim hayatlarına devam etmelerini hatırlatmasını dilediğini belirtti.

Umurlu Kocagür İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Zafer Çelik,  okuma yazma oranının düşük olduğu bir bölgede öğrencilerin eğitim hayatlarına devam etmeleri için yoğun çaba gösterdiklerini belirterek proje katılımcılarına bu anlamlı ziyaretleri için teşekkür etti.

 

 


20180124111852-3NCXK158VQA2MQYUMAK1-000060299436253268372777(1).jpg